Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 22:23, 27 lut 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13867
adkawi napisał(a)
Witaj Elu mam pytanie do Ciebie.Gdzieś czytałam że wysiewałaś werbenę.Mam pytanie ,bo kupiłam przez al.Jak mam się do tego zabrać?.Podobno nasiona trzeba przed wysiewem przetrzymać w lodowce,są rozne szkoły.Jak ty siałaś?



Odpisałam na prv
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:53, 28 lut 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13867




Dzisiaj byłam w Łazienkach wiosny nie widać oprócz kaczek goniących się po wodzie. Wiewiórek brak jak nigdy. Za to ptaków od groma.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasiolaaa 20:45, 28 lut 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Elu ja w łazienkach Warszawskich nie bylam od podstawowki pamietam jak jedna z pan nauczcielek juz po kupieniu w lazienkach pior pawich powiedziala ze takowe piora przynosza na rodzine nieszczescie kazdy z nas z dzieciakow pooddawalismy tej nauczycielce dobry na nas biznes zbila haha
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Aurelllia 21:07, 28 lut 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu niby słonecznie, ale wiatr taki hula, że wypędza jak się chce coś w ogrodzie porobić Mam nalot dzwońców od kilku dni i nie wyrabiam z dosypywaniem ziarna do karmnika..... Tyle go jedzą Dobrze, że w zimie ich nie było, tylko dopiero teraz hahahahha
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
hanka_andrus 21:26, 28 lut 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No przeciez tłusty czwartek, to i dzwońcom się należy coś na tłusto.

Pozdrawiam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
ElzbietaFranka 08:49, 01 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13867
hanka_andrus napisał(a)
No przeciez tłusty czwartek, to i dzwońcom się należy coś na tłusto.

Pozdrawiam




Haniu martwy sezon człowiek się peta tu i tam i obserwuje co w przyrodzie słychać. W Łazienkach zawsze zimą dużo ptactwa karmników sporo jeszcze ludzie przynoszą i dożywiania. Przychodzi wiosna i wymiata wszystkie ptactwo pozostaje trochę kaczek i te które przylatują. Najgorsze te od dużego guano z parasolem trzeba chodzić.

Paczka zjadam tylko jednego dla tradycji zawsze mam zgaga po nich więc nie jestem łakoma.
U nas słońce świeci ale duży wiatr nie przyjemny.
Wczoraj w Łazienkach też wiało i to od wody więc spacer był szybki.
Marzec się rozpoczął więc huśtawka pogodowa pewnie będzie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 09:45, 01 mar 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Elu pozdrawiam

U mnie też wczoraj było ładne słońce ale wiatr targał na wszystkie strony. Owocowe poprzycinałem, z resztą czekam. Czy jak zetniesz trawy sypiesz je od razu nawozem. Gdzies wyczytałem, żeby sypać nawóz granulowany organiczny lub kompost.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
pestka56 09:53, 01 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
U mnie nadal w karmnikach wyjadają tygodniowo po 5 kilo słonecznika i drobniejszych ziaren z dodaną kukurydzą. Rejwach, kłótnie, wpadanie na siebie i oczywiście koncert od świtu. Przylatują sierpówki, kowaliki dzięcioły średnie i zielone, sikory bogatki i modre, mazurki, kosy... Dzwońce, całe stado, na szczęście wyjadają to co wypadnie z karmników, bo karmniki dla nich zbyt się bujają Bażant ostatnio podszedł prawie do domu, pod najbliższy karmnik. Przylatują jeszcze inne ptaki, ale nie rozpoznałam jak dotąd . Wydaje mi się, że kilka razy widziałam sikory ubogie.
Jeszcze tyle ptaków co w tym roku nie było u mnie. Niektóre nawet się mnie nie boją i jsk dosypuję ziarno, przykucają na gałązkach metr ode mnie
____________________
Kasia
sylwia_slomc... 17:46, 01 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Elu dziękuję za nasionka i za niespodziankowe też dziękuję i jeszcze mojego pisma nie widziałaś ja to dopiero mam charakter
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:47, 01 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
ElzbietaFranka napisał(a)




Dzisiaj byłam w Łazienkach wiosny nie widać oprócz kaczek goniących się po wodzie. Wiewiórek brak jak nigdy. Za to ptaków od groma.


I próbują się dostać do karmnika, który nie dla nich stworzony
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies