Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 20:05, 01 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
olciamanolcia napisał(a)


Elu czy Ty masz papirusa posadzonego w gruncie??? Czy tylko załapał sie na fotę?
Brzozowy zakatek boski



Nie mam w ziemi tylko rośnie w donicy i wkladam donice do miednicy. Wkładam z miednica na pierwszy stopień w oczku. W związku założeniem siatki na oczko musiałam miednicę wyjąć.
Jeszcze nie ma mrozu to może stać na dworze może za tydzień dwa sprowadzę do domu.



Dzisiaj byłam na działce słuchajcie grzybów od groma jeszcze nigdy tyle jednorazowo grzybów nie nazbierałem.
Kozlarzy jak na plantacji jakie dorodne na grubych nóżkach cudo. Były też maślaki i rydze. Było dużo maleństw których nie zbierałam bo szkoda pojadę w środę lub czwartek.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kordina 20:10, 01 paź 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4591
Ojejku! Ile nazbierałaś, ja mam swój patent na suszone grzyby, mielę je w młynku i używam łyżeczkę, dwie do mięs, nawet do pieczarek, żeby nadać im większy aromat.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Gosialuk 22:27, 01 paź 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Ale wysyp. I to wszystko na własnej działce. Piękne okazy na zdjęciach.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 23:56, 01 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
olciamanolcia napisał(a)


Słyszałam o tym nawozie z moczowych skórek . Mojej koleżanki mama zalewa skorupki od surowych jajek i tym podlewa.
Teraz jak będę je sadzić ( MW) to jak napisała Ela dam im po skórce a podlewanie specyfikiem bananowym zacznę na wiosnę




Skorupki z świeżych jajek mają dużo wapna dobrze służy niektórym kwiatom. W ogrodzie np. ciemiernikom.
Jednak przy różach chodzi o potas.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:02, 02 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Kordina napisał(a)
Ojejku! Ile nazbierałaś, ja mam swój patent na suszone grzyby, mielę je w młynku i używam łyżeczkę, dwie do mięs, nawet do pieczarek, żeby nadać im większy aromat.




Bożenka dobry patent moze i ja tak zrobię.
Dopiero co się obroniłam. Część kozlarzy zagotowałam jutro odcedze i zamroże. Maślaki mrozę na surowo. Rydze jutro zjemy zrobię sos.
Rydze to wg mnie najsmaczniejsze grzyby.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:11, 02 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Gosialuk napisał(a)
Ale wysyp. I to wszystko na własnej działce. Piękne okazy na zdjęciach.



Tak Gosiu jak te grzyby zobaczyłam w liściach brzozowych zaniemówiłam.
Zostawiłam bardzo dużo małych maślaków i rydzów. Może ślimaki i robaki nie zjedzą. Niestety ślimaczki obgryzają nóżki i dużo.

Pod tymi brzozami i sosnami - moje kochane fot z zeszłego roku


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Bee 07:57, 02 paź 2022


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 233
ElzbietaFranka napisał(a)





Elu, podczytuję wątek i postanowiłam się przywitać. Masz przepiękny naturalistyczny ogród a to miejsce jest cudne.
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
ElzbietaFranka 09:10, 02 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Bee napisał(a)


Elu, podczytuję wątek i postanowiłam się przywitać. Masz przepiękny naturalistyczny ogród a to miejsce jest cudne.



Dziękuję Beata

Natura jest teraz bo od 3 tygodni nic w ogrodzie nie grzebie. Liście lecą i pod stopami szelesci. Miałam wczoraj grabić, ale wolałam chodzić po kilka razy w tym samym miejscu.
Deszczyk padał i pada więc podlewać nie trzeba.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:26, 02 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Kasiek napisał(a)
Jak to mówią nie raz i głupi doradzi.

Chcialam na spokojnie, przy kominku, z kubkiem goracej czekolady, obejrzec Twoj cudowny ogrod, nadrobic zaleglosci. Nie da sie. No nie da sie.


Uwielbiam Twoje teksty, poczucie humoru, dystans, ale przede wszystkim, Twoja ogromna wiedze i zyczliwosc. I sposob pokazywania tego co kochasz...
Sposob z siatka- swietny, petarda normalnie. Pozwol ze i ja z niego skorzystam Dziekuje slicznie.

Przyduszam sie poducha by nie pobudzic calego domu
P.s Stojac ostatnio w ogrodzie Alberta Einsteina, wiesz o kim pomyslalam? Wiesz




Myślałaś o żonie A. Einstaina która była bardzo inteligenta i nie źle jej zalazł za skórę. Ja bym się nie dała. Pewnie i o mnie

Już kominek odpalasz?balpy w śniegu to i chłód duży. U nas jeszcze nie jest tak źle.
U nas rządzący mówią, że trzeba 17 stopni w zimie. Ja tam mam zaopatrzenie w gaz i "chrust". Zobaczymy co się będzie dziać w zimie może będzie lekka.

Kasiu raczej jestem pogodna i z humorem, ale na głowę sobie nie dom wleźć.

Chciałam pokazać fotkę po lewej zjedzony bukszpan przez ćmę czeka na wykopanie i spalenie. Po prawej miskant Menory mimo podlewania i nawożenia nie zakwitł i jest bardzo niski.



Rododendron żółkną mu liście nigdy takich objawów nie miał. Liście czekają na wygranie jak opadną.
Zresztą w ciągu tygodnia bardzo iglakom zżółkły igły. Masakra jak zacznie wiać sryliony igiel do grabienia.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:34, 02 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Urszulla napisał(a)


Wyobrażam sobie ile masz pracy w ogrodzie. A lasek brzozowy uroczy jest z listkami



A ty wiesz, że od 2-3 tygodni nic nie robię. Pogoda nie sprzyja i lenia dostałam.
Niech liście lecą zgrabie jak słonko zaświeci.
Urszula jest dużo pracy i dlatego od wiosny do lata o wypoczynku w ogrodzie nie myślę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies