Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Kordina 22:27, 29 wrz 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Też mi się podoba, przepiękne zdjęcie z oczkiem i czerwonymi rybkami
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kasiek 23:43, 29 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Jak to mówią nie raz i głupi doradzi.

Chcialam na spokojnie, przy kominku, z kubkiem goracej czekolady, obejrzec Twoj cudowny ogrod, nadrobic zaleglosci. Nie da sie. No nie da sie.


Uwielbiam Twoje teksty, poczucie humoru, dystans, ale przede wszystkim, Twoja ogromna wiedze i zyczliwosc. I sposob pokazywania tego co kochasz...
Sposob z siatka- swietny, petarda normalnie. Pozwol ze i ja z niego skorzystam Dziekuje slicznie.

Przyduszam sie poducha by nie pobudzic calego domu
P.s Stojac ostatnio w ogrodzie Alberta Einsteina, wiesz o kim pomyslalam? Wiesz
____________________
Bawarka
olciamanolcia 07:42, 30 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6982
Elu pokaż mi Twoje róże Munstead Wood. Pisałaś u Anety ,ze masz czteroletnie krzaczki. Jestem ciekawa jak takie egzemplarze wygladają. Własnie ZAKUPIŁAM trzy sztuki
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 07:46, 30 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6982
ElzbietaFranka napisał(a)
Jesień w zeszłym roku kilka lat wstecz bym miała wszystko wygrabione teraz nie chce mi się zresztą i pogoda nie była specjalna.
EM mówi jak siły nabierzesz to wygrabisz i wydmuchasz liście







Tulipanowiec kiedy zakwitnie to nikt tego nie wie jest u mnie prawie 10 lat



Elu czy Ty masz papirusa posadzonego w gruncie??? Czy tylko załapał sie na fotę?
Brzozowy zakatek boski
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
ElzbietaFranka 10:16, 30 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
olciamanolcia napisał(a)
Elu pokaż mi Twoje róże Munstead Wood. Pisałaś u Anety ,ze masz czteroletnie krzaczki. Jestem ciekawa jak takie egzemplarze wygladają. Własnie ZAKUPIŁAM trzy sztuki



Odpisuje zanim pamiętam.gdzie mam foty róży munstead.. bo znalazłam. W tym roku fot nie znalazłam, ale zapewniam że równie ładnie kwitła.
Tylko posadz tak aby nie były w pełnym południowym słońcu bo się w te upały warzą kwiaty.



To jest 18 czerwiec 21



To 26.06.22



29.08.21



U mnie ona kwitnie non stop. Przycinam okwitle prawie co tydzień i wypuszcza nowe pędy. W tym roku też tak kwitnie. Trzecia fotka jest jaśniejsza pewnie w słońcu robiona, ale wygląd ma taki jak na pozostałych fotkach.
Zapach nie ziemski. I bardzo zdrowa róża. Przycinam jesienią na ok 20 cm poprawiam wiosna na ok 10 cm.
Nie zawiedziesz się. Jak będziesz sądzić daj jej na spód po 2 skórki z banana które mają potas. Potas bardzo róże lubią. Powodzenia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
olciamanolcia 10:39, 30 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6982
Nie no rarytas ❤️❤️
Dziękuje Ci bardzo. Piękna ona u Ciebie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 12:03, 30 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
olciamanolcia napisał(a)
Nie no rarytas ❤️❤️
Dziękuje Ci bardzo. Piękna ona u Ciebie


Tak jak Ela pisze zrób tak ze skórkami banana jeszcze zalewam skórki i po dwóch tygodniach podlewam, też Eli patent
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Urszulla 19:47, 30 wrz 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
ElzbietaFranka napisał(a)



Lidka dziękuję nieco większa panorama



Od lewej strony na powyższej focie z przodu jest tak



Od prawej strony z tyłu jest tak



Ogród mam przedzielony 2 rzędami wysokich świerków które powstrzymują wiatr i za świerkami w drugej części ogrodu jest polana trawiasta z rondelkiem traw i kwiatów. Po prawej na sporą rabatę tam rosną jeżówki,róże trawy, naparstnice, kocimiętki i wiele innych roślin.



Wyobrażam sobie ile masz pracy w ogrodzie. A lasek brzozowy uroczy jest z listkami
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
olciamanolcia 11:57, 01 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6982
Wiaan napisał(a)


Tak jak Ela pisze zrób tak ze skórkami banana jeszcze zalewam skórki i po dwóch tygodniach podlewam, też Eli patent


Słyszałam o tym nawozie z moczowych skórek . Mojej koleżanki mama zalewa skorupki od surowych jajek i tym podlewa.
Teraz jak będę je sadzić ( MW) to jak napisała Ela dam im po skórce a podlewanie specyfikiem bananowym zacznę na wiosnę

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
ElzbietaFranka 12:01, 01 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Wiaan napisał(a)


Tak jak Ela pisze zrób tak ze skórkami banana jeszcze zalewam skórki i po dwóch tygodniach podlewam, też Eli patent



Podlewam co 2 tygodnie mikstura z banana które kwitną. Do kwasolubow wpuszczam parę kropel cytryny.
Np do storczyków które lubią lekko kwaśna ziemię (kora mielona). A potas wiadomo na zawiazywanie pąków i dalsze kwitnienie. Jednak storczyk musi mieć spoczynek nie będzie kwitł non stop jak to pisza.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies