Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

polinka 17:01, 21 paź 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Zuzka25 napisał(a)
Plan na dziś wykonaliśmy Rabata uporządkowana, wszystkie cebule posadzone, trochę oczyściłam ogród i wyczyściłam 15 tui


Świetnie to już wygląda! Uwielbiam takie uporządkowane rabaty i nie zgadzam się z Waldkiem, że trawa za trawą żle wygląda...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Zuzka25 20:35, 21 paź 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
waldek727 napisał(a)


Z niskimi trawami bardzo ładnie komponują się hosty, stopowce i brunery.
Rośliny niekoniecznie muszą być sadzone wszystkie równolegle do siebie. Może spróbuj niskie trawy posadzić po przekątnej rabaty. Trawa za trawą choćby różniła się kolorem też wygląda źle. Przedziel je chociażby wspomnianymi brunerami.


Dziękuję Waldek za opinię Brunery faktycznie mają ciekawe liście i może wykorzystam je na bardziej cienistej rabacie, to na tej będzie sporo słońca. Zobaczymy jak trawy przeżyją. U Danusi podpatrzyłam, że konwalniki komponuję z jasnymi trawkami, bo tak same to nie byłyby zupełnie widoczne na tle kory.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 20:42, 21 paź 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Wiolka5_7 napisał(a)

Super,ze dałaś carexy z przodu,bo tworzą fajny kontrast i je dobrze widać
już mi się podoba


polinka napisał(a)


Świetnie to już wygląda! Uwielbiam takie uporządkowane rabaty i nie zgadzam się z Waldkiem, że trawa za trawą żle wygląda...


Cieszę się dziewczyny, że Wam się podoba. Kostkę granitową miedzy innymi u Ciebie Polinka podpatrzyłam, choć u mnie jednorzędowo położona. Resztę będziemy robić na wiosnę, wtedy cały trawnik idzie do wymiany
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Anda 22:30, 21 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
Ladny kontrast, mi tez sie podoba. A co posadzisz za trawami?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
waldek727 00:30, 22 paź 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Zuzka25 napisał(a)

Dziękuję Waldek za opinię Brunery faktycznie mają ciekawe liście i może wykorzystam je na bardziej cienistej rabacie, to na tej będzie sporo słońca.

Jeżeli ma to być słoneczna rabata z trawami to zaproponuję Ci przed tujami proso rózgowate np. ,,Sangria". Jak zrobię fotki to pokażę Ci jaki można uzyskać jesienią wspaniały efekt.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Zuzka25 08:04, 22 paź 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Anda napisał(a)
Ladny kontrast, mi tez sie podoba. A co posadzisz za trawami?


Jeszcze do końca nie wiem, zostaje zima na przemyślenia. Myślałam może o wyższych brązowych trawach i może jeżówkach? Czy już za dużo traw będzie? Dobrze, że świeżo posadzone róże przykryłam, bo w nocy były -3 stopnie.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 08:07, 22 paź 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
waldek727 napisał(a)

Jeżeli ma to być słoneczna rabata z trawami to zaproponuję Ci przed tujami proso rózgowate np. ,,Sangria". Jak zrobię fotki to pokażę Ci jaki można uzyskać jesienią wspaniały efekt.


Wczoraj byliśmy na rodzinnym spacerze w jednym z podwrocławskich "zamków", zobaczyć nowe nasadzenia i właśnie pokazywałam mężowi pięknie kwitnące proso za rozplenicami Pięknie wyglądało
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
eVka 08:09, 22 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Świetnie yszła Ci ta rabata, taka czyściutka uporządkowana, super. Pomysł Waldka na proso wydaje mi się świetny. Jest tyle odmian, do wybory, do koloru
____________________
Zuzka25 08:15, 22 paź 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
effka napisał(a)
Świetnie yszła Ci ta rabata, taka czyściutka uporządkowana, super. Pomysł Waldka na proso wydaje mi się świetny. Jest tyle odmian, do wybory, do koloru


Dzięki Effka. Mąż wczoraj się śmiał, bo zostano jego ulubione zajęcie, czyli równanie ziemi, rozsypywanie kory, czyszczenie kostki, czyli ogólnie prace porządkowe Ja narobię bałaganu, a on to wszystko ogarnie
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
eVka 08:21, 22 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)


Dzięki Effka. Mąż wczoraj się śmiał, bo zostano jego ulubione zajęcie, czyli równanie ziemi, rozsypywanie kory, czyszczenie kostki, czyli ogólnie prace porządkowe Ja narobię bałaganu, a on to wszystko ogarnie

Hehe elegancko, taki podział prac mi się podoba u nie tato zawsze ogarnia bałagan ogrodowy jak ja napsocę.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies