Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 15:45, 27 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
effka napisał(a)
Hej, na szybko wpładłam do Ciebie -) Jaki masz trawnik, dywanik normalnie, piękne rabaty, oh i ah!
JAk często i czym nawozisz trawę? Sypiesz ręcznie czy siewnikiem?
Zostawiam buziaki



eM sypie recznie przez 5 lat krzyzowo. Nawozimy 3 razy w roku kwiecien i czerwiec lub poczatek lipca w zaleznosci od pogody nawoz letni.
Konjec sierpnia pocz wrzesnia jesienny i to wszystko jeszcze nieraz wiosna eM sypnie wapnem granulowanym. Wiosna wertykulacja. Podlewanie co 2 dzien ok 1 godziny przy takiej pogodzie jak dzisiaj.
Teraz kosimy co tydzien na 5 lub 6 cm bo upaly leoiej jak jest wyzsza.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 15:47, 27 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
SlonecznyOgrod napisał(a)

Widać z trawnika jesteś dumna i dobrze bo łądny jest dywanowy
Hortensje w tym roku sadziłaś?



Pers trzeba pisac a nie dywan. Hortki z zeszlego roku.

Jak chodzisz gola stopa po persie to przyjemnisc, a jak sie polozysz na tym dywanie jak napisalas to podwojna. Ha ha
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasiolaaa 20:42, 27 lip 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Elu trawka u ciebie na medal a co do Polara to u mnie 4 lata siedzi i ma srednie paki to juz limki czy inne ml9dsze od niej i lepiej kwitną co ona chyba mnie nie lubi i na zlosc mi tak kwitnie
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Dorota123 20:43, 27 lip 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Piękne szerokie kadry, zostawiam swój zachwyt.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 21:31, 27 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Kasiolaaa napisał(a)
Elu trawka u ciebie na medal a co do Polara to u mnie 4 lata siedzi i ma srednie paki to juz limki czy inne ml9dsze od niej i lepiej kwitną co ona chyba mnie nie lubi i na zlosc mi tak kwitnie




Kasiu moze jej nie dobrze w tym miejscu. Moja posadzona w zeszlym roku i bardzo ladnie wyglada jak na mlodke.

Trawka jutro bedzie koszona z umiarem bo za dluga. Nje mozna nisko bo skwar z nieba sie leje.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:36, 27 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Dorota123 napisał(a)
Piękne szerokie kadry, zostawiam swój zachwyt.




Lubie szerokie kadry nie potrafie focic pojedynczych roslin wrecz sie mocuje z aparatem, telefonem czy tabletem. Albo cien, aLbo zmieniaja kolory nieraz gorsze niz w rzeczywistosci.
Moglabym zrobic retusz i aby bustwo wyszlo, jak to nieraz widac u innych ale szkoda zachodu, wiem co mam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eVka 22:31, 27 lip 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)



eM sypie recznie przez 5 lat krzyzowo. Nawozimy 3 razy w roku kwiecien i czerwiec lub poczatek lipca w zaleznosci od pogody nawoz letni.
Konjec sierpnia pocz wrzesnia jesienny i to wszystko jeszcze nieraz wiosna eM sypnie wapnem granulowanym. Wiosna wertykulacja. Podlewanie co 2 dzien ok 1 godziny przy takiej pogodzie jak dzisiaj.
Teraz kosimy co tydzien na 5 lub 6 cm bo upaly leoiej jak jest wyzsza.


Bardzo Ci dziękuję, trawnik w pigułce czy mogę jeszcze podpytać jakiego nawozu używacie?
____________________
ElzbietaFranka 22:53, 27 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Zawsze od początku nawozilismy floriwitem letnim i jesiennym w zeszłym roku eM dorwał inny i jest lepszy kupił zapas w tym roku nie kupowaliśmy. Nie pamiętam nazwy, ale jutro będę na działce i zobaczę.
W każdym razie ten jest lepszy piękna soczysta zieleń.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eVka 23:03, 27 lip 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)
Zawsze od początku nawozilismy floriwitem letnim i jesiennym w zeszłym roku eM dorwał inny i jest lepszy kupił zapas w tym roku nie kupowaliśmy. Nie pamiętam nazwy, ale jutro będę na działce i zobaczę.
W każdym razie ten jest lepszy piękna soczysta zieleń.

Ooo to byłabym wdzięczna za nazwę
____________________
m_gocha 23:40, 27 lip 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Ela! Pięknie u Ciebie
Ale trawnik to już zupełnie wymiata! Mógłby za reklamę np. nawozu do trawników robić Aż by się chciało bosą stopą pobiegać po nim

Czytałam, że polecałaś Ani (Małej Mi) odkurzacz do oczka. Ciekawa jestem jak często nim działasz i czy faktycznie zbiera muł i zanieczyszczenia z oczka. Bo jak domyślam się to dotyczy tylko dna. A co z glonami nitkowatymi? No i czy stosując ten odkurzacz czy wymieniasz wodę w oczku np. po zimie?

U mnie oczko wodne niewielkie. Mamy zamontowany tylko filtr. Woda przezroczysta ale niestety na dnie jest trochę mułu no i trochę glonów nitkowatych (zwłaszcza po ostatnich ciepłych ale bardzo deszczowych dniach)
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies