Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

April 09:33, 26 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Elu, jakie masz ładne te martagony. Ja kupiłam cebulki ale w pierwszym roku wcale nie kwitły. Czyżby za młode cebulki?
____________________
April April podbija las Mazowsze
pestka56 15:36, 26 lut 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Jeśteś wreszcie ale widzę, że u ciebie gorzej z możliwością pracy w ogrodzie niż u mnie. U mnie choć ostatnio padało codziennie, jednak suszej. Woda u mnie na 40 cm, chociaż sąsiad obok ma piękne bajoro.
Przed tym deszczowym tygodniem zaczęłam sprzątać zostawiony jesienią bałagan i zdążyłam tylko dojazd do garażu i kawałek trawnika ogarnąć z liści wierzbowych, i zaczęło padać. Nie dało się jesienią zgarnąć z trawnika niestety do czysta.

Pozazdrościłam, że wszyscy mają ciemierniki i w piątek kupiłam 3 doniczki. Teraz myślę gdzie by tu je posadzić. Też chciałam każdy w innym miejscu, ale ty masz rację, trzeba je razem dla lepszego efektu
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 15:58, 26 lut 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Kasiu w dalszym ciągu mam lenia. Nie chce mi się nawet pisać. Trzeba jednak kiedyś rozpocząć. Przejrzałam kilka wątków u niektórych to jak latem sądzą, przesadzają i sieją tylko pielenia brak.
U mnie żadna rabatach nie ogarnięta.
Będzie cieplej to pojadę na tydzień to ogarnę. W zeszłym roku też ok połowy marca zaczęłam coś robiła a później jak wiesz na początku kwietnia śnieg przyszedł i d. ...
Z ciemiernikami nie rozdrabniaj się tylko razem jest efekt.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao 16:19, 26 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3988
Ja też mam lenia a dziś jestem padnięta do byliśmy wczoraj w odwiedzinach u rodziny męża i późno wróciliśmy. Padam na twarz
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ElzbietaFranka 17:44, 26 lut 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
April napisał(a)
Elu, jakie masz ładne te martagony. Ja kupiłam cebulki ale w pierwszym roku wcale nie kwitły. Czyżby za młode cebulki?



Jolu były ładne w zeszłym roku. Moje sądziłam wiosna 2021 też nie były specjalne. Coś w tym jest cebulką musi się rozrosnąć aby wytworzyła ładny kwiat. Kwiat musi z czegoś czerpać siłę aby był taki ładny.
Poniżej fotki z 2021 specjalnie ich nie robiłam bo byłam nabytkiem tych lilii przerażona, że takie byle jakie aż w zeszłym roku przeszły moje oczekiwania przepiękne.
Myślę że w tym roku twoje też będą ładnie kwitły podsyp im trochę nawozu.
Jak widzisz zaledwie parę kwiatów na łodydze a w zeszłym to na jednej gałązce naliczyłam 37 kwiatów.




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 18:09, 26 lut 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8719
Elu, ciemierniki pięknie ci kwitną. Zawsze na wiosnę przeraża mnie ilość prac ogrodowych, a potem powoli, powoli,
jakoś się trzeba z tym wszystkim wyrobić. W tym roku zdążyłam dopiero pościnać hortensje i hibiskusy, dziś zasypało, a pogoda kiepsko się zapowiada, więc nie wiem kiedy następne prace.
Też mam lenia. Pozdrawiam Elu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 21:10, 26 lut 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Alija napisał(a)
Elu, ciemierniki pięknie ci kwitną. Zawsze na wiosnę przeraża mnie ilość prac ogrodowych, a potem powoli, powoli,
jakoś się trzeba z tym wszystkim wyrobić. W tym roku zdążyłam dopiero pościnać hortensje i hibiskusy, dziś zasypało, a pogoda kiepsko się zapowiada, więc nie wiem kiedy następne prace.
Też mam lenia. Pozdrawiam Elu.



A u mnie wszystko rośnie tak jak we wrześniu, październiku i listopadzie zeszłego roku. Tylko suchcielce mokre.
Czekam na słońce.
Mam w tragicznym stanie bergenie leżą liście w kropki zmieszane z ziemią które bażant rozgrzewały.
Zrobiłam sobie grafik. Przytnę hortensje później trawy. Jeszcze nie mam róż przyciętych a pąki na zielonych łodygach już sa. Potem będę porządkować rabatę po rabacie, aby było widać co zrobione.

Też pozdrawiam Alicja
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:14, 26 lut 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Makao napisał(a)
Ja też mam lenia a dziś jestem padnięta do byliśmy wczoraj w odwiedzinach u rodziny męża i późno wróciliśmy. Padam na twarz



Mam nadzieję Aniu że już wypoczęłaś dzisiaj.po wczorajszym wyjeździe.

Jak zrobię wszystko w ogrodzie będziemy jeszcze przycinać sosny i brzozy.tez chcemy gdzieś wyjechać.
Moze się uda wbić w okienko pogodowe. Chciałabym pojechać nad morze popatrzeć na zimowe fale.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 13:59, 27 lut 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
No, Ela, to się szykuj jednak wcześniej U mnie zawsze wszystko rusza 2 tygodnie po innych znajomych ogrodach, a teraz śliwy Pissardi pąki już mają na starcie. Tulipanki botaniczne i iryski retikulata calkiem wysoko wylazły.
I jest dziś słońce z chmurkami, a temperatura w cieniu +8
Na wątkach trawiastych już ludzie piszą, że im miskanty ruszyły.
____________________
Kasia
Makao 15:37, 27 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3988
ElzbietaFranka napisał(a)



Mam nadzieję Aniu że już wypoczęłaś dzisiaj.po wczorajszym wyjeździe.

Jak zrobię wszystko w ogrodzie będziemy jeszcze przycinać sosny i brzozy.tez chcemy gdzieś wyjechać.
Moze się uda wbić w okienko pogodowe. Chciałabym pojechać nad morze popatrzeć na zimowe fale.


Tak, dziś już jest dobrze. Nie lubię być taka zmęczona bo nie mogę kompletnie myśli pozbierać a jeszcze wczoraj musiałam wyrobić normę przygotowywania syna z matmy do egzaminów ósmoklasisty i po prostu on szybciej rozumiał zadania niż ja.

Patrzyłam na pogodę to w przyszłym tygodniu od środy pokazuje 0 w nocy. To chyba dobry znak
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies