Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

SlonecznyOgrod 12:10, 05 mar 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ela, śniegu tyle miałaś w ten weekend, no jak , niemożliwe?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
ElzbietaFranka 12:13, 05 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
U mnie też amarylis nigdy nie powtarzał kwitnienia na przyszły rok.

W zeszłym roku otrzymałam od najmłodszego syna amarylis ot cebula posadzona w doniczce 19 cm zieleniny. Ogromna bulwa dookoła doniczki 1 cm luzu ziemi.
Na wątku jest fotka przepięknie zakwitł 2 razy po dwie łodygi jak niżej



Zajrzałam do netu co robić dalej po okwitnieciu, więc wyczytałam że do końca maja podlewać jak zawsze następnie przestać podlewać. Z zielonych liści musi zejść cały sok do bulwy jak liście zeschna to je urwać wyciągnąć cebula położyć w suche miejsce i później usunąć korzenie na ok 5 cm i wsadzić do ziemi w połowie listopada też tak zrobiła i taki efekt.
Trochę to trwa nim się dobrze ukorzeni później wyrastają liście jak mają ok 20 cm wyrasta łodyga z kwiatostanem która szybko rośnie.

Moja sąsiadka ma przepiękne amarylis u niej kwitną całą zimę różne kolory biały pomarańczowy i różowy.
Więc nie jest to trudny kwiat do utrzymania trzeba tylko wiedzieć jak się z nim obchodzić.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:15, 05 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ela, śniegu tyle miałaś w ten weekend, no jak , niemożliwe?



Aurelia czy wy nie czytacie tego co napisałam to zima że zeszłego roku 18 marca 2018.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:53, 05 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
zawitka napisał(a)
Ładnie ogród wygląda w zimowej szacie ale trzeba już wiosny .Czy szykujesz się na targi do Nadarzyna???/





Zawitka nigdy nie jezdze po targach nie znosze tlumow. Zreszta wszedzie jest to samo a wszystkiego nie kupie bo mam swoja koncepcje i sadze to co mi sie podoba.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Muszelka 18:38, 05 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
ElzbietaFranka napisał(a)
Ja A w zeszlym roku 18 marca bylo tak snieg skrzypial pod butami.


W marcu jak w garncu

Piękny widok! Jednak mam największą słabość do zimowej scenerii.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
SlonecznyOgrod 18:44, 05 mar 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
ElzbietaFranka napisał(a)



Aurelia czy wy nie czytacie tego co napisałam to zima że zeszłego roku 18 marca 2018.

Czytałam, nawet u którejś dziewczyny jeszcze wcześniej pokazywałaś zdjęcie zimy z tamtego roku i mówiłaś że na pamiątkę wkleisz potem u siebie zdjęcie w tą rocznicę, więc wiem.
Napisałaś że w Wa-wie trochę śnieg padał teraz w marcu, więc się zdziwiłam tym zdaniem, tak, że mi przyćmiło resztę

No przepraszam Cię bardzo.

Zdarzyło się niedopatrzenie.
Ale nie tylko mi no bo ja jestem Daria a nie Aurelia


____________________
DarciaSłoneczny Ogród
ElzbietaFranka 11:53, 08 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Wczoraj przyszła paczka z daliami. Chyba przesadziłam z nimi tyle tego już mam 2 siatki i karton duzy. Jeszcze nasiona mam wysiać dali kolnierzykowych. Tylko Zoja ma wiecej.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zoja 11:55, 08 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
ElzbietaFranka napisał(a)
Wczoraj przyszła paczka z daliami. Chyba przesadziłam z nimi tyle tego już mam 2 siatki i karton duzy. Jeszcze nasiona mam wysiać dali kolnierzykowych. Tylko Zoja ma wiecej.


na pewno nie - najwięcej ma Hania z żywopłotków cisowych
Macham!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
SlonecznyOgrod 12:35, 09 mar 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Jakie dalie kupiłaś? To ile gatunków?
Niezła ilość, będzie co sadzić.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
ElzbietaFranka 14:14, 09 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
To są dalie ale wszystko wymieszane rozłożyłam i tyle tego. Bishop... Mam 8 krzaków. Bardzo mi się podobają ale w realu ich nie widziałam więc jestem bardzo ciekawa tej dalii Bishop...







A to różności w garażu na podłodze

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies