Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Toszka 20:21, 24 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nicienie wrażliwe są na wysokie temperatury (dlatego Larvanemu nie kupimy w zwykłym sklepie ogrodniczym...bo lodówek brak).
Jesli dałaś na słabo nawodnioną glebę to też może prowadzić do śmierci. Dodatkowo ziemia zapewne była niewzruszona uprzednio. Zasklepione było dojście do głębszych warstw.
Najlepsze efekty uzyskuje się przy aplikacji lancą doglebową i przy użyciu nie zbyt wysokiego ciśnienia (które także uśmierca nicienie)

Osobiście uważam, że przeanalizowanie błędów to już połowa sukcesu. Pewna forumka robiła 3 podejścia z nicieniami zanim wyłapała swoje błędy. Finalnie oczyściła ogród po prawidłowej aplikacji wiosennej, a później jesiennej.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zuzka25 20:41, 03 paź 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Mam wrażenie, że u mnie z opuchlakami jest trochę lepiej. Nie wiem czy to wrotycz czy nicienie, ale od dawna nie widziałam żadnego opuchlaka. Wiem, że jest już dość późno i może się pochowały głęboko w ziemi, ale wychodząc z pracy dziś wieczorem widziałam na ścianie budynku opuchlaka, a u mnie nic. Ale i tak mam zamiar wiosną powtórzyć akcję z nicieniami.

A druga pozytywna wiadomość, to Pastella zmasakrowana w tym roku przez opuchlaki, ma teraz pełno pąków. To są jej pierwsze pąki w tym roku. Całe lato wegetowała, a ja już myślałam, czy by jej nie wymienić na nowy egzemplarz. Jednak warto było o nią walczyć
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 18:40, 27 paź 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 20:42, 19 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Przez całą zimę jakoś nie miałam serca do myślenia o ogródku, ale powoli zaczynam się budzić. Na dzisiejszym spacerze wpadłam na pewien pomysł odnośnie przedogródka, który jest do przeróbki. Jeśli ktoś zagląda do mnie to proszę o opinię
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 20:52, 19 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007


Rośliny już posadzone to:
- żywopłot z cisów prawie na całej długości
- hortensja w rogu
- 3 tuje Aurea Nana
- Parocja perska, która coraz bardziej mi się podoba
- jeżówki kremowe ( mogę wysadzić)

Planuję posadzić:
- cisy aby zasłonić nieestetyczny kosz
- bordowe berberysy po obwodzie ,które już mam

Na łuku chciałam posadzić jakieś drzewo. Dziewczyny proponowały mi m.in jarząb, rajską jabłonkę, ale mi marzył się ambrowiec lub grab
Ale doszłam do wniosku, że to za duże drzewa i nie grałoby to z parocją.
Dziś wymyśliłam, że może posadzę bordowego klona jako niskie drzewo lub większy krzew? Co o tym sądzicie?
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 20:55, 19 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
A drugie moje pytanie co posadzić przed tujkami Nana. Teraz rosnie tam lawenda i kostrzewa, ale już nie wyglądają ładnie. Mysłalam o seslerii lub niskich różach? Nie wiem czy to będzie grało ze sobą. Jakoś nie czuję tej rabaty, a chciałabym aby w przedogródku panował w miarę porządek
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Anda 07:52, 22 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Zuzko, a masz jakieś zdjęcie tego miejsca? Jak duża jest ta rabata?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 08:57, 22 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zuzka, ja nie wiem, czy zgra się kolorystycznie bordowy klon, żółtozielone trawy i bordowe berberysy. No i berberysy musiały by być niskie albo mocno cięte, żeby było widać te trawy spoza nich.

Klon palmowy potrzebuje dużo wilgoci w ziemi i w powietrzu - zdaje się, że najlepiej wygląda rosnąc blisko zbiorników wodnych. Berberysy chyba wolą sucho i ubogo...

Parocja zniesie wiele, ale nie zasadowe podłoże, a lawenda lubi zasadowe.

Cisy przed koszem - muszą być kolumnowe? Chodzi mi o to, że kolumnowe musisz sadzić gęsto, żeby utworzyły szpaler, musisz je ciąć - czyli i tak zatracą kolumnowy pokrój. A są droższe niż zwykłe na żywopłoty.

To tak mi się na dzień dobry nasunęło.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Zuzka25 16:35, 22 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Anda napisał(a)
Zuzko, a masz jakieś zdjęcie tego miejsca? Jak duża jest ta rabata?


kostrzewa jest do wysadzenia
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 16:37, 22 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Po prawej stronie widac trochę kosze. Myślałam o cisach kolumnowych, bo mniej miejsca zajmują.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies