Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Sima 19:29, 16 lut 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Z matą i żwirkiem jeszcze gorzej. Mam tak pod tujami na granicy i klnę. Gdzie mata to i tak rosną chwasty i jest problem z zasileniem roślin. Jak narazie sukcesywnie się jej pozbywam przy żywopłocie.

Tam gdzie nie mam maty a mam sam kamień jest ok (kamień mam trochę grubiej podsypany). Obornik lepiej wsadzic, kompost etc. Czasem przejade odkurzaczem i karczerem na małej mocy. Jest ok.
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Wiolka5_7 21:47, 16 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20325
Widzę,że pogoda dopisała i popracowałaś
Odkurzacz do żwirku to i mnie by się przydał,bo trawska się walają po zimie...muszę kiedyś zakupić a maty pod żwirek,gdzie rosną rośliny to bym nie kładła,bo to nie wpłynie na nie dobrze ja mam matę tylko tam gdzie nie ma roślin...ścieżka,placyk
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zuzka25 22:06, 16 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Wiolka5_7 napisał(a)
Widzę,że pogoda dopisała i popracowałaś
Odkurzacz do żwirku to i mnie by się przydał,bo trawska się walają po zimie...muszę kiedyś zakupić a maty pod żwirek,gdzie rosną rośliny to bym nie kładła,bo to nie wpłynie na nie dobrze ja mam matę tylko tam gdzie nie ma roślin...ścieżka,placyk


Musimy też pomyśleć o odkurzaczu i o jakiś nożycach, bo wszystkie trawy, miskanty cięłam sekatorem. Nie powiem co mam teraz na rękach Ale najgorsze prace porządkowe za nami.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 22:10, 16 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Sima napisał(a)
Z matą i żwirkiem jeszcze gorzej. Mam tak pod tujami na granicy i klnę. Gdzie mata to i tak rosną chwasty i jest problem z zasileniem roślin. Jak narazie sukcesywnie się jej pozbywam przy żywopłocie.

Tam gdzie nie mam maty a mam sam kamień jest ok (kamień mam trochę grubiej podsypany). Obornik lepiej wsadzic, kompost etc. Czasem przejade odkurzaczem i karczerem na małej mocy. Jest ok.


Czyli bez maty lepiej My nie wysypaliśmy grubą warstwą kamienia. Korzenie lawendy się rozrosły, ziemia się podniosłą i z pod żwiru miejscami widać ziemię. Ale nie będę narzekać. Rabata i tak do przerobienia
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Sima 08:48, 17 lut 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Zuzka25 napisał(a)


Czyli bez maty lepiej My nie wysypaliśmy grubą warstwą kamienia. Korzenie lawendy się rozrosły, ziemia się podniosłą i z pod żwiru miejscami widać ziemię. Ale nie będę narzekać. Rabata i tak do przerobienia


Mnie w tym roku też czeka rabata lawendowa - zamówiłam sporo sadzonek
Będzie posadzona na skarpach - właśnie się zastanawiam czym ściółkować bo kamienia tam nie chcę. Najładniejsza wizualnie w tamtym miejscu jest dla mnie kora, ale tego lawendy nie lubią bo mam dostępną tylko sosnową. Ponoć czasem można kupić przekompostowaną z drzew liściastych - ale nie wiem gdzie, cały czas szukam
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Zuzka25 13:25, 17 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Sima napisał(a)


Mnie w tym roku też czeka rabata lawendowa - zamówiłam sporo sadzonek
Będzie posadzona na skarpach - właśnie się zastanawiam czym ściółkować bo kamienia tam nie chcę. Najładniejsza wizualnie w tamtym miejscu jest dla mnie kora, ale tego lawendy nie lubią bo mam dostępną tylko sosnową. Ponoć czasem można kupić przekompostowaną z drzew liściastych - ale nie wiem gdzie, cały czas szukam


Może tak delikatnie korą obsyp, a ziemię przygotuj, jak pod lawendę. U mnie po 4 latach lawenda wygląda średnio. Część krzaczków przemarzła, ale latem znów się zachwycam
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 13:28, 17 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
kilka zdjęć:
Pierwsze krokusy



Tutaj kolejne budzą się po zimie
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 13:30, 17 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Tulipany też się obudziły


Po cięciu


____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 13:32, 17 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007



____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Wiolka5_7 16:29, 17 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20325
Pierwszy krokusik i tulipanki wystawiły noski widzę,że pociachałaś wczoraj roślinki też tak nisko tnę hortensje
jaki porządeczek
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies