Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 00:20, 06 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Słuchajcie mnie najbardziej wnerwia kora porozrzucana. Bażanty robią mi taki kipisz grzebią wszędzie. Po każdym przyjeździe muszę sprzątać. Rabaty tak samo.
Cholernie fruwają płot czy tuje to dla nich nie przeszkoda. Już eM się wściekł jak robił wertykulację kora porozrzucana i wchodzi w zęby wertykulatora.
Ciągle robię i nie nadążam. Następnie czeka cięcie tuji i krzaków jałowców. Miałam jechać jutro, ale mają być burze więc nie jadę.

Właśnie w tym lasku muszę porządki zrobić. Tony igliwia kiedy to się rozłoży. Hosty tam posadzone.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:32, 06 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
daszum napisał(a)
Elu, pięknie wyglądają sosny porośnięte bluszczem.
Podziwiam porządek w ogrodzie



Zawsze o takich drzewach porośniętych bluszczem marzyłam. Sosny się do tego nadają mają idealna korę do przyczepności.
Jak jadę na działkę przez Konstancin, Zalesie to są posesje z domami wśród sosen po których pną się bluszcze.
Bardzo mi się to podoba i odwzorowalam.

Danusiu z tym porządkiem to przesada.
Jedynie na trawniku porządek. Zaczynają chwasty rosnąć.
Na skalniaku mam zielono niezapominajki mi się rozsiały.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:43, 06 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Po wertykulację



Klon oktober Glory



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 07:57, 06 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)



Madziu trochę lasu sosnowego mam tutaj mam tak dziko. Po lewej stronie po sosnach pnie się hortensja ma bardzo dużo zawiązków kwiatowych powinno być ładnie. Będę musiała 2 sosny wyciąć gdyż przez ten mokry śnieg bardzo się pochyliły i mogą runąć na resztę widać to na focie 3 szt od prawej 2 szt.

Oczko do czyszczenia może w sobotę lub niedzielę.

Miałam dzisiaj zawinąć do ogrodnika poszłam do domu od innej strony. Jutro pójdę o ile nie wykupili to kupię.







Ela, pokazuj częściej to miejsce, fajny tu masz klimat. Takie bardziej dzikie zakątki są bardzo interesujące, rośliny mają swobodę, nie stoją jak żołnierze w szeregu

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:00, 06 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)


W sąsiedniej szkolce tej jak w ulu. Dzisiaj się przyglądałam jak luDzie kupują to jakiś obłęd nawet fiszek nie czytają czy dana roślina w danym miejscu może rosnąć.
Rodki, azalie na balkon bo ładnie wyglądają. Kolejka do kasy jak w markecie.





Ładny kolor tulipanów.

Ludzie niestety zwariowali, spotkałam koleżankę w szkółce, co ma 2 razy większą niż ja działkę i brała wszystkiego po 1 szt. bo ładne
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
LIDKA 09:20, 06 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7070
Śliczny masz Elu ten leśny zakątek. Widac tu włożoną pracę. I mylą się Ci co twierdzą że pod sosnami nic nie rośnie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
malgorzata_s... 12:05, 06 maj 2022


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Lasek uroczy a trawnik jak stół.
Piękne wszystko,zadbane i cieszy oko Pozdrawiam Elu
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Monika83 12:07, 06 maj 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
ElzbietaFranka napisał(a)



Madziu trochę lasu sosnowego mam tutaj mam tak dziko. Po lewej stronie po sosnach pnie się hortensja ma bardzo dużo zawiązków kwiatowych powinno być ładnie. Będę musiała 2 sosny wyciąć gdyż przez ten mokry śnieg bardzo się pochyliły i mogą runąć na resztę widać to na focie 3 szt od prawej 2 szt.

Oczko do czyszczenia może w sobotę lub niedzielę.

Miałam dzisiaj zawinąć do ogrodnika poszłam do domu od innej strony. Jutro pójdę o ile nie wykupili to kupię.





Podoba mi się ten zakątek leśny z hostami. Też u siebie w kilku miejscach posadziłam hosty, o wiele mniej chwastów pod nimi rośnie.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 12:11, 06 maj 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
ElzbietaFranka napisał(a)



Monika za piasecznem od Wawy. Wcześniej chciałam kupić, przez internet,ale jak facet się dowiedział, że mam rzut beretem id działki to powiedział, że mam po świętach przyjechać.
Nie pojechałam jak się zorientowałam to już były wykupione te duże i wzięłam to co było.
Na necie są o wiele droższe jak patrzyłam na prymulki.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 13:25, 06 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Roocika napisał(a)


Ładny kolor tulipanów.

Ludzie niestety zwariowali, spotkałam koleżankę w szkółce, co ma 2 razy większą niż ja działkę i brała wszystkiego po 1 szt. bo ładne



Powiem ci, że też coś takiego obserwuje. U mnie ta szkółka jest na Ursynowie z dobrym dojazdem. Z samego ranka stoją samochody w kolejce. Kupują po 1 szt bo za rok już będą duże rozrośnięte.
Kupują dużo roślin na balkony. Np moja sąsiadka ma duże donice nawsadza różnych roślin i pięknie to wygląda. Balkon u niej tonie w kwiatach.

Na tarasach i balkonach też można mieć kwieciście.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies