Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

KasiaBawaria 10:36, 28 wrz 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
ElzbietaFranka napisał(a)



Róże Asprin nie do zdarcia kwitną non stop do mrozów. Oczyszczają się same więc pod nimi pełno płatków. Trawy po wietrze rozczochrane jutro je mi usze powiązać.
To nie wiatr to jakieś huragany co chwilę przechodziły.

A tam ogarnięte bałagan wszedzie przez te liście wszystkie rabaty upstrzone liśćmi.


Potwierdzam, cudne roze
____________________
Zapraszam na kawe
ElzbietaFranka 14:19, 28 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
AniazUroczyska napisał(a)
Ha, a czemu to klona musisz ukrywać?
U nas też inwazja komarów, gorzej niż latem.
Z trawami masz sporo racji, w sumie podobne do siebie. Jednak jest różnica czy trawa wysoka , czy niska , czy kwitnie na fioletowo , czy na biało Zainteresowały mnie te Baleriny , bo ponoć najbardziej podobne do pampasowych.
Powojnik super!
Która odmiana hortensji przebarwia się na taki mocny bordowy kolor?




Muszę ukrywać bo eM mnie później strofuje że za dużo tego wszystkiego. On to musi wozić. Skrywane za budynkiem w Wawie i co jakiś czas wyciągam. Przewozimy z synem który nic nie mówi wsiada i jedzie.

Wczoraj zamówiłam klony Oktober Glory. Cieszę się bo dobry rozmiar od 1,70-2,00 metra. Przed chwilą dzwoniłam do szkółki aby wysłali niższe od 2 metrów.

Odnośnie Horty to Diamant Rouge.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gogo 16:53, 28 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
ElzbietaFranka napisał(a)



Kwiaty lubią potas. Skórka z banana zawiera dużo potasu. Podlewam nawet róże tą gnojówką(miksturą). Jak masz storczyki podlewaj co 2 tydzień albo zrób im kąpiel jedna skórka z banana do 1 litra wody i wystarczy jeden dzień odstania i podlej lub wykąp storczyki (umyj liście). Kwitną bardzo ładnie.
Fiołki w doniczkach nalej na spodek zobaczysz jak będą kwitły nieustannie.

Jeżeli chodzi o ekstrakt z jęczmienia w płynie to wlewam do oczka wodnego w czasie letnim. To specyfik przeciw glonom i mętnieniu wody.
Nie wiem o wzmacnianiu. Napisz gdzie chcesz użyć ten ekstrakt jęczmienny.


Dzięki za informacje o gnojówce do róż i storczyków, też będę stosować.
Mi chodziło o wyciąg z młodego jęczmienia dla ludzi, ma bardzo dobre właściwości wzmacniające.
Muszę kupić ten ekstrakt z jęczmienia do oczek, mam oczko z 4 kastr budowlanych /takich po 90 litrów/ i mimo posadzonych roślin są glony i chcę się ich pozbyć.

Uśmiałam się z tajniaczenia roślin przed eMem, dobry sposób
Ja nie mam z tym problemów, bo mój kompletnie nieogrodowy
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Martka 17:16, 28 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ElzbietaFranka napisał(a)




Elu, co to za piękne drzewko po lewej stronie? Ależ mnie rozbawiły procedury chowania roślinek trzeba sobie radzić  Ogród zachwycający w każdym calu.
ElzbietaFranka 17:39, 28 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
gogo napisał(a)


Dzięki za informacje o gnojówce do róż i storczyków, też będę stosować.
Mi chodziło o wyciąg z młodego jęczmienia dla ludzi, ma bardzo dobre właściwości wzmacniające.
Muszę kupić ten ekstrakt z jęczmienia do oczek, mam oczko z 4 kastr budowlanych /takich po 90 litrów/ i mimo posadzonych roślin są glony i chcę się ich pozbyć.

Uśmiałam się z tajniaczenia roślin przed eMem, dobry sposób
Ja nie mam z tym problemów, bo mój kompletnie nieogrodowy




Mój też nie ogrodowy ale coś tam robi nawet sam od siebie. Bez problemu zajmuje się koszeniem.
Nie ogrodowy ale widzi co się dzieje nie ma opaski na oczach. Jak posadzone to się nie czepia wmawiam, że od dawna rośnie.

O jęczmieniu ekstrakcie jeszcze nie słyszałam aby go spożywać. Kupiłam dzisiaj czystek w płynie.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 17:52, 28 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Martka napisał(a)


Elu, co to za piękne drzewko po lewej stronie? Ależ mnie rozbawiły procedury chowania roślinek trzeba sobie radzić  Ogród zachwycający w każdym calu.



Nie wiem o które chodzi, ale od lewej przy trawie to tuja szmaragd golden.
Następna jodła kalifornijska (szara). Nad hortensja to dąb blotny Grinn pilar posadzone w szeregu tam 8 drzewek pięknie się przebarwiają.

To jest fota z zeszłego roku koniec września liście zrobią się amarantowe



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 19:05, 28 wrz 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)




Muszę ukrywać bo eM mnie później strofuje że za dużo tego wszystkiego. On to musi wozić. Skrywane za budynkiem w Wawie i co jakiś czas wyciągam. Przewozimy z synem który nic nie mówi wsiada i jedzie.

Wczoraj zamówiłam klony Oktober Glory. Cieszę się bo dobry rozmiar od 1,70-2,00 metra. Przed chwilą dzwoniłam do szkółki aby wysłali niższe od 2 metrów.

Odnośnie Horty to Diamant Rouge.

Elu gdzie je zamowiałaś
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Monia81 20:22, 28 wrz 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
ElzbietaFranka napisał(a)




Moniu to jest aster rozkrzewione "Eastern Star". Kupiłam go w zeszłym roku w Albamarze bardzo ładnie rośnie. W niedobrym miejscu go posadziłam Bergenie go zarosły gdzieś 2 tygodnie temu go przesadziłam i nie ucierpiał.
Pasował by u ciebie wysoki ok 5O-60 cm ma dosyc duzo kwiatków.

Bardzo się cieszę że pomogłam z tym oczkiem wiem jakie to utrapienie. Jak masz dostęp do słomy jęczmiennej to zrób sobie wiązki i możesz co Miesiąc wrzucać do oczka. Ja się zastanawiałam czy sama jęczmienia nie zasiac w jakimś kącie w ogrodzie, ale pozniej dorwałam ten jęczmień w płynie i zaniechałam siewów.

Szyszki z olszyny są też dobre. Danka Daszun stosuje też jej poleciłam ma wodę ma jak kryształ. W razie czego też możesz stosować jak masz dostęp.
Zbierasz z drzewa olszyny ja mam dostęp to na zimę wkładam do woreczków i wkładam do oczka.




Zapisałam sobie tego astra, taki inny o szyszkach z olszyny też już pamiętam a ta żółta bylinka u mnie była kupowana jako słonecznik drobnogłówkowy, buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Agatorek 22:08, 28 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
ElzbietaFranka napisał(a)



Agnieszka tak trzeba przyznać hortensje i trawy nic przy nich nie robię w sensie pielęgnacji za wyjątkiem cięcia i same rosną.

Róże też lubią, ale tam jest więcej zachodu. Te ciernie wkurzające.

Kup sobie są bardzo ładne wejdzie w internecie zobacz jak rosną. Klonów jest dużo zobacz jeszcze "Red sunsed" też go mam. Brendy... ma ladniejsze liście od samego początku jak tylko wiosną się rozwija ma czerwone jasne ogonki i zielone liscie i liście są mocne.
Też pięknym klonem jest October glory, czycham na niego tylko zawsze trafiam na wysokie ok 3 m a to nie na moje siły. Ja muszę kupić takiego, aby go przeniesć w ukryciu.


Myślę nad tymi klonami .
Uśmiałam się z tego ukrywania roślin . U mnie eM (jeszcze) się nie czepia , tylko czasami skomentuje (jak ma gorszy dzień ), że znów jakiegoś zielska nazamawiałam, jak jakiś kurier podjedzie . Wtedy mu mówię, że jak mu moje zielsko nie pasuje, to niech sobie kupi swoje .


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 22:15, 28 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ElzbietaFranka napisał(a)



Nie wiem o które chodzi, ale od lewej przy trawie to tuja szmaragd golden.
Następna jodła kalifornijska (szara). Nad hortensja to dąb blotny Grinn pilar posadzone w szeregu tam 8 drzewek pięknie się przebarwiają.

To jest fota z zeszłego roku koniec września liście zrobią się amarantowe





Elu, tak, o dęba mi chodziło. Piękny jest ten Grinn pilar, zachwyciły mnie jego przebarwienia u Ciebie. Pozdrawiam!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies