Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Makao 06:10, 11 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
Każda brzoza jest taką pijawką czy tylko te pospolite? Jak myślisz?
Pod dorembosami mam posadzone rośliny już kilka lat i na razie jest dobrze czyli mam się spodziewać że kiedyś te rośliny padną?
Tyle osób ma te kąciki brzozowe z roślinami i to po kilkanaście już lat i rośliny rosną.
Może odmiana ma znaczenie?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ElzbietaFranka 08:24, 11 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931
Aniu nie mogę ci powiedzieć.
Ferembosy nie mają tak grubych pni. To wszystko zależy, pewnie od systemu korzeniowego.

Kupiłam jesienią 4 szt derem... Byłam zdziwiona, że one szczepione na zwykłych brzozowych podkładkach.
Szczepienie wysokie ok 20 cm od podstawy. Nie chciałam robić awantury gdzieś posadzę jeszcze są w donicach.

Może sama zacznę szczepić moje samosiejki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 10:45, 11 maj 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
U mnie pod wysokimi brzozami, takimi które posadziliśmy w 2005 przenosząc je z okolicznych łąk, rosną derenie sibirica (posadziłam, gdy brzozy miały dopiero 3 m wysokości) i jest poletko konwalii, które się same zaprowadziły. Ostatnio posadziłam tam sporo seslerii, ale wcześniej nadsypałam ziemi kompostowej. Zobaczymy co z tego będzie. Mam znajomą, która ma pod brzozami różne trawy posadzone łanowo i ładnie rosną. Fakt, że ona ma dorenbosy (chyba nie są szczepione na zwykłej podkładce), więc niższe.
Z opilstwem brzóz można sobie poradzić rozkładając linię kroplującą z kroplownikami przy nasadzonych roślinach. Wtedy to one, a nie brzozy, dostają przede wszystkim wodę. No, i niestety trzeba te rośliny trochę nawozić.
____________________
Kasia
Makao 11:41, 11 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
Czytałam w jakimś artykule że głębokość korzenienia się brzóz zależy od gleby. Im żyźniejsza tym płycie brzozy się panoszą. Jeśli gleba jest słaba to korzenia się głęboko.

Ja mam raczej słabą glebę. Na pewno bardzo przepuszczalna. Nie podlewam swoich drzew żeby szukały wody głębiej.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Martka 14:21, 11 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, piękna wiśnia, lasek mnie zauroczył, sadzonki dorodne. Oby teraz trochę ciepłych bezwietrznych dni nam było dane...
ElzbietaFranka 16:29, 11 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931
Moje brzozy mają takie pnie że stali nie mam tylea korzenie pod samą górka. Mam gliniasta glebę.

W tym miejscu gdzie mają korzenie hortensje nie rosły.

Korzenie tak grube, że drzewo unoszą. Na drugiej focie widać korzeń nad ziemią.





To derembosy



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:33, 11 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931
Magnolia u mnie zakwitła dopiero taki u mnie klimat. Ma 5 kwiatów.

Idę zaraz pielic może będzie lepszy wyglad.









____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao 16:54, 11 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
Dorembos wygląda bezpieczniej.

Ja stale odchwaszczam i wciąż coś wyrasta. Te duże to jeszcze spoko ale ta drobnica to mnie wykończy. Wyrywam i wyrywan i stale odrasta.
Na Twoich zdjęciach nie widać chwastów

Co to za magnolia? Soulangeana?

Kiedyś miałam fazę na koleusy ale przechowywanie ich przez zimę mnie dobijało więc zlikwidowałam.
Ty widzę dajesz radę
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
anabuko1 16:58, 11 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Elu podziwiam te twoje wszystkie dorodne sadzoki .
Wiem ile to z nimi pracy jest. Ale powietrze radości.
Bardzo ładne różne pokrzywki.
W donicach je sądzisz ?
Czy w gruncie ?
Szałwia jaka ciekawa. Bardzonue zainteresowała.
Nigdy żadnej szałwi nie wysiewalam .
Ta twoja to z wieloletnich ? Czy jednoroczne?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 18:46, 11 maj 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Elu bardzo ładną masz rozsadę. Ja w tym roku kupiłam koleuski na balkon i będę próbowała przechować przez zimę i mieć swoje na przyszły rok.
Czy koleuski dają radę na słońcu, nie przypala ich? Czy raczej im szukać najbardziej cienistego miejsca na balkonie? Mam od zachodu.
Jakiej szałwii zebrałaś nasiona? Tej omączonej?
Czytałam, że wybierasz się na działkę, ja również. Trzeba wykorzystać sprzyjające warunki pogodowe.
U ciebie już ładnie wykoszona trawa, a u nas jeszcze nie tknięta.
Co do korzeni brzóz, to może przy wysokim poziomie wód gruntowych nie zagłębiają się za bardzo w glebę. U mnie też płytko się korzenią. Te zwykłe, bo nie mam odmianowych,
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies