Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 11:52, 22 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
daszum napisał(a)



Elu, czy tutaj rośnie trzcinnik? Piękne ma te kłosy.
Jaką on ma wysokość?




Tak Danusiu to trzcinnik brachytricha. On ma ok 1 m jest to bardzo ładna trawa. W tym roku nie jest tak ładna jak w zeszłym roku, być może, że ma za mokro u nas ciągle padało i pada. Jak widzisz już żółknie.

Ta fota z 10 października zeszłego roku i jest zielony



Ta fotka z 11 listopada zeszłego roku


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daredevil 12:02, 22 wrz 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Dzięki za nazwę. Kupiłam trzy te trawy pod nazwą stipa brachytricha, więc myslałam że będzie podobna do pony tails? Ale i tak podoba mi się

pozdrawiam serdecznie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
ElzbietaFranka 12:11, 22 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
beamilusia napisał(a)
Witaj Elu. Dziękuję za informacje o kocimiętce. Jeszcze je przytnę, skoro piszesz, że można. Moje kocimiętki siałam z nasion. Nawet nie wiem, jaka odmiana. Zawsze się pokładają, może dlatego, że ich nie tnę często.
Pobiegałam po Twoim ogrodzie. Masz w nim różnorodne zakątki, jakby różne ogrody w jednym. Pięknie rosną trawy. Byliny zdobią klomby. Staw zaprasza do odpoczynku, tylko teraz miałaś trochę kłopotu z rozciąganiem siatki. Widzę też ciekawe drzewa. Niektóre chętnie bym u Siebie posadziła, ale u mnie mroźne zimy, często z niedostateczną okrywą śniegową. Obawiam się, że mogłyby zmarznąć. Masz, Elu, dużą wiedzę na temat opieki nad ogrodem i się nią dzielisz. Będę na pewno korzystała z Twoich rad. Pozdrawiam serdecznie.



Dziękuję, że zajrzałaś. Też nie mogę sądzić wszystkich krzaków czy drzew kwitnących. Wiosenne przymrozki wszystkie paki kosza. Np migdałek, magnolie, hortensje ogrodowe nawet bez Polibin też nie raz obrywa. Judaszowiec to moje marzenie, ale cóż taki mam klimat. Powojników alpejskie też marzenie mam gdzie sądzić tylko za mało miejsc zacisznych wszędzie dmucha.

Przesada z tą wiedzą, ale staram się dużo czytać jak czegoś nie wiem. Jak coś kupuje to sprawdzam w necie czy się nada u mnie.
Kocimiętki u mnie rosną jak chwasty tak im jest dobrze. Wystarczy nie za dużo podlewać, i przycinać i znowu rosna.

To dla ciebie

3 mają br po prawej 20 mają kocimiętka groniasta.


To jest Wolcers ma intensywny niebieski kolor. W przyszłym roku za radą Maji z w ogrodzie przytne w maju te kępy podobno wtedy są sztywne i nie wylegują się. Trzeba przyciąć te na drugiej focie

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:14, 22 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
daredevil napisał(a)
Dzięki za nazwę. Kupiłam trzy te trawy pod nazwą stipa brachytricha, więc myslałam że będzie podobna do pony tails? Ale i tak podoba mi się

pozdrawiam serdecznie



Należy sadzić wszystko co się podoba a jak nazwa odpowiada to pełnia szczęścia. Ha ha
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 12:33, 22 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)



Tak Danusiu to trzcinnik brachytricha. On ma ok 1 m jest to bardzo ładna trawa. W tym roku nie jest tak ładna jak w zeszłym roku, być może, że ma za mokro u nas ciągle padało i pada. Jak widzisz już żółknie.

Ta fota z 10 października zeszłego roku i jest zielony



Ta fotka z 11 listopada zeszłego roku



Jestem zachwycona tymi trzcinnikami, masz chyba rację z tym za mokro. U mnie tam gdzie mają bardziej mokro robią się już żółte, stoją prosto jak żołnierze i są wyższe, a obok gdzie bardziej sucho dokładnie odwrotnie
Moje kocimiętki w tym roku po przycięciu były bardzo brzydkie. Chyba jednak miały za dużo wilgoci. Będę je przesadzać.
Pozdrawiam Elu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
daszum 22:26, 22 wrz 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Ładny ten trzcinnik.
Chciałabym mieć jeszcze różne rośliny, ale nie mam miejsca żeby je wyeksponować.

Ty nie masz tego problemu, ziemi u Ciebie dostatek
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
AniazUroczyska 00:40, 23 wrz 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Elu, masz może w swojej kolekcji miskanta Balerina?
Milka 07:34, 23 wrz 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Trawiasto, kolorowo, jeszcze czuć lato.
Brzozowy lasek cudowny. A kocimiętka naprawdę ma wspaniałe grona
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 16:38, 23 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
AniazUroczyska napisał(a)
Elu, masz może w swojej kolekcji miskanta Balerina?



Aniu prawdopodobnie nie mam. Na początku nie przywiązywałam wagi do nazw. Mam 4 miskanty NN zwiewne i podobają mi się.
Balerina jak każdy inny miskant minimalnie się różni od innych.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:46, 23 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Milka napisał(a)
Trawiasto, kolorowo, jeszcze czuć lato.
Brzozowy lasek cudowny. A kocimiętka naprawdę ma wspaniałe grona



Dziękuję Milus zaraz idę ten brzozowy lasek ograbiać. Oby tylko deszcz nie zaczął padać zachmurzyło się.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies