Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 00:39, 16 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931
Piwonia drzewiasta 3 paki ma kupiona w lid..
Kupiłam 3 szt 2 szt się przyjęły. Ta druga jeszcze nie kwitła jedna z nich jest niebieska. Więc czekam może w przyszlym roku.



Orliki zaczynają



Wielosił będzie kwitł. W tym roku pokazały się młode siewki. Przesadze w inne miejsce. Chyba wczoraj gdzieś czytałam, że się pięknie przebarwia. Zawsze go przycinam po okwitnieciu i nigdy przebarwień nie widziałam.




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 07:34, 16 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5301
Elu ja też tak chomikuję klony w doniczkach
Pisałaś u mnie aby z klona, który był leczony i nie całkiem wypuścił liście aby poprowadzić nowy przewodnik. Wrzucę u siebie fotkę z bliska jak on wygląda.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Roocika 08:43, 16 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Klonikom to nad oczkiem pewnie będzie dobrze

Lasek z hostami pięknie wygląda!

Robota Ci się szykuje z poszerzaniem Elu.

Zdrówka życzę.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
April 08:57, 16 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10259
Nowe kloniki to najlepiej nad staw, gdzie będzie wilgotne powietrze I będą robić cudny busz.
Ja się chyba z klonami poddałam, więcej nie kupię. Choć mam jeszcze jednego do przesadzenia
Super świecą te hosty w lesie, jaka to odmiana? Uwielbiam limonkowe odmiany roślin. Bardzo efektownie wyglądają na ciemnym tle.
Azalii wielokwiatowych zazdroszczę. U mnie w tym roku wypadła ostatnia ocalała. Nie wiem co jest przyczyną. Trudno, nic na siłę
Pozdrawiam
____________________
April April podbija las Mazowsze
olciamanolcia 08:57, 16 maj 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Klony piekne. Mam w sumie 4 sztuki jednego atropurpureum i trzy orange dream-jednego ukatrupiłam przesadzając na jesieni-usechł nie wiadomo z jakiego powodu... Piwonia drzewiasta u mnie na podobnym etapie też marketówka
A te bergenie to śliczne masz.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
ElzbietaFranka 13:56, 16 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931
olciamanolcia napisał(a)
Klony piekne. Mam w sumie 4 sztuki jednego atropurpureum i trzy orange dream-jednego ukatrupiłam przesadzając na jesieni-usechł nie wiadomo z jakiego powodu... Piwonia drzewiasta u mnie na podobnym etapie też marketówka
A te bergenie to śliczne masz.



Justyna Bergenie nie powiem liście takie wyglancowane świeca się jak... Stan ich wiosna był katastrofalny.

Mam jeszcze jakieś inne klony muszę podpisywać nazwy bo już się gubię.

Ja też dużo krzaków, drzew potraciłam takie ryzyko ogrodnika. Już więcej niczego nie zamawiam bo to obłęd jakiś. Jeszcze przyjdzie jedna paczką z cebulkami zawilca wielkikwiat. bridge. I koniec. Teraz tylko robię porządki i scalam wszystko. Nie mogę być niewolnikiem ogrodu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
olciamanolcia 15:39, 16 maj 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
I tu masz racje z tym niewolnictwem
Ja ostatnio tez robiłam porządki „ gatunkowe” oddałam sąsiadce co nieco, a to co mi nie pasowało poszło pod łopatę
Wykopałam nawet moje tulipany EE aż siedem koszyków - kwitły już słabo - więc poszły za przysłowiowy płot . Na jesieni kupię nowe cebule.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 17:46, 16 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5301
Elu wrzuciłam tego klona.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 00:25, 17 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Moje palczatki żyją , ta trawa jest chyba najpóźniejsza ze wszystkich.

Czy bergenie obcinałaś do zera ? Teraz Twoje mają piękne liście. Czym nawoziłaś?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
pestka56 18:04, 17 maj 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElzbietaFranka napisał(a)
Nasypie na spód sieczki po trawach suchych na to zrębki sosnowe, ziemie, trawa skoszona i ziemia.


Jak dobrze, że o tym napisałaś
Mam rozpoczętą nową słoneczną rabatę. Na dno położyłam kartony. Na nie nasypałam sieczki z traw ozdobnych. Trochę cienko, ale sypnęłam ziemię kompostową na przekładkę. Kolejną warstwę kładę ze skoszonej trawy. Na to nawiozę ziemię – glina wymieszana z kompostową pół na pół.
Tak to teraz wygląda. Chyba będzie dobrze skoro ty też robisz podobnie?
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies