Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 19:27, 01 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
zawitka napisał(a)
Ela nie kupuj diamond Rouge na ma wiotkie gałązki pokłada się bardzo teraz jest duzo fajnych odmian o twardych gałązkach i nie trzeba ich wiązac np Unige,Pinky Vinky.



Zawitka ja jej nie kupuję ja ja mam już z niej zrobiłam 2 krzaki przez odkłady.
Moja Dismond jest bardzo ładna lubię ją nie jest taka wiotka. Ma ażurowe kwiaty i deszcz jej specjalnie krzywdy nie robi.

Zobacz jaka ładna początek września



To 23 września piękna hortka
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:37, 01 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Gardenarium napisał(a)
Też to samo pomyślałam o trawniakch i dęby oczywiście te kolumnowe boskie, takich jeszcze nie mam. Czas nabyć, bo polubiłam dęby.



Danusiu koniecznie trzeba nabyć już widzę je u ciebie. Nie przeszkodzą w całej koncepcji ogrodowej mogą rosnąć wszędzie nawet na różance. A najlepiej w jakimś szpalerze lub przy alejce.

Zreszta czy klony Brendy wine czy inne szczepione i dęby błotne są piękne.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:47, 01 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Milka napisał(a)
Ela, ten koniec to z przytupem, pięknie. No a trawnik marzenie, pochwal męża, bo jest za co



Milus jaki tam przytup. Pokazuje to co mam i co mi się podoba.
Pochwalę. Wiesz, że on się sam cieszy jak dziecko jak wszystko równo wykosi.
I te swoje zawijasy kosiarkowe na trawie podziwia

Marcinki mnie w tym roku zawiodły. U każdego kwitną a moje ledwo w paczkach większość, widocznie za zimno dla nich u mnie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 21:05, 01 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ja dawno zraziłam się do marcinków, bo łapały mączniaka i robiły się brzydkie.
W zamian za to kupiłam sobie 3 donice drobnych chryzantem i postawiłam na schodach wejściowych do domu.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Gardenarium 21:12, 01 paź 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ElzbietaFranka napisał(a)



Danusiu koniecznie trzeba nabyć już widzę je u ciebie. Nie przeszkodzą w całej koncepcji ogrodowej mogą rosnąć wszędzie nawet na różance. A najlepiej w jakimś szpalerze lub przy alejce.

Zreszta czy klony Brendy wine czy inne szczepione i dęby błotne są piękne.


Mam dwie sztuki Green Pyramid - teraz kolej na inne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
SlonecznyOgrod 22:48, 01 paź 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ela wszędzie masz ładnie, nawet te kępy brzóz i sosny takie urocze
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
AniazUroczyska 22:53, 01 paź 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
ElzbietaFranka napisał(a)



Zawitka ja jej nie kupuję ja ja mam już z niej zrobiłam 2 krzaki przez odkłady.
Moja Dismond jest bardzo ładna lubię ją nie jest taka wiotka. Ma ażurowe kwiaty i deszcz jej specjalnie krzywdy nie robi.


Elu, byłam ciekawa co odpowiesz na spostrzeżenia Zawitki, czy te Diamant Rouge rzeczywiście takie wiotkie i pokładające się? U Ciebie wyglądają pięknie i sztywno stoją. Pinki Winki też ładne , ale jednak nie przebarwiają się na taki bardzo mocny bordowy kolor.
Byłabym ciekawa porównania Melba Fraise. Może ktoś , coś podpowie?


ElzbietaFranka 23:59, 01 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Najladniej u mnie przebarwiają się Dismond... Vanilla freise. Wszystkie inne to lekko różowieja lub przechodzą w limonkę.

Moje w tym roku horty to olbrzymy chyba je wiosna przytne niżej. Wszystko dobrze jak nie ma deszczu, ale jak zacznie lać to pędy 1,5 m z ciężkim kwiatem jaki by nie był gruby twardy się pokłada.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 09:43, 02 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Te wszystkie wiotkie stoją jak od początku są opdwiazane dobrze inaczej leżą .Kwiaty faktycznie mają ładne zdjęcie u mnie .



____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 23:28, 02 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Dzisiaj ładny dzień. Pogoda sprzyjała więc byli sadzenie róż souvenir de Baden Baden 1 szt i Marchenzauber - 3 szt i przesadzanie. Grabienie liści stała praca raz w tygodniu. suche to się dobrze grabi.
Trochę fotek

Przepiękna szałwia omączona warto ją siać wiosna i warto ją mieć same zalety. Doskonale się sprawdza w wazonie.

nie



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies