Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

daszum 22:51, 28 wrz 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Widziałam te dęby w szkółce, ale to dąb błotny, więc potrzebuje dużo wody, a u mnie jest piasek.
Poza tym pojedynczy nie da takiego efektu jak 8 dębów u Ciebie


Dzisiaj kupiłam klona palmowego, drogi był
Mój syn stwierdził, że drewno bardzo podrożało, skoro ja za tego klona dałam tyle pieniędzy
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 23:20, 28 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
daszum napisał(a)
Widziałam te dęby w szkółce, ale to dąb błotny, więc potrzebuje dużo wody, a u mnie jest piasek.
Poza tym pojedynczy nie da takiego efektu jak 8 dębów u Ciebie


Dzisiaj kupiłam klona palmowego, drogi był
Mój syn stwierdził, że drewno bardzo podrożało, skoro ja za tego klona dałam tyle pieniędzy



Danka to nie prawda że w błocie. Mieszaj piasek z kompostem i będzie rósł. Masz takie ładne rośliny że na pewno w piasku nie rosną. Moje posadzone w normalnej ziemi tylko podlewamy jak susza.
Myśmy kupili bo u nas patelnia od strony południowej i atrzeba trochę cienia. Może urosną za jakiś czas to nie będzie takiego skwaru.


A drew
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AniazUroczyska 00:19, 29 wrz 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
ElzbietaFranka napisał(a)




Muszę ukrywać bo eM mnie później strofuje że za dużo tego wszystkiego. On to musi wozić. Skrywane za budynkiem w Wawie i co jakiś czas wyciągam. Przewozimy z synem który nic nie mówi wsiada i jedzie.
Odnośnie Horty to Diamant Rouge.


Ach, to aż taka konspiracja Dobrze ,że syn trzyma sztamę. Nie obawiasz się ,że eM może przeczytać i nastąpi dekonspiracja?
Co do horty, tak obstawiałam, zastanawiam się, czy kupić tę ,czy Melba
Fraise. Może ktoś ma porównanie?
gogo 15:20, 29 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
ElzbietaFranka napisał(a)




Mój też nie ogrodowy ale coś tam robi nawet sam od siebie. Bez problemu zajmuje się koszeniem.
Nie ogrodowy ale widzi co się dzieje nie ma opaski na oczach. Jak posadzone to się nie czepia wmawiam, że od dawna rośnie.

O jęczmieniu ekstrakcie jeszcze nie słyszałam aby go spożywać. Kupiłam dzisiaj czystek w płynie.




Mój eMuś nic nie robi w ogrodzie, bo po pierwsze to moje hobby, a po drugie nie pozwalam mu nic robić, bo nie odróżna chwastów od roślin.
No i nie patrzy, gdzie stawia nogi /kajaki nr 45/ i wszystko by mi podeptał.

Wrzuć sobie w google "młody jęczmień", znajdziesz mnóstwo wiadomości.
A ja już namierzyłam ekstrakt do oczek i zamówiłam
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Alija 16:14, 29 wrz 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
ElzbietaFranka napisał(a)


Nad hortensja to dąb blotny Grinn pilar posadzone w szeregu tam 8 drzewek pięknie się przebarwiają.

To jest fota z zeszłego roku koniec września liście zrobią się amarantowe





Elu! Pięknie u Ciebie w każdym zakątku, chociaż to już prawie jesień.
Ten dąb jest piękny, kolor i kształt liści, na tle traw wygląda świetnie.
Wyciągu z czystka nie spotkałam, ale piłam swego czasu herbatkę z suszu. Zielony jęczmień też miałam, taki zielony proszek, ale jakoś mi nie przypadł go gustu, chociaż podobno bardzo zdrowy.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Dorota321 17:12, 29 wrz 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
Witaj przyszłam nadrobić zaległości i co widzę? Drzewa u Ciebie przybierają ogniste barwy, bardzo lubię jak zmieniają kolor. Trawiasta jak zwykle prześlicznie się prezentuje i lubię jak hortensje przybierają mocno różowy kolor. Moje niestety nie przebarwiają się tak ładnie.
Pozdrawiam


W moim małym ogródeczku.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
ElzbietaFranka 20:44, 29 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Dorota321 napisał(a)
Witaj przyszłam nadrobić zaległości i co widzę? Drzewa u Ciebie przybierają ogniste barwy, bardzo lubię jak zmieniają kolor. Trawiasta jak zwykle prześlicznie się prezentuje i lubię jak hortensje przybierają mocno różowy kolor. Moje niestety nie przebarwiają się tak ładnie.
Pozdrawiam


W moim małym ogródeczku.




Dorotka witam
Jeszcze nie dawno byłam na twoim wątku, ostatnia fota to ta co w awatarze.
Zawiesilas wątek - szkoda. Czasami też tak myślę zrobić, ale coś mnie odciąga od tego. Chciałabym zakończyć na jesieni ale czy wytrwam.

Dorotka bardzo lubię jesień te kolory każdy lusc inny. Uwielbiam te dęby był to bardzo dobry zakup.
Ta hortensja jest piękna ażurowa delikatna. Ładne też są wanilla freise podobne kolory. A może masz limelingi a one słabo się przebarwiają.

A co tam teraz u ciebie słychać jak zdrowie i wnuki nimi ogród co tam porabiasz Dorotka.

Zdrowia Dorotka życzę
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:07, 29 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
gogo napisał(a)

Mój eMuś nic nie robi w ogrodzie, bo po pierwsze to moje hobby, a po drugie nie pozwalam mu nic robić, bo nie odróżna chwastów od roślin.
No i nie patrzy, gdzie stawia nogi /kajaki nr 45/ i wszystko by mi podeptał.

Wrzuć sobie w google "młody jęczmień", znajdziesz mnóstwo wiadomości.
A ja już namierzyłam ekstrakt do oczek i zamówiłam




Gogo teraz zaczynam kojarzyć zielony jęczmień. Kiedyś był bardzo modny w proszku i w pastylkach na odchudzanie. Ale mnie to nic nie pomagało.
Trzeba poprostu mniej jeść i się ruszać.

Mój eM w ogóle się nie wtrąca tylko obserwuje jednym słowem podoba mu się, ale nie znosi moich zakupów.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:14, 29 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Jeszcze zaległe fotki







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:34, 29 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies