Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Monia81 21:15, 23 wrz 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Gosia przepięknie napisała i ja podpisuję się pod tym Elu masz piękny ogród i bardzo Ci dziękuję za dzielenie się z nami swoimi radami, nieraz z nich skorzystałam buziak wielki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
ElzbietaFranka 00:08, 24 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Martka napisał(a)


Elu, piękne ujęcie. Trawy dają pokaz. Jaka to rozplenica?
To samo stwierdziłam w moim ogrodzie, jesień i już. Róże już nie takie skore do rozwijania pąków. U mnie oprócz hortensji jeszcze pięknie kwitną bodziszki Rozanne, jeżówki Green Jewel i cynie. Dlatego w przyszłym sezonie planuję sporo wysiewów tych ostatnich.



Martka nie wiem jaka to rozplenice japońska, ale odmiana? One mają już 9 lat więc są duże nigdy ich nie dzieliłam bo trzeba mieć siłę drwala.
W przyszłym roku też posieje cynie i dalie.
Dalie z siewu też są bardzo ładne np kołnierzykowe. Sprawdź to zobaczysz. Kwitną do mrozów. są też nasiona o brązowych liściach.

Jeździsz po Europie to zajrzyj do nasiennych mozemaja jakieś ładne odmiany cynni.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:21, 24 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Monia81 napisał(a)
Gosia przepięknie napisała i ja podpisuję się pod tym Elu masz piękny ogród i bardzo Ci dziękuję za dzielenie się z nami swoimi radami, nieraz z nich skorzystałam buziak wielki



No mam. Sama jestem w nim zakochana.
Monia, ale takie ogrody już nie modne jak ja mam wszystkiego po trochu.
Z drugiej strony nie wyobrażam sobie ogrodu nowoczesnego na mojej wsi.

Idąc przez wieś przed każdym domem kwitną różne kwiaty. Każda gospodyni uprawia swój ogródek jak uważa.
Wiecie że proponowałam trawy na wymianę i nie chcą.
Tutaj nie ma traw ozdobnych w ogrodach.

Jutro jadę liście grabić oby tylko słońce było.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:24, 24 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Wiaan napisał(a)


W całości się podpisuję pod tym stwierdzeniem bardzo lubię Twoje porady i stosuję



Aneta dziękuję będę zaglądać i doradzać aż mnie przegonisz
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:31, 24 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Gosialuk napisał(a)
A ja myślę, że dla osób zaczynających przygodę z ogrodem bardzo cenne są uwagi osób, które mają już dojrzały ogród. Ja tak trafiłam do wątku Ani Małej Mi na początek mojej przygody z forum. A Ania była już na etapie, że ma już tego i owego za dużo. Twoje uwagi Elu są cenne dla innych. A poza tym masz bardzo ładny ogród, który jesienią zapełnia się pióropuszami traw.
Lubię do ciebie zaglądać.



Ania nie jednej ogrodnicze służyła przykładem. Tak to jest na początku wszystkie jesteśmy amatorkami. Jak sobie przypomnę jakie ja głupoty robiłam. Teraz się 10 razy zastanowię i czytam zanim coś kupię czy posadzę.
Też Kupowałam na oślep niektóre rośliny się przyjmowały niektóre po tygodniu usychały czy były przelane. Oj tam każda musi przez to przejść.

Późne lato i Jesień u mnie najladniejsza.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 16:28, 24 wrz 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
ElzbietaFranka napisał(a)
CD









To już koniec lata. Jesień nadchodzi.


Fajne widoki. Też uwielbiam etap traw i hortensji a potem te suche trawy do pewnego momentu wiosny. Później chcę czegoś innego.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 19:52, 24 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
ElzbietaFranka napisał(a)


Nie wiem o którą trawę ci chodzi. U mnie wszystkie trawy rosną w słońcu albo zacienione na 2-3 godziny.

To jest miskant "boucle"



To jest Siux



To jest po lewej Melopartus a po prawej Memory


Wszystkie piękne miskanty
Ale Momory najpiękniejszy
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 21:55, 24 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Aniu tak Memory ładny, chociaż w tym roku w tym miejscu jest niższy.

Byłam dzisiaj, ładna pogoda jednak grabienia lisci nie było. Jest sucho musiałam podlać Rodki.

To najwyższa trawa zakwita późno na brązowo







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
LIDKA 22:35, 24 wrz 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Ela bardzo bogaty Twój ogród. Przedostatnie zdjęcie to śliczny widok.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ElzbietaFranka 09:11, 25 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
LIDKA napisał(a)
Ela bardzo bogaty Twój ogród. Przedostatnie zdjęcie to śliczny widok.



Lidka dziękuję nieco większa panorama



Od lewej strony na powyższej focie z przodu jest tak



Od prawej strony z tyłu jest tak



Ogród mam przedzielony 2 rzędami wysokich świerków które powstrzymują wiatr i za świerkami w drugej części ogrodu jest polana trawiasta z rondelkiem traw i kwiatów. Po prawej na sporą rabatę tam rosną jeżówki,róże trawy, naparstnice, kocimiętki i wiele innych roślin.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies