Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Wiolka5_7 08:30, 22 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20722
Fajnie macie z tymi pomocnikami
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 08:38, 22 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Fajnie macie z tymi pomocnikami

Hihi to prawda, zawsze jakas pomoc bo mój eMek ogrodowo mocno śrenio, choć ostatnio się poprawiło w tym temacie...
____________________
Wiolka5_7 08:51, 22 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20722
effka napisał(a)

Hihi to prawda, zawsze jakas pomoc bo mój eMek ogrodowo mocno śrenio, choć ostatnio się poprawiło w tym temacie...

Mojemu też się poprawiło,bo ostatnio się przełamał i obornik ładował
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anda 14:10, 22 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33749
Zuzka25 napisał(a)


Jeszcze do końca nie wiem, zostaje zima na przemyślenia. Myślałam może o wyższych brązowych trawach i może jeżówkach? Czy już za dużo traw będzie? Dobrze, że świeżo posadzone róże przykryłam, bo w nocy były -3 stopnie.


No, ładnie by to wyglądało, brązowe np. Carex buchananii z jeżówkami A wiosną narcyzy i cebulice
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 14:22, 22 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

Mojemu też się poprawiło,bo ostatnio się przełamał i obornik ładował

Mój też
____________________
Zuzka25 17:50, 22 paź 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Anda napisał(a)


No, ładnie by to wyglądało, brązowe np. Carex buchananii z jeżówkami A wiosną narcyzy i cebulice


Cieszę się bardzo, że pomysł Ci się podoba To chyba się skuszę, bo chciałam gdzieś buchananii "wcisnąć" w ogródku
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 17:58, 22 paź 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Mój mąż niby się denerwuje, jak znów coś wymyślę do sadzenia, ale mi pomaga. Najbardziej lubi na koniec prace porządkowe, nie wiem czy dlatego, że przez chwilę będzie mieć spokój, ale chyba raczej woli ogarnięty ogród, niż bałagan na rabatach I gdyby nie eMek, moje rośliny tego lata chyba by nie przeżyły. Regularnie wszytko podlewał. Na wiosnę chyba zrobimy nawodnienie
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Anda 14:46, 23 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33749
Zuzka25 napisał(a)


Cieszę się bardzo, że pomysł Ci się podoba To chyba się skuszę, bo chciałam gdzieś buchananii "wcisnąć" w ogródku


Upychaj

A gdyby Ci te Carexy i konwalniki jednak nie dały rady na słońcu, to do brązowych trawek jak najbardziej pasowałaby i Calamintha nepeta, którą Ci już polecałam Na pinie te małe kwiatuszki.

https://www.pinterest.de/pin/199213983493951932/

Tu na pinie jest Deschampsia, ale u Ciebie byłaby raczej za wysoka.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zuzka25 21:33, 23 paź 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Anda napisał(a)


Upychaj

A gdyby Ci te Carexy i konwalniki jednak nie dały rady na słońcu, to do brązowych trawek jak najbardziej pasowałaby i Calamintha nepeta, którą Ci już polecałam Na pinie te małe kwiatuszki.

https://www.pinterest.de/pin/199213983493951932/

Tu na pinie jest Deschampsia, ale u Ciebie byłaby raczej za wysoka.


Dziękuję bardzo za podpowiedz. Ja na bylinach kiepsko się znam, więc jakby coś było nie tak , to wypróbuję. Kiedyś mojej mamie z prezentowałam katalog bylin, chyba muszę pożyczyć, żeby się podszkolić.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
eVka 21:47, 23 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)
Mój mąż niby się denerwuje, jak znów coś wymyślę do sadzenia, ale mi pomaga. Najbardziej lubi na koniec prace porządkowe, nie wiem czy dlatego, że przez chwilę będzie mieć spokój, ale chyba raczej woli ogarnięty ogród, niż bałagan na rabatach I gdyby nie eMek, moje rośliny tego lata chyba by nie przeżyły. Regularnie wszytko podlewał. Na wiosnę chyba zrobimy nawodnienie

Pomoc przy podlewaniu to duże odciążenie, w suche lato zajmuje długie godziny. Również chcę zrobić nawodnienie częściowe, półautomatyczne.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies