Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 21:08, 26 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Oczko przed liśćmi zabezpieczone i tak do początku listopada aż liście brzozy opadną.



Kwitną pod siatką jeszcze lilie. Bardzo ładne kwiat piękny pudrowany róż





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:20, 26 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Bardzo lubię to miejsce trzeba będzie co nie co przesądzi wiosna aby był większy luz







Na koniec porównanie miskanta Danusi i mojej czy się różnią.

Mój wanilka skay. Na pierwszej focie po lewej pierwszy kłos w oddali widać też Danusi jeden kwiatistan



Danusi NN, ale chyba też wanilka...

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 08:50, 27 wrz 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Elu, szerokie kadry pokazują jaki ogromny jest Twój ogród i jak sensownie zagospodarowany.
Pracy masz dużo, ale też dużo radości i satysfakcji, że udało Ci się stworzyć takie piękne miejsce

W porównaniu do mnie u Ciebie nie widać jeszcze jesieni. Hortensje ślicznie się przebarwiają, jeżówki i inne rośliny są jeszcze w pełni kwitnienia U mnie hortensje krótko cieszyły oczy, ponieważ szybko zbrązowiały.


Te kłosy wyglądają identycznie Dzięki tej identyfikacji wiem, że mam Vanilla Sky
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
gogo 01:18, 28 wrz 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
ElzbietaFranka napisał(a)
Jesień w zeszłym roku kilka lat wstecz bym miała wszystko wygrabione teraz nie chce mi się zresztą i pogoda nie była specjalna.
EM mówi jak siły nabierzesz to wygrabisz i wydmuchasz liście







Musiałam zacytować zdjęcia, bo zakochałam się w skalniaku i brzozowym zagajniku, są przepiękne
A liście na trawie mają swój urok
Ja bym tam widziała białą ławeczkę /może jest, ale przegapiłam?/, chętnie bym tam siedziała i chłonęła widoki
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Rumianka 09:27, 28 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Elu fajny patent znalazłaś na zabezpieczenie oczka przed spadającymi liśćmi... Kiedyś też miałam oczko wodne w ogrodzie i pamiętam, że wyławianie spadających liści jesienia, to była prawdziwa zmora. Z czasem musieliśmy zlikwidować oczko z powodu choroby mojej Mamy. Chorowała na Alzheimera, nie zdawała sobie sprawy z niebezpieczeństwa pochylania się nad wodą (wypatrywaa pływajace rybki) a pilnowanie Jej, by nie wpadła do wody, było tak uciążliwe, że w obawie przed tragedią, zlikwidowaliśmy oczko.
Elu, Twój ogród mieści całe bogactwo roślin i gatunków drzew. Jest swoistą oazą piękna. Tu można spędzać długie godziny na spacerach wśród przepięknej roślinności, jak w parku... Nie wspomnę o pracy, jaką trzeba włożyć w utrzymanie tego cudownego zakątka. Jesteś wielka. I tak trzymaj!
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
ElzbietaFranka 20:36, 28 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Eliska bardzo dziękuję

Jest dużo pracy przyznaje. Sił już mi brakuje. Niektóre prace które się powtarzają opuszczam jak np pielenie. Tylko motyka zrywam.
Najgorsze to podlewanie w czasie upałów ponieważ ogród w słońcu i piecze nie miłosiernie. Kropelkowe nie zdaje egzaminu nie nadąża za wysychaniem.
Szkoda mi roślin aby nie podlewać.
Tak Alzheimer to bardzo ciężka choroba. Uciążliwa dla chorych i dla opiekunów.
Też nie mam lekko.

Cieszę się, bo u nas w nocy dobrze popadało teraz też pada.
Mam jechać jutro liście grabić ale jak mokro to grabienia nie ma.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:42, 28 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
gogo napisał(a)


Musiałam zacytować zdjęcia, bo zakochałam się w skalniaku i brzozowym zagajniku, są przepiękne
A liście na trawie mają swój urok
Ja bym tam widziała białą ławeczkę /może jest, ale przegapiłam?/, chętnie bym tam siedziała i chłonęła widoki



Gosiu jeszcze trzeba mieć czas i ładna to pogodę aby podziwiać te widoczki.

Kochana ty wiesz że mam altankę obok tam jest stół u fotele, że tylko 3 razy siedziałam w tym roku przy tym stole.
Mam fotele plastikowe jak już jestem bardzo zmęczona to biorę pod pachę rozstawiamy na żwirze i siedzę obserwując rybki

O tutaj prowadzę obserwacje siedzę przed kamieniami



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 13:49, 29 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
ElzbietaFranka napisał(a)
Bardzo lubię to miejsce trzeba będzie co nie co przesądzi wiosna aby był większy luz






Bardzo ładnie wyglądają białe zawilce z trawami, super.

Miejsce z brzózkami i skalniakiem bardzo klimatyczne, pięknie tu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
April 14:21, 29 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Elu, ogród masz bardzo ładny i nie zgadzam się z twoją opinią że niemodny. Masz miskanty, hortensje, wszystko co jest popularne. Sposób sadzenia wymusza niejako okolica. Wszystko fajnie się zgrywa, nie możesz absolutnie narzekać.
Kolekcja miskantów bardzo fajna. Szkoda że Boucle mi nie przetrwał pierwszej zimy. Kupowałam na Zieleń to Życie, był hitem chyba ze trzy lata temu. Może go jednak jeszcze dokupię
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 19:35, 29 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ElzbietaFranka napisał(a)


O tutaj prowadzę obserwacje siedzę przed kamieniami





Elu, ogród z takim oczkiem to niesamowity luksus. Wprowadza życie, ukojenie, fajnie, że masz też patent na liście Mamy takie swoje ulubione fragmenty ogrodów, rabat, ja lubię skierować wzrok na różankę, postawienie w jej pobliżu ławeczki było świetnym pomysłem. Podziwiam wodę w oczku, jaka przezroczysta, rybki widać doskonale. Czymś ją "doczyszczasz"?


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies