Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Aurelllia 14:25, 09 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu w tym roku dalie zdecydowanie będą rządzić u Ciebie
Kupowałam karłowe przez internet w zeszłym roku i niestety, ale nie zachowały pokroju, urosły większe niż powinny, zobaczymy jak Twoje. Kibicuję aby ślicznie rosły i kwitły
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 14:28, 09 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Te kupowałam w obisiu i Merliniego po 8 zł zl, ale bardzo ładne korzenie.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gosika67 15:20, 09 mar 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć Ela ale pokaźne zakupy, ja co najwyżej 2 paczuszki dalijek miniaturowych.Oj będę zaglądać . Ja kupiłam jeszcze do siewu cynie, też cieszą kolorami i są takie sztywne.
Pozdrawiam serdecznie..
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
SlonecznyOgrod 15:26, 09 mar 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ale dalii i innych karp, gdzie to będziesz sadzić, masz taką rabatę czy dopiero przyszykujesz?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
ElzbietaFranka 16:09, 09 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
gosika67 napisał(a)
Cześć Ela ale pokaźne zakupy, ja co najwyżej 2 paczuszki dalijek miniaturowych.Oj będę zaglądać . Ja kupiłam jeszcze do siewu cynie, też cieszą kolorami i są takie sztywne.
Pozdrawiam serdecznie..


Właśnie jak to wszystko zebrałam za głowę się złapałam. Też będę siac cynie które bardzo lubię mam swoje gatunki chryzantemowe.
Mam jeszcze do siania dalie kolnierzykowe, ale tak jak Hania z żywopłotkow cisowych pisała nie ma sensu wcześniej siać bo i tak w lipcu kwitna.

Podczas obchodów co tygodniowych zdziwiłam się różami mają już spore paczki.
Tulipany, czosnki też wysokie.
Nie wysadzalam w zeszłym roku tulipanów wiec porosły spore kępy. Ciekawe ile będzie kwitło.

Z daliami różnie bywa od kilku lat ich nie sadzilam. Wyrosły wysokie i trzeba było tyczkowac i podwiązywać część się połamała więc mi się odechcialo i zostawiłam w glebie. Znowu wróciłam ale do niskich. Może nie wyrosną wysokie chociaż dalie lubią obornik czy kompost i potem rosną jak oszalałe.
Jak pisałam w zeszłym roku kosmos na kompoście to wyrósł na 2 metry i zaczął kwitnąć pod koniec września i już go więcej siać nie będę przez jakiś czas.
Jakieś nasiona miniatur znalazla.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 16:13, 09 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Elu jeśli moje tulipany mają same liście,to mam je latem wykopać i jesienią wsadzić i zakwitną wiosną czy jak ? bo jeszcze tego nie robiłam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 16:23, 09 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Wiolka5_7 napisał(a)
Elu jeśli moje tulipany mają same liście,to mam je latem wykopać i jesienią wsadzić i zakwitną wiosną czy jak ? bo jeszcze tego nie robiłam




Wiola powinno się wykopywać tulipany jak liście uschną, ale robiłam to tylko raz potem zaniechałam. Wykopują aby odpoczęły od ziemi przynajmniej przez 2 m-ce i trzeba je oczyścić z cebulek przybyszowy nowych małych które nawiazaly. Po ten przestałam wyciągać i niektóre pojedyncze kwitną do tej pory.
Poczekaj może zakwitną to, że teraz zielone to nie świadczy o tym, że nie będą kwitły. Po okwitnieciu o wyschnięciu liści ok 6 tygodni to trwa to wyciągni. I te dorodne wybierz. Resztę zostaw wysiej gdzieś aby dorastały jesienią lub wyrzuc.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:27, 09 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ale dalii i innych karp, gdzie to będziesz sadzić, masz taką rabatę czy dopiero przyszykujesz?


Daria żadnej nowej rabaty nie robię. Powsadzam gdzie się da taki misz masz.
Jak oglądam wątku też tak mają i jest kolorowo. Posadzę między iglakami dobrze nawioze i będą rosły.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:36, 09 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
U nas nawałnica za nawałnica przechodzi.




Tujami marywa w każdą stronę





Ryb po zimie duże stado

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 17:14, 09 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
ElzbietaFranka napisał(a)




Wiola powinno się wykopywać tulipany jak liście uschną, ale robiłam to tylko raz potem zaniechałam. Wykopują aby odpoczęły od ziemi przynajmniej przez 2 m-ce i trzeba je oczyścić z cebulek przybyszowy nowych małych które nawiazaly. Po ten przestałam wyciągać i niektóre pojedyncze kwitną do tej pory.
Poczekaj może zakwitną to, że teraz zielone to nie świadczy o tym, że nie będą kwitły. Po okwitnieciu o wyschnięciu liści ok 6 tygodni to trwa to wyciągni. I te dorodne wybierz. Resztę zostaw wysiej gdzieś aby dorastały jesienią lub wyrzuc.

Dziękuję wszystko już wiem
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies