Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Agatorek 21:35, 01 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Piękne róże, co jedna to piękniejsza . Ta parole mnie zaciekawiła, szczególnie że ma takie wielkie kwiaty .

Oczko masz bardzo zadbane. Taka woda..jak w potoku górskim

Też nie lubię takich temperatur. Dziś było apogeum. 35 st w cieniu i z ciepłym wiatrem. Czekam ma zapowiadane opady…oby choć trochę popadało.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 00:54, 02 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Martka napisał(a)
Elu, podlewaj, szkoda roślin. Nie wiem, czy będzie coś z tych prognoz, u mnie zmieniają się z godziny na godzinę = szanse maleją.



U mnie o godz 23.00 zaczęło padać. Przechodziła burza sle obyło się bez gwałtownego deszczu i gradu. Teraz lekko pada.

Podlewalam wszystko z nawiązką bo jednak jest bardzo sucho i ziemia przyjmie każda ilość wody.
Miał dobrze, że mam tą studnie co ja bym zrobiła bez niej.

Mam prawie wszystkie róże te które były rozwinięte kwiaty spieczone. Jutro muszę usunąć bo po deszczu zaczną gnić.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 01:01, 02 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Agatorek napisał(a)
Piękne róże, co jedna to piękniejsza . Ta parole mnie zaciekawiła, szczególnie że ma takie wielkie kwiaty .

Oczko masz bardzo zadbane. Taka woda..jak w potoku górskim

Też nie lubię takich temperatur. Dziś było apogeum. 35 st w cieniu i z ciepłym wiatrem. Czekam ma zapowiadane opady…oby choć trochę popadało.



Tak woda prawie źródlana, ale na dnie jest trochę mułu bo ryby srają gdzieś pozostałości muszą się odkładać.
Odkurzaczem eM zbierze.
Wlewam do oczka ekstrakt jęczmienny i wkładam do torebek szyszki olszyny i jest dobrze.
Jutro trzeba będzie wody dolsc przez te upały wyparowała.
Róże po tych upałach masakra prawie wszystkie spieczone te rozwinięte.
Mam sporo roz, lubię bardzo wielkokwiatowe intam austinek mam trochę. Początkowo nie przywiązywałam wagi do nazw. Niektóre już mają ponad 10 lat.

Tak ten upał wszystkich wykańcza nie znam osoby aby się z tego cieszyła. Jeszcze siedząc w domu to najlepiej jest.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agania 18:11, 02 lip 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
W końcu nam się ochłodziło, wczoraj podziwiałam swoje róże, dzisiaj po deszczu Twoje
Masz ślicznie, rabata artemisowa urocza

Ja nie zauważyłam chrząszczy u siebie, ale różę Rapsody im Blue też mi coś żre, pewnie to ta ogrodnika niszczylistka.
Tak samo relaksuję się przy rybkach
Pozdrowienia i jak tam najmłodsza wnuczka?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
pestka56 22:12, 02 lip 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Elu, tylko ten ekstrakt jęczmienny stosujesz i olszynowe szyszki? Opisz dokładnie co i jak, że masz piękną wodę.
Pisałam ci o stawie znajomego, że piękny, ale w tym roku nie. Za dużo zajęć w pracy i mało był w ogrodzie, a pomocnik nie dopilnował w porę wlać co trzeba. Teraz musiałby wodę spuścić, doczyścić dno ile się da, nalać nowej wody z dolewką emów. One działają tak, że zajmują wolne przestrzenie i dopiero wypychają złe bakterie. Dlatego potrzeba wcześnie nimi zaszczepić, jak jeszcze nic się nie mnoży innego. W centralnej części stawu ma paskudne glony. Ciekawe, że przy brzegu jest czysto. I te problemy mimo bardzo dużej części z nasadzeniami roślin wodolubnych naokoło stawu.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 23:14, 02 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Tak Kasiu ekstrakt i szyszki.
Od czasu jakieś wpadki się zdarzają nawet najlepszym czegoś zapomnisz wlać i wchodzą glony.

Gdzieś pod koniec maja popsuła się pompa w oczku. Filtr nie chodził przez 2 tygodnie. Firma nam przysyłała prawie 2 tyg pompę eM zrezygnował z dostawy. Okazało się że paczka wróciła do nadawcy bo nie mieściła się w paczkomacie. Żeby było śmieszniej dziad nie przedzwonił a paczkomat po drugiej stronie ulicy.
Kupił wszystko jeszcze po niższej cenie w Błoniu.

Przez te 2 tygodnie utworzyły się glony ale nie te nitkowe. Trzeba było szybko zareagować i miałam pod ręką 2-letni preparat Antyglon plus zoolek. W ciągu tygodnia po glonach nie było śladu. Teraz są szyszki i ekstrakt wlałam tydzień temu.

Woda jest bardzo czysta. Na dnie jest jakiś muł, ale to normalne ryby kupczą do wody.
Jak rośliny przy brzegu to pobierają azot i fosforany wtedy glony się nie lęgną.
Jest tak gorąco, że wodę trzeba podmienić. Może eM jutro trochę wypompuje i zimnej doleje.

Dzisiaj mnie osy pogoniły i pokłóly w dłoń pod pachą i w tyłek.
Zrobiły sobie legowisko w kompostowniku. Wczoraj tam byłam nic nie było dzisiaj chmara. Muszę wcześnie rano pójść i popsikac w dziurkę.

Dzisiaj przycinalam tuje i bluszcze na płocie. Jak się wkurzę przytnę i randapem je potraktuje bluszcze bo tak rosną miary nie mają.

Te żółknące liście to pogradibiciu muszę wejść do oczka i je usunąć.



Widzisz tu widać jak nie pompa nie działała to na kamieniach zrobił się taki zielony nalot. Wymienił też rurę do pompy. Była czarna teraz kupił jasna nie przyszło mu do głowy, że to będzie widać. Zobacz jak to wyglada



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:53, 02 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Agania napisał(a)
W końcu nam się ochłodziło, wczoraj podziwiałam swoje róże, dzisiaj po deszczu Twoje
Masz ślicznie, rabata artemisowa urocza

Ja nie zauważyłam chrząszczy u siebie, ale różę Rapsody im Blue też mi coś żre, pewnie to ta ogrodnika niszczylistka.
Tak samo relaksuję się przy rybkach
Pozdrowienia i jak tam najmłodsza wnuczka?


Agatko dzisiaj u nas wymarzony dzień dobrobot ogrodniczych.
Po deszczu róże oklaply. Najpierw je słońce spieklo a później deszcz przycielam te klapnięte. Ale zaczynają kwitnąć późniejsze. Może pogoda będzie łaskawsza dla nich.

Stefcia rośnie dzisiaj ma miesiąc przybrała 1 kg. Bardzo chętna do jedzenia. Ma kolki, ale podobno dziewczynki tak mają do 3 m-cy.
Podobna do dziadka przystojniaka
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:05, 03 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Trochę fotek







Róża Marchenzauber kupiona w zeszłym roku z odkrytym korzenie ale wiosna przesadzana ma bardzo ładny kolor kwiatu.






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:11, 03 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
CD lilii mam pod dostatkiem. Te mnie niezawodna i dosyć długo kwitną.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:16, 03 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kwitną bonici z kocimiętka lktora przycielam w połowie maja. Zrobiła się bardzo gęsta i ładnie kwitnie nie powala się.





Madame Amisette



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies