Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Zuzka25 22:12, 12 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
makadamia napisał(a)


Cześć Zuziu,
Przesunięcie ścieżki to bardzo dobry pomysł, tylko ciut inaczej należy to zrobić.
Przesunięcie powinno być tylko jedno i nie w formie "przesunięcia" tylko "zakrętu", żeby nie powstawało takie niewygodne przewężenie. Zakręt w 1/3 długości.
O tak bym to widziała:


(dopiero teraz widzę, że skręt jest za wysoko - tak 70cm niżej lepiej będzie wyglądał)


Wow Asiu, o wiele lepiej to wygląda. Super pomysł. Dziękuję
Na tym wąskim odcinku planuję Hakone i bergenie, a jak rabata się poszerzy, to ML. Nie będzie wtedy tak przytłaczająco i ciasno.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 16:50, 13 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Walczę dziś całe popołudnie, żeby iść do ogródka i już coś podziałać, ale chyba poczekam do weekendu, bo ma być cieplej
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
malinia 16:58, 13 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
u mnie to zero dziś i jeszcze sniegiem czasami zarzucało ...;/ też czekam aż się ociepli i lekko powalczyć z trawami ale w sobotę kulig w górach to tez zbytnio nie porobię nic
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Zuzka25 17:13, 13 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
malinia napisał(a)
u mnie to zero dziś i jeszcze sniegiem czasami zarzucało ...;/ też czekam aż się ociepli i lekko powalczyć z trawami ale w sobotę kulig w górach to tez zbytnio nie porobię nic


U nas w weekend na być 12 stopni. Śniegu mam nadzieję już nie będzie Chyba pod koniec lutego można zacząć ciąć cisy. Dzisiaj już zauważyłam, że w mieście cisy poprzycinane, żywopłoty chyba z ligustra też ładnie przycięte. Trochę mnie to zmobilizowało I latające kwiaty hortensji wszędzie
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Dominika11 07:19, 15 lut 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witam po sąsiedzku
Fajowy masz ogród, rabaty ciekawie wyglądają i widzę ciągle coś planujesz
Będę zaglądać

Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Zuzka25 08:19, 15 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Dominika11 napisał(a)
Witam po sąsiedzku
Fajowy masz ogród, rabaty ciekawie wyglądają i widzę ciągle coś planujesz
Będę zaglądać

Serdecznie pozdrawiam


Dziękuję Dominika za odwiedziny. Planuję, bo tylko z 2 rabat jestem w miarę zadowolona. Jedną mam do przeróbki, a dwie muszę zaplanować i chciałabym zrobić to "z główą". Aby ograniczyć ciągłe przesadzanie.
W jakim kierunku od Wrocławia mieszkacie? My na południu
Również pozdrawiam
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 15:59, 16 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Pracowity dzien w ogrodzie za nami. Wczoraj przycięłam kulki cisowe i Hakone. Dziś przycięłam hortensje, derenie i miskanty, które już bardzo mocno ruszyły. Na jutro zostawiłam cięcie żywopłotu cisowego i oprysk promanalem na miseczniki
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 16:24, 16 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
I już nigdy więcej nie skuszę się na rabatę żwirową . Mam małą rabatę z Hakonę i lawendę w żwirze i strasznie mnie drażnią, bo jest tam największe śmietnisko. O ile na korze, jakiś pojedynczych drobnych liści nie widać, bo na żwirze widać wszystko. Najgorzej po przycięciu lawendy. Żwirek pod lawendą do likwidacji
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Gardenarium 16:32, 16 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odkurzanie odkurzaczem rozwiązuje problem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuzka25 18:19, 16 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
faktycznie, może powinniśmy kupić. W sumie nie wiem czy pod żwirek powinno się kłaść jakąś matę? My niczego nie położyliśmy i teraz jakbym chciała wymienić lawendę, to czeka nas niezła praca, żeby żwirek oddzielić
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies