Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Zuzka25 13:40, 09 paź 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Toszka, myślisz,że róże to kiepski pomysł? Cisy posadziłam ok 75 cm od końca " rabaty z tujami". Po pracy wstawię zdjęcie
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
eVka 14:07, 09 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Mogę tylko powiedzieć, że róże Pastella sa dużo wyższe niż 60 cm. Dorastają do 1.30 m nawet, Lavender Ice zdecydowanie niższe. Miałam bardzo podobną koncepcję na rabatę wjazdową, właśnie róże, cisy na pniu i obwódka z niskich turzyc. Nawet bym ten pomysł zrealizowała gdyby nie to, że nie mogłam zdobić cisów na pniu w ludzkiej cenie. Wkurzylam się i zrobiłam rożankę z miskantami ML i obwodką z lawendy.
____________________
Toszka 14:09, 09 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Po pierwsze - o różach mam nikłą wiedzę...większą o tych w wazonie

Po drugie - róże trzeba wyeksponować.
I albo wysunięte do przodu, tak by z korzeniami cisów nie rywalizowały, lub sekwencja z boku, a pod cisy np. perovskia 'Little Spirit' lub coś zwiewnego, delikatnego z kwiecia i carexy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zuzka25 14:24, 09 paź 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Toszka, chciałam połączyć dwa w jednym W Lavender się zakochałam i chciałam połączyć z cisami. Perovskia ładna, ale coś nie do końca widzi mi się u mnie Ptasie łapki i konwalnik już mam. Tylko muszę to jakoś skomponować Po południu wrzucę fotki. Dzięki Toszka, że tak trzeźwo patrzysz na moje pomysły Ja się na coś nakręcę, a później zastanawiam się czy tak może być, czy może lepiej nie
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
abiko 14:26, 09 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Zuzka25 napisał(a)
Dziękuję za odwiedziny. Obejrzałam wizytówkę, wcale nie widać,że masz mały ogród Po pracy zobaczę Twój wątek, ale już widzę sporo róż. Z opuchlakami w tym roku walczyłam chyba w czerwcu, później się poddałam. U mnie żerują na hortensjach. Poza brzydkimi liśćmi, innych szkód nie widziałam. Za to znalazłam 2 w domu, brrr i jednego na róży.
Sąsiedzi dookoła mają laurowiśnie, ślady po opuchlakach widać, więc pewnie wszędzie będą. Z żurawek, rozchodników niestety się wyleczyłam


Tym bardziej nie lałabym chemii. Tam mam sporo róż, ogród podobny do Twojego. Nie jest idealny jest mój, powstał na błędach i ciągle się zmienia
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Zuzka25 14:27, 09 paź 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
effka napisał(a)
Mogę tylko powiedzieć, że róże Pastella sa dużo wyższe niż 60 cm. Dorastają do 1.30 m nawet, Lavender Ice zdecydowanie niższe. Miałam bardzo podobną koncepcję na rabatę wjazdową, właśnie róże, cisy na pniu i obwódka z niskich turzyc. Nawet bym ten pomysł zrealizowała gdyby nie to, że nie mogłam zdobić cisów na pniu w ludzkiej cenie. Wkurzylam się i zrobiłam rożankę z miskantami ML i obwodką z lawendy.


Ja mam Pastellę pierwszy rok w donicy i jest na razie bardzo kompaktowa, ale wiadomo donica to nie grunt. Ale ze wszystkim moich różanych prób, ta rośnie bezproblemowo i pięknie kwitnie do teraz

____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 14:30, 09 paź 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
abiko napisał(a)


Tym bardziej nie lałabym chemii. Tam mam sporo róż, ogród podobny do Twojego. Nie jest idealny jest mój, powstał na błędach i ciągle się zmienia


Kończę powoli pracę , jeszcze pojadę do dzieciaki i zajrzę Ja róże odkryłam dopiero w tym roku. Wcześniej ich jakby nie widziałam w swoim ogrodzie.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 14:33, 09 paź 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Toszka napisał(a)
Po pierwsze - o różach mam nikłą wiedzę...większą o tych w wazonie

Po drugie - róże trzeba wyeksponować.
I albo wysunięte do przodu, tak by z korzeniami cisów nie rywalizowały, lub sekwencja z boku, a pod cisy np. perovskia 'Little Spirit' lub coś zwiewnego, delikatnego z kwiecia i carexy.


Pamiętam Toszka , jak kiedyś , kiedyś zaproponowałaś mi róże np.pomarańczowe na rabatę frontową właśnie z Perovską I byłam zaskoczona, bo o różach wtedy jeszcze nie myślałam
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
eVka 15:17, 09 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)


Kończę powoli pracę , jeszcze pojadę do dzieciaki i zajrzę Ja róże odkryłam dopiero w tym roku. Wcześniej ich jakby nie widziałam w swoim ogrodzie.

To tak ją ja, mam róże dopiero pierwszy sezon i kocham totalnie, dokupuję kolejne, M.in. pastellę. Lavender Ice też mi się marzy ale nie było akurat.
____________________
15:45, 09 paź 2018
Z żurawek ciężko bym miała się wyleczyć


Jak jest tu Toszka to mam pytanie, jak blisko siebie mogę sadzić cisa bakate na żywopłot?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies