Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 20:08, 28 lut 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Dzisiaj słonko świeciło od razu inaczej człowiek się czuje. Widzę na spacerze, że już cebulowe ładnie kwitną.

Chcialam się pochwalić moimi doniczkowymi. W zeszłym roku kupione o tej porze przesadzone w kwietniu i rosną jak na drożdżach. Podlewam je raz w miesiącu mikstura z żylatyny na szklankę 1 łyzeczka żylatyny rozprowadzam w ciepłej wodzie i później przelewam do słoika litrowego i podlewam poniższe kwiaty.
W grudniu też posłałam rozcieńczonymi drożdżami (nimi podlalam wszystkie kwiaty)

Sanseviera urosła o 50 cm ta wyższa, druga muszę przesadzić bo z donicy kłącza wychodzą





Zamioculcas - wypuściły nowe kły



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 20:29, 28 lut 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Elu, bardzo ładnie rosną Ci doniczkowe, też mam sansiewierię, fajna roślina. Zamioculkasa miałam, bardzo mi się podoba,
ale chociaż to podobno żelazna roślina, u mnie nie przeżył. Nie wiem, może za bardzo się nim opiekowałam i przesadziłam z podlewaniem.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Makao 20:56, 28 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3665
Mi kolejny zamiokulkas padł. To już chyba czwarta próba. Nie mam do nich ręki
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ElzbietaFranka 23:13, 28 lut 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Makao napisał(a)
Mi kolejny zamiokulkas padł. To już chyba czwarta próba. Nie mam do nich ręki



Alicja i Ania

Nie zrażajcie się to roślina bezobsługowa. Mojej sąsiadce też padały co roku.
Kupiła w zeszłym roku jesienią i mają się bardzo dobrze.
Przede wszystkim zamiokulkasa podlewa się raz na 3 tygodnie. Nie można go przelewać padnie. Ąlubi światło rozproszone nie na słońcu. Spróbujcie podlewać zylatyna lub drożdżami.
Powidzenia
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 23:38, 28 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Mi też padł ten „bezobsługowy” . Chyba za często podlewałam. Nie wiem, jak to jest, że w ogrodzie mam tyle odmian roślin, a w domu mogłabym nie mieć wcale. Gdyby nie eM (on w domu podlewa), to pewnie miałabym tylko jakieś kaktusowate .

Zdążysz wszystko porobić. Ja mam nic nie ruszone rabaty za domem, a tam się dopiero dzieje . No i jeszcze przed domem mam trochę do cięcia.

Zaraz będzie lepsza pogoda, to się nadrobi zaległości

Pozdrawiam!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 07:50, 01 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20325
Ja Zamie podlewam co 2 miesiące.Wlasnie dziś wypada podlewanie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 12:25, 01 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja Zamie podlewam co 2 miesiące.Wlasnie dziś wypada podlewanie



Właśnie lepiej nie podlewać nic przelać bo wtedy pada.
Jak się przyjrzycie zamie... To przy korzeniu ma takie bulwy to są zbiorniczki z wodą i to z nich liście pobierają wode.


Ja to mam problem z paprotkami. Miesiąc temu eM kupił paprotkę w Lidlu i o dziwo rośnie ja się nią nie zajmuje.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:29, 01 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Agatorek napisał(a)
Mi też padł ten „bezobsługowy” . Chyba za często podlewałam. Nie wiem, jak to jest, że w ogrodzie mam tyle odmian roślin, a w domu mogłabym nie mieć wcale. Gdyby nie eM (on w domu podlewa), to pewnie miałabym tylko jakieś kaktusowate .

Zdążysz wszystko porobić. Ja mam nic nie ruszone rabaty za domem, a tam się dopiero dzieje . No i jeszcze przed domem mam trochę do cięcia.

Zaraz będzie lepsza pogoda, to się nadrobi zaległości

Pozdrawiam!



Agnieszka kup i nie podlewaj bo one powietrze w domu oczyszczają. A czym oddychasz jest bardzo ważne.

Dzisiaj znowu świeci słoneczko, ale mam inne zajęcia może w sobotę coś się uda zrobić
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao 17:24, 01 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3665
ElzbietaFranka napisał(a)



Alicja i Ania

Nie zrażajcie się to roślina bezobsługowa. Mojej sąsiadce też padały co roku.
Kupiła w zeszłym roku jesienią i mają się bardzo dobrze.
Przede wszystkim zamiokulkasa podlewa się raz na 3 tygodnie. Nie można go przelewać padnie. Ąlubi światło rozproszone nie na słońcu. Spróbujcie podlewać zylatyna lub drożdżami.
Powidzenia

Podlewałam mało, co kilka tygodni bo już wiedziałam o co kaman. Nawet ziemię miał specjalną. Stał z dala od okna. Wszystko było dobrze przez pół roku tylko że nic nie wypuszczał aż nagle zżółkł ale nie zgnił. Sprawdziłam korzenie i było wszystko dobrze. Stał taki żółty ale sztywny. Nie chlapnięty. Aż po kilku tygodniach w ciągu trzech dni zbrązowiał i zdech
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
GorAna 22:59, 01 mar 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Elu, masz piękne ciemierniki.
Kwiaty doniczkowe wypasione, a u mnie zaledwie kilka storczyków i nie chcą ze mną współpracować. Ogrodowe bardziej mnie rozumieją
Pozdrawiam wiosennie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies