Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

hanka_andrus 12:33, 24 lip 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ha, ha, ha! Krzesła przenośne zamiast ławeczki i ja mam, i też sobie przenoszę: jak zimno, to na słoneczne miejsce, jak chłodno, to do szklarni, a jak upał to do cienia. Ale nigdy o nich tak nie myślałam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
anabuko1 12:36, 24 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
Elu podziwiam ten twój ogród.
Jest taki z klasą. Taki wypielegnowany. Taki dobrze ułożony.
A u mnie nie wszystko na rabatach mi się podoba.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 15:43, 24 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Hyzop u mnie rosnie od 10 lat bardzo duzo owadow go obskakuje



Proso przesadzone juz kwitnie



Piekna roza mlodka na dzien matki od syna



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 15:57, 24 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Stipa ciemna zielen, ale daleko jej do zakwitniecia



Kwitnie u mnie pierwsza trawa nie jest wysoka ale bardzo ładna





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basilikum 15:58, 24 lip 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Hyzop juz u Ewy pszczolki podziwialam. Jak mi w lapy wpadnie to kupie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
greg66 18:24, 24 lip 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Elu co to za trawa która u Ciebie kwitnie, bo ja mam chyba takie same tylko wysokie u dołu są czerwone.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
anabuko1 20:01, 24 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
Piękne trawy, Eu, dalej je chwale.
Hyzop i ja ma.Ale jak juz taki jest z kwiatami, przycinam nisko i on dalej ładnie odbija.
ścięte gałązki suszę, kruszę i do różnych rzeczy przyprawa wyborna.
Do marynat pierwsza klasa.I do ryb i mięsa
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 21:20, 24 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
anabuko1 napisał(a)
Piękne trawy, Eu, dalej je chwale.
Hyzop i ja ma.Ale jak juz taki jest z kwiatami, przycinam nisko i on dalej ładnie odbija.
ścięte gałązki suszę, kruszę i do różnych rzeczy przyprawa wyborna.
Do marynat pierwsza klasa.I do ryb i mięsa



Aniu jak okwitnie to przytne tez tak robie, teraz jeszcze za wczesnie za duzo pszczol z niego nektar spija.
Aniu nie wiedzialam, ze ma takie mozliwosci kulinarne. Hyzopmam w kilku miejscach to jeden z pierwszych krzakow na moim gruncie wraz z rozami.
Troche go zaniedbalam, ale jak bede robila porzadki na tej rabacie to go przesadze w inne bardziej eksponowane miejsce.
Bo jak kwitnie to rzeczywiscie bardzo ladnie wyglada, ale w grupie.
Mialam a moze gdzies jeszcze jest rozowy i bialy. Pewnie gdzies w zaroslach rosnie.
Skad go mam. W Warszawie byla moda na rabaty ziolowe klomby obsadzano ziolami od lebiodki do kocimietki. Na jednym rosla roina ktora mi sie bardzo podobala i urwalam galazke i wlozylam do wody po tygodniu pokazaly si spore korzenie wlozylam do ziemi i roslo nje mialam pojecia ze to hyzop pozniej jak kupowalam rozowy i bialy sie dowiedzialam. Wiosna nastepnego roku galazki przygielam do ziemi przysypalam i za miesiac zrobil sie duzy krzaczek.
Po

Musze wrocic do tego ziola.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:30, 24 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
greg66 napisał(a)
Elu co to za trawa która u Ciebie kwitnie, bo ja mam chyba takie same tylko wysokie u dołu są czerwone.



Grzesiu nie wiem nie znam nazwy. Kupowalam bo sie podobala ma ladny kwiat jak kwitnie nie przywiazywalam wagi do nazwy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 21:39, 24 lip 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
No właśnie ja też nie za bardzo przywiązuję się do nazw i nie wiem co mam. A tak myślałem, że się dowiem i będę mógł zabłysnąć przed żoną Chociaż ona i tak mnie podziwia, że nagle zacząłem znać nasze kwiatki
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies