Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Toszka 12:26, 22 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dla rozluźnienia ziemi dodawajcie dużo kory i mączki. Same zobaczycie jaka różnica się robi.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zuzka25 13:40, 22 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Mączkę, korę i trochę dolomitu dodam teraz, a obornik i kompost dostaję w tygodniu
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 13:40, 22 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 13:42, 22 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
A to część wczorajszych zakupów. Jak nie przeżyją zimy to wymienię na ptasie łapki. Trudno...
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 13:54, 22 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
MonikA napisał(a)
Ja mam w tej trzmielinowej rabacie dokładnie taką samą ziemię więc teraz raczej niemożliwe jest kopanie, zostawiam na wiosnę, nie cierpię tam kopać, pod rośliny dawałam mieszaną ziemię z ogrodową i kompostem


Ja też miałam dopiero wiosną kopać. Miłorząb zadołowany w donicy przeżył już jedną zimę. Ale przypadkiem trafiłam na kulki cisowe i nie mogłam przejść obojętnie. Mąż zgłosił się do kopania, bo nie chcę już patrzeć na rośliny zadołowane w tymczasowych miejscach. Zaryzykuję i zamówię róże z gołymi korzeniami i posadzimy jesienią
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 13:04, 23 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
W góry nie pojechaliśmy, bo pogoda nie pewna, ale wyciągnęłam rodzinkę na Festiwal Traw do Wojsławicach. Udało mi się kupić to co chciałam, czyli turzyce ptasie łapki, berberysy.

____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
15:07, 23 wrz 2018
Zuzka25 napisał(a)
W góry nie pojechaliśmy, bo pogoda nie pewna, ale wyciągnęłam rodzinkę na Festiwal Traw do Wojsławicach. Udało mi się kupić to co chciałam, czyli turzyce ptasie łapki, berberysy.


No i piękne zakupki,

w którym województwie te Wojsławice? czy to w te w łódzkim?
Zuzka25 16:59, 23 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Dolnośląskie, koło Niemczy. W Wojsławicach jest Arboretum. Z Wrocławia jest ok. 40km, ale nigdy nie dotarłam na Festiwal Traw. Za to kilkukrotnie byliśmy na przełomie maja/czerwca, gdy kwitną azalie i rododendrony.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
eVka 14:12, 24 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Super rabata wyjdzie!!! Pięknę zakupy w Wojsławicach poczyniłaś, może i dobrze, że nie dotarłam bo bym z torbami poszła, jak ostatnio. Carex elata jest super, ciekawa jestem jak u mnie przezimuje, chyba nie ma wiekszych problemów z zimowaniem.
Cisy wypasione, gdzie kupiłaś jeśli można wiedzieć?
Miłorząb dorodny, marzę o takim.
____________________
Zuzka25 18:47, 24 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Cisy kupiłam przypadkiem u Kulasa na Zabrodziu, wcześniej nie widziałam u nich na pniu.
Dziś powiedziałam mężowi, że jakbym w tym roku jeszcze coś planowała kupić do ogrodu, to mam się puknąć w głowę.. Kupiłam ponad 140 cebulek tulipanów, narcyzów, krokusów . Objechałam z 6 sklepów B. i buszowałam bez opamiętania. Zastanawiam się ,czy to już chyba jakaś choroba Nawet jeszcze przed pracą pojechałam do Renomy na chwilę i wyskoczyłam jeszcze obok do B.I kupiłam kolejne tulipany i krokusy, wybór był ogromny, bo sklep w centrum miasta, nikt specjalnie może cebulek nie sadzi.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies