Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

anpi 20:05, 07 wrz 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Elu, arbuz wspaniały, deszcze mu sprzyjały;D
Trawy zaczynają swój pokaz, dosadzałaś jakieś w tym roku, bo nigdzie nie jestem na bieżąco
Widzę, że szykujesz się na wiosenny pokaż cebulowych. Ja jeszcze nic nie kupowałam nowego, ale poszerzam trochę rabatki, to pewnie się słyszę.Ciekawe, jak w naszych Lid.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
KasiaBawaria 23:06, 07 wrz 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tez bylam dzis na zakupach i skusilam sie na tulipany i narcyzy..a mialam nic nie kupowac.
____________________
Zapraszam na kawe
gogo 23:37, 07 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Elu, tak na szybko obejrzałam sobie Twój ogród, którym już wcześniej się zachwycałam i teraz też się zachwycam
Masz przepiękne trawy, ale palczatkę Chameleon muszę koniecznie kupić, bo jest fantastyczna
Mam trawę preriową, u mnie już ma jesienny kolorek, na którym ten meszek wygląda super
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
ElzbietaFranka 23:56, 07 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
anpi napisał(a)
Elu, arbuz wspaniały, deszcze mu sprzyjały;D
Trawy zaczynają swój pokaz, dosadzałaś jakieś w tym roku, bo nigdzie nie jestem na bieżąco
Widzę, że szykujesz się na wiosenny pokaż cebulowych. Ja jeszcze nic nie kupowałam nowego, ale poszerzam trochę rabatki, to pewnie się słyszę.Ciekawe, jak w naszych Lid.



Aniu rozcielismy olbrzyma żółty w środku. Nie jest za bardzo słodki taki w sam raz dojrzały pestki czarne. Płynu w nim dużo po brodzie kapie.

Oj Aniu nie musisz kupować bez cebul u ciebie ładnie,ale wiem kusi człowieka. Kilka lat wstecz miałam 2 tulipany na krzyż nie przywiązywałam do wiosennych w ogóle uwagi. Od 3 lat szaleje zakupami cebul mam nadzieję,że to już koniec zakupu cebul.
Też będę poszerzać traw nakupiłam trzeba je gdzieś rozmieścić
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 00:10, 08 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Elu, widziałam Twoją trzmielinę oskrzydloną. jeszcze jest zielona. Moja łapie już kolorek. Podobnie jak u Gosi-Gosialuk.
Krokusowa wiosna się szykuje.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Alija 17:26, 09 wrz 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
ElzbietaFranka napisał(a)
Zielona (rzechotka) zabka na dyni wygrzewając się w słońcu



Elu, śliczna żabka, nie widziałam jej już ładnych parę lat. Dawniej były w naszej okolicy, nie wiem dlaczego teraz znikły.

Zakupy super.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
KasiaBawaria 18:26, 09 wrz 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Takiej zaby jeszcze u nas nie widzialam sliczna.
____________________
Zapraszam na kawe
ElzbietaFranka 23:30, 09 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Ona więcej po drzewach skacze niż na nizinach..zauważyłam ja przypadkiem. Szłam droga do domu i jedna z dyn puściła swoje Wicie na siatkę z płotu odchylam liścia patrzę dynią a na dyni żabka dziwna. Po telefon i pstryk.
Jak stara jestem takiej ząbki nie widziała.

Miałam tyle żab zielonych w oczku i pomarzly nie wyszły z wody biedne.
Teraz nie wiem co zrobić. Muszę pójść kupić jakieś rośliny wodne morze jakiś skrzek przywloke.

Ropuch mam dużo w ogrodzie nawet czarna jest obrzydliwa, ale co zrobić natura piękności nie dała.
Czy u was też dużo pajęczyn. U mnie to jakiś obłęd między świerkami pajęcze autostrady z okrągłymi rondami a na rondach stołówka pełno muszek złapanych w sieci. Pająki w tym roku bardzo wypasione duzo robactwa dużo

Mój klon przepięknie się wybarwil. Bardzo się cieszę bo ostatnio nie za bardzo jesienne kolory wychodziły. Teraz wcześnie się przebarwia i dlatego taki intensywny kolorek. Mam 2 szt tego klona drugi jeszcze zielony.
Klony Brendy wine też zaczynaja kolor zmieniać.






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:37, 09 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Dzisiaj czyściłam oczko z przybrzeżnych roślin ciełam i liście wybierała. brzozy już się sypią na całego znowu liści od groma.
Jutro z eMem naciągnięmy siatke na oczko. W zeszłym roku przykrywałam 20 września w tym roku wcześniej szybciej liście opadają.

Lilie wodne jeszcze kwitną.
Jutro znowu ma być pięknie oby jak najdłużej.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 07:31, 10 wrz 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Elu tak jak piszesz pajęczyny wszędzie i mnóstwo pająków tygrzyków. Nie widziałam ich w minionych latach.
Pięknie wybarwiony klon.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies