Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

daszum 18:49, 23 wrz 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Elu pięknie wyglądają trawy i inne nasadzenia na tle wypielęgnowanego trawnika.
U mnie takiego trawnika brakuje.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Martka 23:05, 23 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, piękne widoki u Ciebie o tej porze roku, podziwiam z przyjemnością. Ten trzcinnik brachytricha jest bardzo ciekawy, widziałam go też u Irenki Milki, a jego jesienne przebarwienia u Ciebie zachwyciły mnie szczególnie. Warto mieć. Kocimiętka Wolcers taka puszysta, też bardzo ciekawa. Siatka na stawie wydaje się bardzo praktyczna, czy nie szkodzi roślinności dookoła? Trawnik zasługuje na oddzielne pochwały. Elu, chylę czoła!
Agatorek 23:20, 23 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
ElzbietaFranka napisał(a)



Należy sadzić wszystko co się podoba
a jak nazwa odpowiada to pełnia szczęścia. Ha ha


To będzie moje nowe motto

Muszę kupić tego trzcinnika … kolejne zamowienie… ehh
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 23:36, 23 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Martka napisał(a)
Elu, piękne widoki u Ciebie o tej porze roku, podziwiam z przyjemnością. Ten trzcinnik brachytricha jest bardzo ciekawy, widziałam go też u Irenki Milki, a jego jesienne przebarwienia u Ciebie zachwyciły mnie szczególnie. Warto mieć. Kocimiętka Wolcers taka puszysta, też bardzo ciekawa. Siatka na stawie wydaje się bardzo praktyczna, czy nie szkodzi roślinności dookoła? Trawnik zasługuje na oddzielne pochwały. Elu, chylę czoła!




Jak zakładam siatkę roślinność przycinam dookoła inaczej nie dałoby rady naciągnać siatkę. Przez te deszcze siatka się opuściła na lustro wody. Jak tylko słonko zaświeci trzeba ją nasiahnac jeszcze raz.

Też widziałam u Irenki. Ona ma szpaler i pewnie długo rosną w tym miejscu. Moje były 2 razy przesadzane nie mogłam im miejsca znaleźć. Nawet w tym miejscu wydaje mi się że mają za mało słońca.
Mam taki układ ogrodu, że od południa posadzone są drzewa aby było trochę cienia. Teraz drzewa wyrosły i zacieniaja rosliny. Cień źle za dużo słońca też źle nie można dogodzić.
Ponad 50 arów jest podzielone na dwa place świerkami dosyć wysokimi
Tutaj je widać. Za nimi jest dom, trawnik, oczko wodne z boku świerków po prawej stronie lasek brzozowy. Z boku basenu skalniak i tutaj jest połowa ogrodu i widzisz teren na drugiej focie, jeszcze raz ją powtorze





Ten trawnik co na powyższej focie to nie jest specjalnie pielęgnowany. On nawet nie jest nawożony wiosna. To zasługa deszczu i koszenia. Przed domem przy hortensjach jest nawożony wiosna i jesienią.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
beamilusia 18:49, 24 wrz 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
ElzbietaFranka napisał(a)



Dziękuję, że zajrzałaś. Też nie mogę sądzić wszystkich krzaków czy drzew kwitnących. Wiosenne przymrozki wszystkie paki kosza. Np migdałek, magnolie, hortensje ogrodowe nawet bez Polibin też nie raz obrywa. Judaszowiec to moje marzenie, ale cóż taki mam klimat. Powojników alpejskie też marzenie mam gdzie sądzić tylko za mało miejsc zacisznych wszędzie dmucha.

Przesada z tą wiedzą, ale staram się dużo czytać jak czegoś nie wiem. Jak coś kupuje to sprawdzam w necie czy się nada u mnie.
Kocimiętki u mnie rosną jak chwasty tak im jest dobrze. Wystarczy nie za dużo podlewać, i przycinać i znowu rosna.

To dla ciebie

3 mają br po prawej 20 mają kocimiętka groniasta.


To jest Wolcers ma intensywny niebieski kolor. W przyszłym roku za radą Maji z w ogrodzie przytne w maju te kępy podobno wtedy są sztywne i nie wylegują się. Trzeba przyciąć te na drugiej focie



Elu, migdałka miałam, okrywałam na zimę, a wiosną kwiatki mroził przymrozek, już go nie mam. Podobnie hortensje ogrodowe u mnie -zimę przetrwały, ale obrywały od przymrozków i nie kwitły, też już ich nie mam. Ze względu na mroźne zimy i wiosenne przymrozki nie sadzę magnolii, tulipanowców, grujeczników, ambrowców, judaszowców i żadnych klonów palmowych.
Kocimiętki u mnie podobne do Twojej groniastej. A ta Wolcers bardzo ładnie kwitnie i chyba bardziej sztywna od innych. Muszę zapisać, że mam je obcinać pod koniec maja. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
ElzbietaFranka 21:31, 24 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Dzisiaj bardzo wietrznie liście rozwiało w każdą stronę świata. Zawsze miałam wygrabione po dzisiejszym wietrze nie wiem kiedy to nastąpi. Zaniedbałam pielenie po tych deszczach wszędzie pełno chwastów kwitnących to pieliłam. O tej porze nigdy się pieleniem nie zajmowałam.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 21:36, 24 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ElzbietaFranka napisał(a)



Elu, przepiękne zdjęcia, masz wszystko tak ogarnięte, że nie mogę się nadziwić. Róże dają czadu. Dzisiejszy wiatr mnie obudził w środku nocy, przetaczała się jakaś potężna burza w okolicy, na szczęście u mnie w ogrodzie ucierpiał tylko zawilec.
Jaki to miskant? Piękne te bordowe frędzelki.
ElzbietaFranka 21:50, 24 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
CD





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:59, 24 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
CD





Tulipanowiec od środka się przebarwia na cytrynowo

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:13, 24 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Martka napisał(a)


Elu, przepiękne zdjęcia, masz wszystko tak ogarnięte, że nie mogę się nadziwić. Róże dają czadu. Dzisiejszy wiatr mnie obudził w środku nocy, przetaczała się jakaś potężna burza w okolicy, na szczęście u mnie w ogrodzie ucierpiał tylko zawilec.
Jaki to miskant? Piękne te bordowe frędzelki.



Róże Asprin nie do zdarcia kwitną non stop do mrozów. Oczyszczają się same więc pod nimi pełno płatków. Trawy po wietrze rozczochrane jutro je mi usze powiązać.
To nie wiatr to jakieś huragany co chwilę przechodziły.

A tam ogarnięte bałagan wszedzie przez te liście wszystkie rabaty upstrzone liśćmi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies