Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Zuzka25 21:20, 01 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Niestety nie pracuję na żadnym programie graficznym, stąd moje "rysuneczki". Aż wstyd się przyznać, ale dopiero ostatnio odkryłam do czego służy skalówka Mąż nie mógł uwierzyć
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 21:29, 01 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007


____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 16:57, 02 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Dziewczyny co sądzicie o takiej "łamanej" ścieżce? Czy lepiej zrobić prostą i dopiero przy tarasie skręcić?
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
anbu 17:29, 02 lut 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)
Tak, liście mają caluski sezon. A nawet jeśli je zimą przymrozi...lub rozbrykany piesol połamie to wystarczy obciąć jak się ciut ociepli.
Koło sosny nie, ale koło cisów lub.... tuj doskonale sobie dają radę. Pod drzewami też. Najstarszy mój rośnie niskiego koło lizaka bukszpanowego tuż pod tujowym żywopłotem


Tosiu a dadzą radę pod wiązem?
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 17:31, 02 lut 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Zuzo śliczny ogródek stworzyłaś
Napisz mi proszę, czy Twoje bukszpany, pożarte przez hakonki nie łapią grzyba?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Zuzka25 17:54, 02 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
anbu napisał(a)
Zuzo śliczny ogródek stworzyłaś
Napisz mi proszę, czy Twoje bukszpany, pożarte przez hakonki nie łapią grzyba?


Cześć Aniu, dziękuję za miłe słowa, ale jeszcze bardzo dużo pracy przed nami. Co do bukszpanów, to odpukać na razie nie chorują. Wiem, że jest im za ciasno, ale muszą jeszcze poczekać
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Toszka 13:28, 03 lut 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anbu napisał(a)


Tosiu a dadzą radę pod wiązem?


Uważam, że trzeba absolutnie spróbować
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 13:33, 03 lut 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)


Uważam, że trzeba absolutnie spróbować


To spróbuję
Tylko miałam wątpliwości czy nie uszkodzę korzeni Wiąza
Wiadomo, on się korzeni szeroko i płytko a ciemierniki mają chyba korzenie głębokie, palowe

Buźka
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 13:53, 03 lut 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu
Jeśli kopiąc dołki pod małe rosliny uszkodzisz ciutkę korzenie to wielkiej krzywdy drzewu nie zrobisz. Ja sadząc swoje pod drzewem starałam się znaleźć miejsca pomiędzy korzeniami. I udało się takie miejsca znaleźć. Jeden tylko ciemiernik coś był kiepski i okazało się, że po dwóch latach korzenie drzewa wrastały w bylinę. Przesadziłam ciemiernika i tyle. Jednak uprzedzam tylko, że sadząc w korzeniach trudno jest trzymać się planu i sadzić np. w rządkach.

Najlepiej, tuż przy samym pniu, zadomowiły się Silver Sceptre. I tu, przyznam się, jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, zwłaszcza, że z dużymi, ciemnymi liśćmi ciemierników tworzą cudowny kontrast koloru i formy


____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 14:11, 03 lut 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Doczytałam Twój wcześniejszy post, że one jednak tak głębokiego palowego korzenia nie mają
Wiąz mój zawłaszczył sobie cały róg działki, jego korzenie są jak sieć pajęcza Ale póki nie spróbuję tam z ciemiernikami, póty się nie przekonam
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies