Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 00:28, 28 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
m_gocha napisał(a)
Ela! Pięknie u Ciebie
Ale trawnik to już zupełnie wymiata! Mógłby za reklamę np. nawozu do trawników robić Aż by się chciało bosą stopą pobiegać po nim

Czytałam, że polecałaś Ani (Małej Mi) odkurzacz do oczka. Ciekawa jestem jak często nim działasz i czy faktycznie zbiera muł i zanieczyszczenia z oczka. Bo jak domyślam się to dotyczy tylko dna. A co z glonami nitkowatymi? No i czy stosując ten odkurzacz czy wymieniasz wodę w oczku np. po zimie?

U mnie oczko wodne niewielkie. Mamy zamontowany tylko filtr. Woda przezroczysta ale niestety na dnie jest trochę mułu no i trochę glonów nitkowatych (zwłaszcza po ostatnich ciepłych ale bardzo deszczowych dniach)



Odpisze co masz zrobic z glonami, jest pozno.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
asiak 08:30, 28 lip 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ten dywan perski cudo! i to jeszcze we wzory
Pięknie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
anabuko1 08:38, 28 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23575
ElzbietaFranka napisał(a)
Robiłam też dzisiaj przegląd hortensji z nazwy i jak rosną.
Więc wszystkie ładne każdą inaczej rośnie i ma inny kwiat chociaż z tej samej grupy.

Przyjrzałam się szczególnie jednej nie ma dużo pędów jest z zeszłego roku to hortensja Polar bear. Przepiękny duzy kwiat od różnych odcieni seledynu do bieli, duże kwiaty w wiechach kwiatowych.



O kurcze duze te kwiaty ma hortensja Polar bear.
Ja ją mama małą od jesieni.Ale w tym roku jelcze mi nie zakwitnie.
Ta twoja trawa to taka idealna.Moja bida zachwaszczana
Dawałam raz oprysk na dwuliścienne.ale ni to nie pomogło.I nie wiem, y dalej stosować czy co tym robić.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
gobasia 10:13, 28 lip 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Elu ...pogratuluj mężowi w moim imieniu...trawnik przepiękny

powiedz mi czy on jest siany czy z rolek?
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
ElzbietaFranka 12:37, 28 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
gobasia napisał(a)
Elu ...pogratuluj mężowi w moim imieniu...trawnik przepiękny

powiedz mi czy on jest siany czy z rolek?




Trawnik siany, na poczatku tez mielismy klopoty bo siany w pochmurny dzien a za 2 dni przyszedl upal taki jak teraz, mimo podlewania skorupa sie zrobila i pojedyncze trawy wschodzily gdzie troche cienia zielony a na froncie zolknal.
Na szczescie po dwoch tygodniach zaczelo padac i trawka zaczela wschodzic, tez nierowno bo na roznej glebokosci nasiona posiane. Nie mielismy chwastow jak to niemtorzy musza sie zmierzyc z tym paskudztwem.
Skosilismy calosc nie zaleznie od wysokosci. PO mcu EM podsial nie mozna bylo nadazyc z koszeniem caly trawnik sie wyrownał.
Do tej pory zadnych klopotow. Systematyczna praca od wiosny wertykulacja, nawozenie, podlewanie i koszenie to wszystko. Jeszcze wapnuje jesienia pozna lub wiosna, ale nie duzo.

Wtedy byla droga impreza tez nas namawiali. Z rolki to mozna zrobic kilka metrow kwadratowych, ale nie jak widac ponad 1000 metrow.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 12:42, 28 lip 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Wiosną przyszłego roku spróbujemy ratować trawnik,wertykulacji i nawożenie ale u nas jest problemem kiepska piaskowa ziemia. 10 minut po deszczu i sucho jak wiór, a ładny trawnik uatrakcyjnia działkę. Zobaczymy.

U mnie upał a zaraz przyjeżdża rodzina na parę dni to będzie wesoło i gwarno
Jutro wycieczka do opolskiego zoo i dalsze atrakcje. Ogród odstawiam na chwilę.

Pozdrowienia słoneczne
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 12:52, 28 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
anabuko1 napisał(a)

O kurcze duze te kwiaty ma hortensja Polar bear.
Ja ją mama małą od jesieni.Ale w tym roku jelcze mi nie zakwitnie.
Ta twoja trawa to taka idealna.Moja bida zachwaszczana
Dawałam raz oprysk na dwuliścienne.ale ni to nie pomogło.I nie wiem, y dalej stosować czy co tym robić.



Przyjechalam na dzialke i sluchajcie chyba burza przeszla trawa mokra i kwiaty hortensji mokre. Ciesze sie bardzo nie trzeba podlewac.

Aniu jak zwykle zrobilam obchod roze maja pakow od groma. Horty wlasnie polar dear przepiekna zrobie odklad niech sie ukorzeni.
Moja polar tez od jesieni u mnie ale kupilam dorodna. Wczoraj bylam u ogrodnika gdzie ja kupowalam i nie mieli prosilam aby sprowadzili.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gosika67 15:01, 28 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Elu za każdym razem podziwiam u Ciebie trawnik. Kiedy u Was padało? Dziś w nocy?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gobasia 15:51, 28 lip 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
No masz!!! popadało?

U mnie 3 dzień upały .dziś to nawet i bez wiatru..teraz chmurki się tworzą ,może coś będzie

____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
ElzbietaFranka 16:28, 28 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
gobasia napisał(a)
No masz!!! popadało?

U mnie 3 dzień upały .dziś to nawet i bez wiatru..teraz chmurki się tworzą ,może coś będzie




Basiu w Wawie tez sucho nie pada to opady miejscowe. Wyjdzie chmura i albo pada albo nie. Teraz bez chmur upal. Po tym deszczy to gorzej niz przed teraz jak w saunie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies