Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

pestka56 18:06, 17 maj 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Agatorek napisał(a)
Moje palczatki żyją , ta trawa jest chyba najpóźniejsza ze wszystkich.

U mnie palczatki to niezależnie od odmiany (6 różnych) też dopiero ruszyły.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 22:22, 17 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
pestka56 napisał(a)


Jak dobrze, że o tym napisałaś
Mam rozpoczętą nową słoneczną rabatę. Na dno położyłam kartony. Na nie nasypałam sieczki z traw ozdobnych. Trochę cienko, ale sypnęłam ziemię kompostową na przekładkę. Kolejną warstwę kładę ze skoszonej trawy. Na to nawiozę ziemię – glina wymieszana z kompostową pół na pół.
Tak to teraz wygląda. Chyba będzie dobrze skoro ty też robisz podobnie?



Kasiu coś z tymi odpadami zielonymi i słoma trzeba zrobić.
Zastanawiałam się nad kartonami, zobaczę może dam.
Jak tyle warstw będzie to może trawa nie przejdzie.

Jeszcze skoszona trawę dam po nawożeniu tam też dużo witamin (azotu).

U mnie ziemią kompostowa to różna jest zależy w jakim kącie kompostownika jedna przerobiona inna jeszcze nie, ale oprozniam bo muszę miejsce na świeże odpady zrobić.

Jedna rabatę mam na zwalce wszystkiego, popiołu, odpady kuchenne trawa skoszona. Nie przerobione tylko ziemią przysypalam jaka tam teraz ziemią pachnąca wszystko rośnie jak na drożdżach. Więc nie należy się przejmować czy się rozłożyło.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao 06:04, 18 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4028
Hmmm...
Ja mam wszystkie 3 kompostowniki pełne ale słabo przerobione i nie mogę już nic z nich wyciągnąć a Ty piszesz że można tylko trzeba przysypać ziemią.
Może to wykorzystam jak tak. Zobaczymy.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiaan 09:42, 18 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Elu nie mam jeszcze docelowego miejsca na klony palmowe i mam kilka w doniczkach. Jednego przezimowałam w mosiężnej ocieplonej donicy i stała w narożniku budynku. Ocieplenie miała solidne. W plastikach jak był mróz chowałam do garażu. Chciałabym te z plastiku posadzić do większych donic i podpowiedz proszę jeśli będą gliniane czy nie za bardzo paruje z nich woda, a jeśli plastik czy nie są narażone na przegrzanie? Nie chcę nic drogiego bo to nie są pojemniki na stałę ale chce zapewnić odpowiednie warunki.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 10:35, 18 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Zakwitła mi Sanseweria po 3 latach podlewana raz w miesiącu mikstura z żelatyna.
1 płaska łyżeczka żelatyny (trzeba rozpuścić) na 1 l wody.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 10:48, 18 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Wiaan napisał(a)
Elu nie mam jeszcze docelowego miejsca na klony palmowe i mam kilka w doniczkach. Jednego przezimowałam w mosiężnej ocieplonej donicy i stała w narożniku budynku. Ocieplenie miała solidne. W plastikach jak był mróz chowałam do garażu. Chciałabym te z plastiku posadzić do większych donic i podpowiedz proszę jeśli będą gliniane czy nie za bardzo paruje z nich woda, a jeśli plastik czy nie są narażone na przegrzanie? Nie chcę nic drogiego bo to nie są pojemniki na stałę ale chce zapewnić odpowiednie warunki.



Aneta moje dwa klony atropurpurea przez zimę stały na dworze w donicach dobrze przezimowały bez żadnych okryć.
Moje stoją w plastikach.
Podlewam przynajmniej raz w tygodniu.
Moje posadzone w czarnych po świerkach.

Posadz w donicach jakichkolwiek tylko postaw tak, aby nie były non stop wyeksponowane na słońce. Np od strony wschodniej lub zachodniej dadza sobie radę.
Gliniane - korzeń oddycha prawdzaj palcem czy mają podłoże wilgotne dobrze będzie. Nie przelewają bo korzenie zgniją.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Margerytka40 11:11, 18 maj 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ja na wjazdowej mam plan na taki przekładaniec. Muszę tam podnieść trochę teren by wyrównać do reszty i wymyśliłam, że wylądują tam resztki z wiosennego cięcia traw na to kompost z trzech kompostowników, kartony i na nie kora.
Elu gdzieś wpadłam na info, że stosujesz oprysk z drożdży. Ostatnio czytałam, że można róże nimi pryskać na grzyby zapobiegawczo. Na co Ty dajesz? Wyczytałam, że można z wodą albo z mlekiem rozrobić. Działa to u Ciebie?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
olciamanolcia 11:34, 18 maj 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
ElzbietaFranka napisał(a)
Zakwitła mi Sanseweria po 3 latach podlewana raz w miesiącu mikstura z żelatyna.
1 płaska łyżeczka żelatyny (trzeba rozpuścić) na 1 l wody.



Moje kwitną od lat. Mam te niskie i te wysokie szable. Wieczorem kwiat ma bardzo intensywny zapach.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Makao 11:59, 18 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4028
Moje sensewierie też kwitną - kilka razy w sezonie. Ładny zapach wtedy unosi się w ich pobliżu
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiaan 12:58, 18 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
ElzbietaFranka napisał(a)



Aneta moje dwa klony atropurpurea przez zimę stały na dworze w donicach dobrze przezimowały bez żadnych okryć.
Moje stoją w plastikach.
Podlewam przynajmniej raz w tygodniu.
Moje posadzone w czarnych po świerkach.

Posadz w donicach jakichkolwiek tylko postaw tak, aby nie były non stop wyeksponowane na słońce. Np od strony wschodniej lub zachodniej dadza sobie radę.
Gliniane - korzeń oddycha prawdzaj palcem czy mają podłoże wilgotne dobrze będzie. Nie przelewają bo korzenie zgniją.


Dziękuję Fajne takie niespodzianki jak coś zakwitnie po latach
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies