Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 19:23, 10 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882




Więc od lewej nad rozplenica miski chiński melopartus wszystko na to wskazuje ma bordowe miotełki później brązowieją i wybielają sie.
Na jego tle z tyłu na dużej focie nie widać miskant Memory ten z białym pióropuszem na focie ponizej



Obok rośnie proso którego się pozbędę bo łamliwe pod wpływem deszczu, burzy.
Następnie rośnie w środku trawa afrykańska jestem z niej zadowolona pięknie się przebarwia jesienią.
Na poniższej focie powyżej hortensji



Ostatnie najwyższa nie wiem jak się nazywa pierwsza z moich traw jest olbrzymia ok 2,5 m wysokości rozsadzona i w tym roku znowu muszę ją trochę oberwać w korzeniu.
Na samym końcu przepiękna trawa ok 1 m wysokości wcześnie kwitnie bardzo ładnie się przebarwia.





Tak się przebarwia

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:15, 10 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Iwonka jeszcze druga fotka ta niska żółta roślina to tawuła gold flamenco

Dzisiaj znowu wiało i nie było pracy.
Kilka fotek zrobiłam moich tulipanów



Róże mają spore paczki



Cisy


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:26, 10 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Kalina sztywnolistna



Odstukac bardzo ładnie przezimowały juki w zeszłym roku u mnie nie kwitły ani jedna może w tym roku dadzą popis.



A to dzisiaj zrobiona fotka ławicy już chcą jeść m, ale się wstrzymuje. Widziałam również dzisiaj żabkę jak wychodziła z ziemi i znowu się zagrzebska. Myślałam, że to mysz ale nie żabka.
Jaki wniosek widocznie jeszcze jest chłodno dla niej.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 20:34, 10 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Posypałam moim przedwczoraj było bardzo ciepło, ale nie były zainteresowane pokarmem jeszcze....za wcześnie na karmienie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 20:42, 10 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Wlasnie tez tak myslalam plywaja bardzo ospale dziubki otwieraja, ale lepiej jeszcze nie karmic. Przyjdzie mroz zamarznie a one pelne wigoru po karmieniu.
Poznaly mnie przywitalam sie z nimi przyplynely reke zamoczylam w wodzie zimna i mnie skubaly.

A dzisiaj jechismy i stado zurawii po mokradlach chodzilo.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 06:24, 12 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piękne widoki Elu i jak już wysprzątane
Te kaliny sztywnolistne mam 6 z tyłu domu, tam taka fajna rabata, ale wyobraź sobie, że z 2 razy w roku tam zaglądam, ha ha.
Chyba nawet nigdy zdjęcia im nie zrobiłam
Buziaki wiosenne, choć pogoda jak w kotle diabelskim
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 21:42, 13 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Milka napisał(a)
Piękne widoki Elu i jak już wysprzątane
Te kaliny sztywnolistne mam 6 z tyłu domu, tam taka fajna rabata, ale wyobraź sobie, że z 2 razy w roku tam zaglądam, ha ha.
Chyba nawet nigdy zdjęcia im nie zrobiłam
Buziaki wiosenne, choć pogoda jak w kotle diabelskim





A gdzie tam Miluś nic jeszcze nie sprzątałam oprócz traw które ścięłam. Ten wiatr mnie bardzo opóźnił. Będzie tak jak w zeszłym roku przy dobrej pogodzie nie będę wiedziała od czego zacząć.Najgorsze to, ze przez ten wiatr nie mogę opryskać świerków, cisów i modrzewi od ochojnika
trzeba czekać może się to wszystko uspokoi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 07:16, 14 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja po trochu sprzątam, z doskoku, bo też wieje i pada, no i praca zawodowa i inne rzeczy, rok temu o tej porze już miałam wszystko zrobione. Ja muszę oprysk zrobić na rodkach , nawóz zakupić i sypnąć przed deszczem.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Nowa12 18:38, 14 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Milka napisał(a)
Ja po trochu sprzątam, z doskoku, bo też wieje i pada, no i praca zawodowa i inne rzeczy, rok temu o tej porze już miałam wszystko zrobione. Ja muszę oprysk zrobić na rodkach , nawóz zakupić i sypnąć przed deszczem.


Oprysk na rodkach robisz profilaktycznie?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Aurelllia 18:42, 14 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Pozwolę sobie odpowiedzieć : Pewnie chodzi o ten oprysk na rodki co Bogdzia poleca czyli żelazo + nawóz florovit +nawóz do iglaków Mam nadzieję, że nie pomyliłam składu, najlepiej zajrzeć do wątku Bogdzi tam był ostatnio wspominany
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies