Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 14:13, 27 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Basieksp napisał(a)


Ale masz piękną, dużą przestrzeń widok bardzo ładny



Dzięki trochę mam tych metrów do obrobienia.



Na pierwszej focie rozplenice Mirki. Druga palczatki. Na tej rabacie wszystko do przerobienia. Chyba mają się tam rośliny za dobrze i przerosły moje oczekiwania nie tak miało być.





jeżówka ecentric młódka dopiero zaczyna mam ok 10 kępek jedna tylko kwitnie




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:25, 27 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Mam takie kwiaty w donica. Powojnik Arabella kwitnie non stop podlewany mikstura ze skórki z banana. Zresztą reszta doniczkowych też








____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hankaandrus_44 20:40, 27 wrz 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Elu, piękna Arabella u Ciebie, co to jednakn znaczy dobrze karmić rośliny!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ElzbietaFranka 20:53, 27 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
U nas chaniu banany się zjada jak świeże bułeczki. Jak pewnie wiesz mają dużo potasu. Skórki wrzucam do wiadra z wodą (na iektorzy dodają jeszcze dodają jedno jajko) i robi się gnojówka. Raz w tygodniu podlewam na konewke 10 litrów wlewam 8 litry gnojówki reszta wody i podlewam. Rzeczywiście mam dwa takie powojniki jeden posądzony w glebie nie jest podlewany mikstura tamten tak nie kwitnie.
Ten drugi muszę posadzić do donicy moze odzyje i będzie taki jak ten na focie.

Haniu on jest w donicy od 7 lat i nie ma zmienianej ziemi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 22:02, 27 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Te klony brandywine bardzo mi się podobają
Trawy też chyba Cię lubią, masz piękne okazy
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
hankaandrus_44 22:13, 27 wrz 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Elu, dziękuję za piękną instrukcję na miksturę bananowa., Obananach wiedziałam, ale że one powojnikom tak dobrze służą nie wiedziałam. Na nowy sezon, będę karmić siebie bananami, a powojniki gnojóweczką zeskórek.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
gogo 22:25, 27 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Elu, ja też nie wiedziałam, że powojniki lubią gnojówkę ze skórek bananów, zrobiłam, ale dla pomidorów.
To w przyszłym roku się poprawię
Napisz, co to za jęczmień w płynie, znam temat, ale jako preparat wzmacniający, czy to o te chodzi?
I jak stosujesz?

Zostawiam pochwały, masz przepięknie
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
ElzbietaFranka 23:16, 27 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
gogo napisał(a)
Elu, ja też nie wiedziałam, że powojniki lubią gnojówkę ze skórek bananów, zrobiłam, ale dla pomidorów.
To w przyszłym roku się poprawię
Napisz, co to za jęczmień w płynie, znam temat, ale jako preparat wzmacniający, czy to o te chodzi?
I jak stosujesz?

Zostawiam pochwały, masz przepięknie



Kwiaty lubią potas. Skórka z banana zawiera dużo potasu. Podlewam nawet róże tą gnojówką(miksturą). Jak masz storczyki podlewaj co 2 tydzień albo zrób im kąpiel jedna skórka z banana do 1 litra wody i wystarczy jeden dzień odstania i podlej lub wykąp storczyki (umyj liście). Kwitną bardzo ładnie.
Fiołki w doniczkach nalej na spodek zobaczysz jak będą kwitły nieustannie.

Jeżeli chodzi o ekstrakt z jęczmienia w płynie to wlewam do oczka wodnego w czasie letnim. To specyfik przeciw glonom i mętnieniu wody.
Nie wiem o wzmacnianiu. Napisz gdzie chcesz użyć ten ekstrakt jęczmienny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:32, 27 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Agatorek napisał(a)
Te klony brandywine bardzo mi się podobają
Trawy też chyba Cię lubią, masz piękne okazy



Agnieszka tak trzeba przyznać hortensje i trawy nic przy nich nie robię w sensie pielęgnacji za wyjątkiem cięcia i same rosną.

Róże też lubią, ale tam jest więcej zachodu. Te ciernie wkurzające.

Kup sobie są bardzo ładne wejdzie w internecie zobacz jak rosną. Klonów jest dużo zobacz jeszcze "Red sunsed" też go mam. Brendy... ma ladniejsze liście od samego początku jak tylko wiosną się rozwija ma czerwone jasne ogonki i zielone liscie i liście są mocne.
Też pięknym klonem jest October glory, czycham na niego tylko zawsze trafiam na wysokie ok 3 m a to nie na moje siły. Ja muszę kupić takiego, aby go przeniesć w ukryciu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AniazUroczyska 00:19, 28 wrz 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Ha, a czemu to klona musisz ukrywać?
U nas też inwazja komarów, gorzej niż latem.
Z trawami masz sporo racji, w sumie podobne do siebie. Jednak jest różnica czy trawa wysoka , czy niska , czy kwitnie na fioletowo , czy na biało Zainteresowały mnie te Baleriny , bo ponoć najbardziej podobne do pampasowych.
Powojnik super!
Która odmiana hortensji przebarwia się na taki mocny bordowy kolor?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies