Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

LIDKA 11:40, 25 wrz 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6886
Ela niesamowite widoki.
Ile masz tej działki?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ElzbietaFranka 13:02, 25 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
LIDKA napisał(a)
Ela niesamowite widoki.
Ile masz tej działki?



Ponad 40 arów. Do tego prywatną droga ok 1,5 ara.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 14:32, 25 wrz 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
ElzbietaFranka napisał(a)



No mam. Sama jestem w nim zakochana.
Monia, ale takie ogrody już nie modne jak ja mam wszystkiego po trochu.
Z drugiej strony nie wyobrażam sobie ogrodu nowoczesnego na mojej wsi.

Idąc przez wieś przed każdym domem kwitną różne kwiaty. Każda gospodyni uprawia swój ogródek jak uważa.
Wiecie że proponowałam trawy na wymianę i nie chcą.
Tutaj nie ma traw ozdobnych w ogrodach.
Jutro jadę liście grabić oby tylko słońce było.
Elu taki ogród jak twój przynajmniej nigdy tobie się nie znudzi, bo mnie np.ogród nowoczesny po roku czasu znudził by mi się bo ciągle czegoś by w nim brakowało. W mojej okolicy są tacy którzy mają ogród nowoczesny ale nie wszystkim z nich to w duszy gra taki ogród, bo działki są o małej powierzchni. A mnie od zawsze ciągnęło do ogrodu naturalnego a rabaty fale, łuki, koła.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 14:51, 25 wrz 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
ElzbietaFranka napisał(a)



Lidka dziękuję nieco większa panorama



Od lewej strony na powyższej focie z przodu jest tak



Od prawej strony z tyłu jest tak



Ogród mam przedzielony 2 rzędami wysokich świerków które powstrzymują wiatr i za świerkami w drugej części ogrodu jest polana trawiasta z rondelkiem traw i kwiatów. Po prawej na sporą rabatę tam rosną jeżówki,róże trawy, naparstnice, kocimiętki i wiele innych roślin.

Elu masz bardzo ładny ogród, ta panorama super widok
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Wiaan 20:01, 25 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Elu podziwiam Cię jak dbasz o swoją działkę, jest ogromna i piękna. Wrzuciłaś fotkę z większą panoramą-fajnie widać piętrowość i równe cięcie
Ładny trawnik, rany na takim terenie o niego dbać to szacun

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 23:07, 25 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Mam jeszcze pytanie czy rozplenica podzielona teraz powinna być przycięta czy zostawić liście? Ona nie ma kwiatostanów bo od 3 lat nie kwitnie, od samego początku. Wiem, że pora roku ryzykowna ale muszę skończyć rabatę. Wrzuciłam u siebie foty
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
gogo 15:42, 26 wrz 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Piękną masz jesień, z bogactwem kwitnących traw w kompozycjach z hortensjami
Najbardziej spodobał mi się miskant Boucle, muszę go mieć

Zdjęcia szerszych kadrów pokazują, że wszystko u Ciebie jest sensownie posadzone i nawzajem podkreśla urodę roślin.
Nawet nie myśl o znikaniu z O., Twoje rady są bezcenne, a zdjęcia ogrodu to uczta dla oczu
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Alija 15:45, 26 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8632
ElzbietaFranka napisał(a)
CD





To już koniec lata. Jesień nadchodzi.


Elu, przeglądam zdjęcia Twojego ogrodu, czytam i co widzę, piszesz, że Twój ogród niemodny. Nie zgadzam się z Twoją opinią absolutnie. Masz piękny, różnorodny, ciekawy ogród z ogromną liczbą gatunków i odmian, jest co podziwiać. Nie jest po prostu nowoczesny, raczej bardziej naturalny, przez co bardziej ekologiczny, dający schronienie i pożytek różnym żyjątkom.
Przecież ogrody mogą być przeróżne, angielskie, francuskie, naturalne, preriowe, itd. To wcale nie znaczy, że któreś gorsze od innych. Ja podziwiam wiele ogrodów na ogrodowisku, te nowoczesne i te naturalne, wszystkie mi się podobają, to jest właśnie fajne, że mamy tu taką różnorodność, możemy sobie pooglądać, "pogadać", coś podpatrzeć.
Twoje rady też bardzo się przydają, dobrze, że jesteś na ogrodowisku.

Elu, początek jesieni u Ciebie przepiękny. Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 20:54, 26 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Alija napisał(a)


Elu, przeglądam zdjęcia Twojego ogrodu, czytam i co widzę, piszesz, że Twój ogród niemodny. Nie zgadzam się z Twoją opinią absolutnie. Masz piękny, różnorodny, ciekawy ogród z ogromną liczbą gatunków i odmian, jest co podziwiać. Nie jest po prostu nowoczesny, raczej bardziej naturalny, przez co bardziej ekologiczny, dający schronienie i pożytek różnym żyjątkom.
Przecież ogrody mogą być przeróżne, angielskie, francuskie, naturalne, preriowe, itd. To wcale nie znaczy, że któreś gorsze od innych. Ja podziwiam wiele ogrodów na ogrodowisku, te nowoczesne i te naturalne, wszystkie mi się podobają, to jest właśnie fajne, że mamy tu taką różnorodność, możemy sobie pooglądać, "pogadać", coś podpatrzeć.
Twoje rady też bardzo się przydają, dobrze, że jesteś na ogrodowisku.

Elu, początek jesieni u Ciebie przepiękny. Pozdrawiam.



Dzięki Alicja

Chodzi mi o to, że teraz już nic nie zmieniam. Jedynie przycinam wszystko rośnie jak oszalałe.
Już myślę co zrobię z przyciętymi trawami wiosna. Chciałabym pod brzozami zrobić rabatę i ewent ja poszerzać. Nie będę wrzucać liści brzozowych do kompostu tylko zwale je pod brzozy i przykryje niech się rozkladaja przez zimę.
Wiosna ziemia lub kompostem przesypuje i na to wysypie siano po wertykulacji przemielone trawy i znowu kompost lub ziemia. Powstanie podwyższenie i tam przesadze może wszystkie ciemierniki. Tak mi chodzi wszystko po głowie że trzeba to wszystko przemyśleć.
Staram się dzielić moimi spostrzeżeniami jak widzę jak któraś nie wie co zrobić.
Jak to mówią nie raz i głupi doradzi.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:00, 26 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Jesień w zeszłym roku kilka lat wstecz bym miała wszystko wygrabione teraz nie chce mi się zresztą i pogoda nie była specjalna.
EM mówi jak siły nabierzesz to wygrabisz i wydmuchasz liście







Tulipanowiec kiedy zakwitnie to nikt tego nie wie jest u mnie prawie 10 lat

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies