Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Kokesz 19:02, 24 wrz 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Zuzka25 napisał(a)
Cisy kupiłam przypadkiem u Kulasa na Zabrodziu, wcześniej nie widziałam u nich na pniu.
Dziś powiedziałam mężowi, że jakbym w tym roku jeszcze coś planowała kupić do ogrodu, to mam się puknąć w głowę.. Kupiłam ponad 140 cebulek tulipanów, narcyzów, krokusów . Objechałam z 6 sklepów B. i buszowałam bez opamiętania. Zastanawiam się ,czy to już chyba jakaś choroba Nawet jeszcze przed pracą pojechałam do Renomy na chwilę i wyskoczyłam jeszcze obok do B.I kupiłam kolejne tulipany i krokusy, wybór był ogromny, bo sklep w centrum miasta, nikt specjalnie może cebulek nie sadzi.


Hahaha
też tak miałam w zeszłym roku
W tym roku zapobiegawczo nie wchodzę do B....na razie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
eVka 19:32, 24 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Uwielbiam Kulasa na Zabrodziu, muszę tam pojechać się natchnąć bo szukam małego drzewa przy tarasie.
Cebulek mam malutko, nic nie mogę znaleźć w pobliskich B.
____________________
Zuzka25 20:48, 24 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Kokesz napisał(a)


Hahaha
też tak miałam w zeszłym roku
W tym roku zapobiegawczo nie wchodzę do B....na razie


Ja też nie planowałam zakupów cebulowych, ale powstanie nowa rabata i jak tu na jej nie posadzić tulipanów Na ten rok już mi wystarczy, nawet na przyszły też...
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 21:08, 24 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
effka napisał(a)
Uwielbiam Kulasa na Zabrodziu, muszę tam pojechać się natchnąć bo szukam małego drzewa przy tarasie.
Cebulek mam malutko, nic nie mogę znaleźć w pobliskich B.


Na Zabrodziu kupiłam też miłorzęba- trafił się akurat w miarę wysoki i szybko podjęłam decyzję
Rok temu cebulki zamawiałam przez internet, a w tym roku udało się stacjonarnie. Policzyłam i dziś kupiłam 12 paczek, a myślę, że drugie tyle czeka w domku. Trochę popadało, może jutro mąż przekopie dalej rabatę. Kompost już czeka
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
eVka 21:58, 24 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)


Na Zabrodziu kupiłam też miłorzęba- trafił się akurat w miarę wysoki i szybko podjęłam decyzję
Rok temu cebulki zamawiałam przez internet, a w tym roku udało się stacjonarnie. Policzyłam i dziś kupiłam 12 paczek, a myślę, że drugie tyle czeka w domku. Trochę popadało, może jutro mąż przekopie dalej rabatę. Kompost już czeka

No to muszę koniecznie tam pojechać ja w zeszłym roku kilkaset podadziłam, w tym roku chciałabym też tyle, muszę chyba na A. zamówić.
____________________
Zuzka25 21:30, 29 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Dziś trochę podziałaliśmy w ogródku. Cisy i miłorząb posadzone. Część cebul już posadziłam. Jutro ciąg dalszy sadzenia, ale moim zdaniem już jest fajnie. I może uda się jakieś zdj wstawić.
Zostały mi do posadzenia ptasie łapki i konwalnik. Czy ja mogę jeszcze wsadzać, czy lepiej zadołować w doniczkach? Dziewczyny już dużych traw nie sadzą.

Cisy kopane, dość mocno korzenie miały skrócone. I zastanawiam się czy mogę je podlać korzonkiem? Czy lepiej nic nie robić. Ziemię przygotowałam wg instrukcji Toszki. Obficie podlałam, kolejny raz za parę dni.

____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Kokesz 22:17, 29 wrz 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Wsadzałam na wiosnę cisy kopane z gruntu, dołki zaprawiałam wg przepisu Toszki ale dodatkowo też podlałam korzonkiem i później jeszcze nawozem Magiczna siła Nawóz startowy ogród. Po posadzeniu troszkę im igiełki od środka zżółkły i się osypały ale to może taki szok po kopaniu ale też i wysokie temperatury, które zaraz się pojawiły. Teraz jest lepszy czas na sadzenie bo chłodniej.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Zuzka25 22:38, 29 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Kokesz napisał(a)
Wsadzałam na wiosnę cisy kopane z gruntu, dołki zaprawiałam wg przepisu Toszki ale dodatkowo też podlałam korzonkiem i później jeszcze nawozem Magiczna siła Nawóz startowy ogród. Po posadzeniu troszkę im igiełki od środka zżółkły i się osypały ale to może taki szok po kopaniu ale też i wysokie temperatury, które zaraz się pojawiły. Teraz jest lepszy czas na sadzenie bo chłodniej.


Wiosną sadziłam cisy Hilli kopane, też podlałam Korzonkiem, odpukać do tej pory wyglądają super i chyba nic im nie dolega. Podobno cisy przyjmują się dwa lata. Oby z naszymi cisami wszystko było ok. Wczesną wiosną Promanalem popryskam. Teraz wydaje mi się, że ziemię lepiej przygotowałam
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Toszka 22:53, 29 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kup to zamiast drogiego i niewydajnego Korzonka. Coś w Korzonku się schytrzyli

Sadź Ptasie, tylko ziemię przekop ze sporą ilością kory.

Ten nawóz mozna dawać do dołka jako granulki, podlewać i robić dolistny oprysk. To jest nawóz bez azotu - działa jak korzonek.

Konwalnik musi mieć pulchną, próchniczną ziemię.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zuzka25 07:51, 30 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Ok. Bardzo dziękuję Toszka. Nawóz, który już wcześniej mi poleciłaś, kupiłam i zastosowałam Myślałam, że coś jeszcze powinnam zrobić Ale już jestem spokojniejsza.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies