Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 00:23, 05 lut 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
CD trzeba łapać foty bo nie wiadomo jak będzie za tydzień taka to zima





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 08:24, 05 lut 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Elu piękna zima u ciebie, sporo śniegu nasypało i myślę że ten śnieg długo się utrzyma bo trochę mroźno ma być
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
pestka56 13:01, 05 lut 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Napisałam i wcięło cały tekst. No, nic, od początku...

ELa, ładnie twój ogród wygląda. Mam nadzieję, że krety i bażanty szkody nie narobią, a w każdym razie nie za wiele.
Ptaków i u mnie masa. Karmniki są okupowane najbardziej przez sikorki (rozróżniam bogatki, modre, czarnogłówki, sosnówki) i mazurki. Ale są też grubodzioby, dzwońce, kwiczoły kłócą się o jabłka z kosami. Chyba widuję też zięby. Sporo jest sójek i codziennie jest para sierpówek. Punktualnie między godz. 15 a 16 przylatuje na wyżerkę z filiżanek (tłuszcz z łuskanym słonecznikiem) dzięcioł (nie wiem duży czy średni). Kilka razy widziałam kowalika, ale on wcześnie rano się stołuje, a ja nie jestem „skowronkiem”
Oczywiście jest stadko bażantów, 2 koguty i 5 kur, wyjadają co spadnie z karmników.
U ciebie pewnie jeszcze więcej ptactwa, bo ogród osłonięty i sporo dużych drzew.

U mnie wczoraj był taki piękny dzień

Taka zima jakiej nie widziałam co najmniej kilka lat – słońce jeszcze w południe i 20 cm śniegu. Ten śnieg niestety później słoneczko mocno ogrzało (+4 st.C) i dziś już jest tylko połowa mocno przyklapniej białej kołderki. Coś tam niby dosypuje chwilami i mrozik jest -5, ale chmury przyszły i tak ładnie już nie jest.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 16:27, 05 lut 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kasiu ja nie rozróżniam ptaków oprócz sikorek, sujek i dzięciołów. Pewnie jak bym tam wiecej przebywała też bym poznała różne ptaszki.
U mnie są bardzo płochliwe jestem dla nich intruzem.
Przyjechałam wczoraj jak były tylko przebłyski słonka.

Dobrze że spadł śnieg bażanty nie będą przez jakiś czas grzebać.
Przez bażanty rabaty zasypiałam żwirem ciągle miałam wszystko rozgrzewane. Teraz żwir zarasta mi rozgwiazdnica i się z nią w lecie bujam nie do wypielenia.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 21:22, 05 lut 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Eee...e Na pewno znasz wróble, a jak wróble, to mazurki różnią się od nich ciemną plamką na policzku. A sierpówka wygląda jak popielaty szczupły gołąb z cienką ciemną obrożką na szyi.
Długo musiałam patrzeć na ptaszki, żeby zacząć je rozróżniać. Nawet nie wiedziałam, że jest tak dużo różnych sikorek, a nie tylko modra i bogatka
Dzięcioły przylatują do mnie 2, duży i zielony. Ale jest jeszcze kilka innych, niektóre tak podobne do siebie, że dla laika nie do rozpoznania. Faktycznie jakbyś była cały czas w ogrodzie, to zaczęłabyś widzieć różnice. Ja widzę te łatwe do odróżnienia Chociaż np. wilgi rozpoznaję po głosie. Ptaki są ciekawe do obserwowania.
____________________
Kasia
daszum 22:23, 08 lut 2023


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Elu u mnie w piątek było biało, a teraz jest tylko trochę śniegu i w nocy duży mróz.
Ja niczego nie okrywam, pewnie będą jakieś straty.

Córka długo szukała mieszkania. W międzyczasie podrożały mieszkania i kredyty
Zdecydowała się na Poznań, bo tam jest siedziba jej firmy i może pracować hybrydowo, a nie tylko zdalnie.
Poza tym w Poznaniu kupiła mieszkanie w kamienicy w centrum miasta, o czym w Krakowie nie mogła nawet marzyć.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Kasiek 21:28, 14 lut 2023


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
U mnie wiosenka powoli wysciubia nosek, powoli zakwitaja pierwsze kwiaty. Ciesza nawet te najmniejsze, ale to chyba jeszcze nie koniec zimy. Ela, zasypana jeszcze jestes?
____________________
Bawarka
anabuko1 15:34, 15 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Witaj Elu.
Piękny koleusik.
Ja też kilka zaszczepiłam i rosną.
Zdjęcia zimowe bardzo ładnie, malownicze.
A jak tam jakaś małą wiosnę już masz ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 21:38, 15 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Elu co tam u ciebie?
Dużo jeszcze śniegu masz na działce?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Makao 22:34, 17 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3980
Ja też nie znam ptaszków. Tylko te co Ty Elu więc nie jesteś sama. No jeszcze dodam te wróble i mazurki

Straszna zima u Ciebie. U nas odwilż.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies