Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Adela 22:45, 28 lip 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
U nas też gorąco. Upał nie pozwala na pracę w ogrodzie. Przynajmniej ja nie jestem w stanie nic zrobić. Przerabiam warzywa i owoce w domu.
____________________
Ela - Moja ostoja
ElzbietaFranka 10:53, 29 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
m_gocha napisał(a)
Ela! Pięknie u Ciebie
Ale trawnik to już zupełnie wymiata! Mógłby za reklamę np. nawozu do trawników robić Aż by się chciało bosą stopą pobiegać po nim

Czytałam, że polecałaś Ani (Małej Mi) odkurzacz do oczka. Ciekawa jestem jak często nim działasz i czy faktycznie zbiera muł i zanieczyszczenia z oczka. Bo jak domyślam się to dotyczy tylko dna. A co z glonami nitkowatymi? No i czy stosując ten odkurzacz czy wymieniasz wodę w oczku np. po zimie?

U mnie oczko wodne niewielkie. Mamy zamontowany tylko filtr. Woda przezroczysta ale niestety na dnie jest trochę mułu no i trochę glonów nitkowatych (zwłaszcza po ostatnich ciepłych ale bardzo deszczowych dniach)




Wiec tak ten odkurzacz nazywa sie Pondovac 3. Odkurzalam nim ostatnio na poczatku maja. W kwietniu bo bardzo goraco a rosliny w oczku jeszcze nie byly tak rozwiniete aby oczysczczly wode.
Wpisz nazwe odkurzacza sa nawet na you tubie filmy. Odkurzavz zbiera wszystko nawat kamienieale sa odpowiednie ssawki i nie przechodza.

Nie mam w oczku glonow mimo, ze do godz 15 jest cale w sloncu. Wlewam odpowiedni preparat np jeczmien w plynie. Lub inny. Jest to preparat oparty na naturalnych srodkach. W zeszlym roku wlewalam i w tym romu tez.
Jak masz male oczko polecalabym lepiej srodki do wlewania niz odkurzacz.

Nazwy i gdzie mozna dostac podam na priw musze wyjsc z tableta.

Ponizej fota lreparatu ktory wlewam do oczka.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 15:56, 29 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Jestem na działce godzinę temu przeszła mała burza ale zawsze to cos niż nic. Chmury krążą może jeszcze popada.
Parówka nie do opisania następny dzień mały obchód i do domu zawsze parę stopni mniej.

Moje rybki czekające na karmę.






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:01, 29 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
CD



Proso czerwone





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:04, 29 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901


Miskant menory w maju kupiony




Powojnik w donicy

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 21:25, 29 lip 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Elu, zaszłam do Ciebie od Gosi. I podziwiałam Twoje hortensje, cudne. Lubię takie limonkowe. Ten Polar Bear piękny.
A trawnik super. Wygląda na bardzo mięciutki.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
AgataM 23:07, 29 lip 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Bardzo podoba mi się połączenie trawy z hortensjami. Trawnik marzenie. Pozdrawiam gorąco



____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Rosa 19:24, 31 lip 2018


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
ElzbietaFranka napisał(a)
Jestem na działce godzinę temu przeszła mała burza ale zawsze to cos niż nic. Chmury krążą może jeszcze popada.
Parówka nie do opisania następny dzień mały obchód i do domu zawsze parę stopni mniej.


Wyglądają jak tajemnicze przejścia.
Znakomity efekt.
Zachmurzyło się, nawet pogrzmiało i nawet 1 kropla deszczu nie spadła. Idę podlewać.
ElzbietaFranka 20:01, 01 sie 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Pozdrowienia dla odwiedzajacych.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basilikum 20:39, 01 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Elu ale piekny widoczek
baw sie dobrze na wakacjach
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies