Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

gogo 01:21, 25 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Elu, spacer po Twoim ogrodzie jest samą przyjemnością, gdzie nie spojrzeć jest przepięknie
A od kwitnących róż i traw nie mogę oderwać oczu
I od drzew, które są świetnym tłem dla nasadzeń
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
LIDKA 08:57, 25 wrz 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj bardzo wietrznie liście rozwiało w każdą stronę świata. Zawsze miałam wygrabione po dzisiejszym wietrze nie wiem kiedy to nastąpi. Zaniedbałam pielenie po tych deszczach wszędzie pełno chwastów kwitnących to pieliłam. O tej porze nigdy się pieleniem nie zajmowałam.










Widoki cudne. Takie róże o tej porze ujely moje serce.
Ta ciemniejsza to?

Podziwiam Elu Twój ogród nieustannie. I ogrom pracy który mu dajesz.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Monia81 18:13, 26 wrz 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
ElzbietaFranka napisał(a)
CD




Elu cudne widoczki z ogrodu podpowiesz co to za roślinka na fotce? a i muszę ci powiedzieć, że zastosowałam jęczmień w oczku, nie ten preperat tylko będąc na wsi u rodziców, zerwałam jęczmień z pola i wrzuciłam taki mały snopeczek z niego do oczka, woda jest przezroczysta, widać dno i ten stan utrzymywał się przez całe wakacje, a oczko mam w pełnym słońcu dzięki za podpowiedzi buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Basieksp 19:51, 26 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209





Ale masz piękną, dużą przestrzeń widok bardzo ładny
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
greg66 20:47, 26 wrz 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj bardzo wietrznie liście rozwiało w każdą stronę świata. Zawsze miałam wygrabione po dzisiejszym wietrze nie wiem kiedy to nastąpi. Zaniedbałam pielenie po tych deszczach wszędzie pełno chwastów kwitnących to pieliłam. O tej porze nigdy się pieleniem nie zajmowałam.



Elu pozdrawiam, mnie wiatr ominął na szczęście a dziś była piękna słoneczna ciepła jesień
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 23:36, 26 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Monia81 napisał(a)


Elu cudne widoczki z ogrodu podpowiesz co to za roślinka na fotce? a i muszę ci powiedzieć, że zastosowałam jęczmień w oczku, nie ten preperat tylko będąc na wsi u rodziców, zerwałam jęczmień z pola i wrzuciłam taki mały snopeczek z niego do oczka, woda jest przezroczysta, widać dno i ten stan utrzymywał się przez całe wakacje, a oczko mam w pełnym słońcu dzięki za podpowiedzi buziaczki




Moniu to jest aster rozkrzewione "Eastern Star". Kupiłam go w zeszłym roku w Albamarze bardzo ładnie rośnie. W niedobrym miejscu go posadziłam Bergenie go zarosły gdzieś 2 tygodnie temu go przesadziłam i nie ucierpiał.
Pasował by u ciebie wysoki ok 5O-60 cm ma dosyc duzo kwiatków.

Bardzo się cieszę że pomogłam z tym oczkiem wiem jakie to utrapienie. Jak masz dostęp do słomy jęczmiennej to zrób sobie wiązki i możesz co Miesiąc wrzucać do oczka. Ja się zastanawiałam czy sama jęczmienia nie zasiac w jakimś kącie w ogrodzie, ale pozniej dorwałam ten jęczmień w płynie i zaniechałam siewów.

Szyszki z olszyny są też dobre. Danka Daszun stosuje też jej poleciłam ma wodę ma jak kryształ. W razie czego też możesz stosować jak masz dostęp.
Zbierasz z drzewa olszyny ja mam dostęp to na zimę wkładam do woreczków i wkładam do oczka.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:04, 27 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Dzisiaj ładna pogoda więc trzeba było wykorzystać. U nas jak nie deszcz to mrzawka, albo szalejący wiatr.
Em sprzatnal drewno do drewutni i skosil trawniki. Ja porządki z liśćmi czyli grabienie i kompostowanie. Liście przekładałam że skoszoną trawa i liśćmi z irysów syberyjskich które też ścięłam. Odkurzanie żwiru.
NIE MA GRZYBOW. To coś nie normalnego pogniewamy się czy co?

Komary jak cięły tak tną to się w głowie nie mieści koniec września a u nas komary gryzą nawet wichura nie dała im rady.

Tak było dzisiaj





Klon Brendy wine mam 3 szt są przepiękne



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:15, 27 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
CD

Kalina Watanabe





Pełno motyli na aksamitkach



Mam taką roślinę na rondlu m olbrzymie liście nie jest to chrzan nie widaC aby miała zakwitnąć trzeba czekać dalej. A może to nasiońo zakiełkowało z kompostu. Muszę sprawdzić przy korzeniu

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 08:23, 27 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ela to dziki chrzan. Jak się rozrośnie to trudno go usunąć, bo ma kłącze i głęboko się korzeni. Najlepiej usuwać jak mały. Potem lubi z uporem maniaka odrastać i bardzo się panoszy. U mnie to upierdliwy chwast.
Śliczne te klony brandywine.
Buziak
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Milka 08:33, 27 wrz 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ależ widoki!
Elu ile ty masz naupychanych roślin, na dodatek wszystko dorodne.
Komary u nas juz tak nie dokuczają, ciut jeszcze małych sie wylęgło i te koszą.
No i mimo iglaków, nic ci nie wysycha, u mnie całą wode ciągną, korzenie po wierzchu, trawnik zanika.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies