Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Zuzka25 16:39, 22 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Berberysy chciałam przesadzić w lepsze miejsce. W żwirze jest lawenda, ale chyba wolałabym jej się pozbyt
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Ania111 16:43, 22 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Zuzka25 napisał(a)


Rośliny już posadzone to:
- żywopłot z cisów prawie na całej długości
- hortensja w rogu
- 3 tuje Aurea Nana
- Parocja perska, która coraz bardziej mi się podoba
- jeżówki kremowe ( mogę wysadzić)

Planuję posadzić:
- cisy aby zasłonić nieestetyczny kosz
- bordowe berberysy po obwodzie ,które już mam

Na łuku chciałam posadzić jakieś drzewo. Dziewczyny proponowały mi m.in jarząb, rajską jabłonkę, ale mi marzył się ambrowiec lub grab
Ale doszłam do wniosku, że to za duże drzewa i nie grałoby to z parocją.
Dziś wymyśliłam, że może posadzę bordowego klona jako niskie drzewo lub większy krzew? Co o tym sądzicie?



Witaj Zuzka

Oj widzę , że wiosną bedzie się działo ,
Plany już są ,
Będę zaglądać i podziwiać

Pozdrawiam cieplutko
____________________
Ania Spelnione marzenie
Zuzka25 16:44, 22 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Anda napisał(a)
Zuzko, a masz jakieś zdjęcie tego miejsca? Jak duża jest ta rabata?


Długość rabaty 8,8m , a szer. 2,45m całość
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 16:46, 22 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Ania111 napisał(a)



Witaj Zuzka

Oj widzę , że wiosną bedzie się działo ,
Plany już są ,
Będę zaglądać i podziwiać

Pozdrawiam cieplutko


Dziękuję, że zajrzałaś Plan jest na razie taki, że chcę rabatę w końcu zmienić. Powstała jako pierwsza i nie jestem zadowolona
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 16:49, 22 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Rabata w przekroju. Kostrzewa do wysadzania, z lawendy też nie jestem zadowolona
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 16:52, 22 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Lato 2018. Choć w sezonie laweda wygładała super
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Anda 16:59, 22 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Zuzo, narysowałam takie cuś, widok z przodu. Nie uwzględniłam ani proporcji ani osłony kosza, czyli wszystko jest mniej więcej, ale jedno się rzuca już w oczy. Jest dziura miedzy parocją a przyszłym klonem.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zuzka25 17:03, 22 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
galgAsia napisał(a)
Zuzka, ja nie wiem, czy zgra się kolorystycznie bordowy klon, żółtozielone trawy i bordowe berberysy. No i berberysy musiały by być niskie albo mocno cięte, żeby było widać te trawy spoza nich.

Klon palmowy potrzebuje dużo wilgoci w ziemi i w powietrzu - zdaje się, że najlepiej wygląda rosnąc blisko zbiorników wodnych. Berberysy chyba wolą sucho i ubogo...

Parocja zniesie wiele, ale nie zasadowe podłoże, a lawenda lubi zasadowe.

Cisy przed koszem - muszą być kolumnowe? Chodzi mi o to, że kolumnowe musisz sadzić gęsto, żeby utworzyły szpaler, musisz je ciąć - czyli i tak zatracą kolumnowy pokrój. A są droższe niż zwykłe na żywopłoty.

To tak mi się na dzień dobry nasunęło.


Myślałam o niskim bordo berberysa , przycinanych. Lawendę raczej będę wysadzać , ponieważ po kilku latach nie wygląda tak ładnie.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 17:06, 22 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Anda napisał(a)
Zuzo, narysowałam takie cuś, widok z przodu. Nie uwzględniłam ani proporcji ani osłony kosza, czyli wszystko jest mniej więcej, ale jedno się rzuca już w oczy. Jest dziura miedzy parocją a przyszłym klonem.



Wow, ale szybko narysowałaś Prawdę mówiąc teraz rośnie 5 tujek, ale moim zdaniem może być za gęsto w przyszłości, tym bardziej, że jedną posadziłam tuż pod parocją Dlatego narysowałam tylko 3.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Anda 17:07, 22 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Wzięłam pod uwagę plan, bo myślałam, że już wysadziłaś te tujki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies