Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 10:10, 15 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
KasiaBawaria napisał(a)
Brzozy na trawniku super widok.Nie wysycha tam pod nimi trawa?




Kasiu wiosna trawa bujniejsza teraz to jak wszędzie trawa taka sobie.
Ale tam każdej wiosny wylewamy wodę z oczka w której jest dużo azotu i brzozy i trawa ma pożywkę.

W tym roku to mamy co tygodniowe podlewanie z niebios. W innych latach trochę podlewalam. Brzoza ma korzenie jak pajęczyna tuż pod samym wierzchem
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:32, 15 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
daredevil napisał(a)
Tak sobie myślę czy za 9 lat też będę miała wszystko takie wypieszczone? jakoś wątpię, chyba że będę miała więcej czasu

1000 stronek kolejnych pięknego ogrodu!



Wiesz to zależy co posadzisz. Odchodzę od sadzenia jednorocznych. Zaczynam przesadzać tak aby rosły rośliny plamami. Są miejsca, że już nie zaglądam czy chwasty rosną bo zarośnięte i chwasty się nie przedostają. W innych biorę motykę i zdzieramy chwasty, wyschną i jest dobrze.
Jeszcze trzeba przeglądy robić, ale już coraz mniej.

Z wiekiem człowiek macha ręką na niedoskonałości ogrodowe nie dajmy się zwariować
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:38, 15 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Gardenarium napisał(a)
Piekny kolor tej dalii Cudowny.



Rodzic przyniósł i posadził 2 szt chciał.mnievobdarowac, ale zrezygnowałam, a one tak pięknie rosną i kwitną. Jesienią zabiorę karpy na przetrzymanie zimowe. Wiosna Danusiu przywiozę chociaż jedna karpe do ciebie.

Dzisiejsza fota a tą drugą masz?

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
malgorzata_s... 21:00, 16 wrz 2021


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Oglądając Twoje trawy zawsze żałuję że nie mam miejsca i moje upchałam zamiast wyeksponować. Cudnie jest. Pozdrawiam.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
ElzbietaFranka 21:28, 17 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Oglądając Twoje trawy zawsze żałuję że nie mam miejsca i moje upchałam zamiast wyeksponować. Cudnie jest. Pozdrawiam.




Małgosiu ładnie to wygląda jak słonko świeci i jest ciepło. Przyjechałam dzisiaj po ulewie wczorajszej wszystkie trawy pochylone mokre niektóre połamane.

Róże ładnie kwitły to znowu wytrzepane i płatki opadły.
Wody wszędzie przybyli znowu, ale nie jest źle. Gorzej z liśćmi bo sporo ich zleciało i są mokre.

Dzisiaj nawozilam jesiennym kwasoluby trochę późno, ale trudno może jeszcze będzie ciepło. Lawendy też przystrzyżone też późno, ale ładnie kwitły więc stąd to opóźnienie.
I takie tam drobne robótki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 00:28, 18 wrz 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Elu czy będziesz przycinać przekwitniete lobelie? Teraz to już pewnie nie powtórzą kwitnienia, ale nieladne już są kwiaty. Obcięłam do momentu jak są liście, nie mam pojęcia czy dobrze.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 07:46, 18 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Ja to byliny przycinam wiosna. Jak przytne jesienią później wiosna nie wiem gdzie co jest. Niektóre rośliny późno wychodzą to już się w ogóle gubię potrafię wypielic. Od roku robię fotki jesienią i później sprawdzam wiosna. Jeszcze patykami zaznaczam.

Nie wyglądają najlepiej ale taka ich uroda. Przycięłam tylko te zeschłe okwitniete.

Pada z rana pokrzyżowało mi to plany. Miałam kilka robótek które powińnam zrobić no trudno.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 16:52, 18 wrz 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Elu dziś taki deszczowy dzień nie da się nic robić . W końcu miałam czas pojechać do fryzjera przy okazji na zakupy .
Wpadła mi w ręce Hortensjia Pink Ledy o ile nią będzie.
Jutro ma nie padać
Też jak ty zaznaczam patykami niektóre rośliny.
W zeszłym roku wykopałam sobie przez przypadek czosnki w dwóch miejscach miałam patyki a w trzecim gdzieś zniknęły.
Ja mam plan na zimę taki aby sobie na papierze rozrysować nasadzenia nawet kredki już kupiłam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 19:18, 18 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Każdy sobie radzi jak może. Np jeżówki zaznaczę kolorami kupiłam wstążki koloru Jeżowek. Mam nadzieję, że to wystarczy. Jeżówki później wychodzą.
Twoje rozplenice przebrały miarę i kwitną. Muszę je znowu podzielić i posadzić gdzie indziej. Coś muszę zrobić.
Zrobiłam rondel i nie jestem z niego zadowolona. Czeka mnie wiosna przesadzanie nie ma tam.luzu trawa jedna na drugiej.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 19:38, 18 wrz 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8632
ElzbietaFranka napisał(a)


Wczoraj grabilam pod wieczór a dzisiaj po południu znowu tak, ale jest pięknie czuć zapach liści lubię je jak szeleszczą pod nogami





Piękne widoczki. U mnie też liście brzóz już spadają, jesień.
Piękne masz trawy, dalie i róże, a na dodatek swoje grzyby. Super!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies