Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Gosialuk 17:41, 23 lut 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
O ja też jeszcze mam zimę. Dziś powietrze krystaliczne, ale mroźne. Zwłaszcza te lodowate podmuchy wiatru.
Z wszystkimi pracami czekam, bo przy takiej pogodzie to brr.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 22:31, 23 lut 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Gosialuk napisał(a)
O ja też jeszcze mam zimę. Dziś powietrze krystaliczne, ale mroźne. Zwłaszcza te lodowate podmuchy wiatru.
Z wszystkimi pracami czekam, bo przy takiej pogodzie to brr.





U nas wczoraj bylo tak zimno bardzo chlodny wiatr dzisiaj ok zera ale bez wiatru.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasiolaaa 06:39, 24 lut 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Elu ty sporo masz tego ogrodu lubie takie przestrzenne ogrody
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
ElzbietaFranka 09:08, 24 lut 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
CD

Trzy szmaragdy razem mam 3 takie kępy bardzo je lubie. Skurczyły się od mrozu są wysokie ponad 2 metry



Zmarznięte tulipy




Pewnie ostatnie fotki zimowych traw ma tle lazurowego nieba



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 10:04, 24 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Elu u Ciebie fajnie bo śnieżek przyprószyłco nieco przed mrozami u nas sam mrozik był, ale nie taki duży licze, że nic nie uszkodził. Teraz znowu ciepełko zapowiadają, z roku na rok coraz bardziej zaskakująca pogoda. U mnie też morninght light kwitł i potwierdzam nie byłam zadowolona, a zaskoczona na maxa, to świadczy o tym jak nam temperatury podskoczyły. Al, ale ma to też swoje plusy bo coraz to wrażliwsze rosliny, które do tej pory szanz na zimowanie u nas nie miały być może będziemy mogli bez obaw posadzić.....z drugiej strony wiedza o ich uprawie w naszym klimacie znikoma....więc to zawsze są eksperymenty Debecja , która podobno w naszym kraju nie zimuje u mnie zimowała bez problemu już trzy zimy, tyle, ze zachowuje się częściowo jak bylina, a nie krzewinka i od korzeni w dużej mierze odrasta, a co nie zmarznie odbija z gałązek.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 12:59, 24 lut 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Nie zdarzylam w zeszlym roku posadzic powojnika gorskiego montana i bardzo zaluje.
Przenioslam go do garazu i rosnie wypuscil juz metrowe pedy. Zima lagodna jak na mazowiecki klimat. Ale jeszcze poczekajmy dopiero koncowka lutego. Dwa lata temu w 2017 wiosna paskudna zmrozila wiele roslin jeszcze w maju.
Taki sezon jak w 2018 r to sie do tej pory nie zdarzyl o ile pamięcią siegam jak bedzie powtorka w tym roku to bedzie mowa o ociepleniu. Musza sie powtorzyc lata cieplne i bedziemy sadzic palmy zamiast debow, klonow.

Wg przepowiedni ks Klimuszki to sie sprawdza nie wiem czy za mojego zycia, ale jest cieplej.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:04, 24 lut 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
sylwia_slomczewska napisał(a)
Elu u Ciebie fajnie bo śnieżek przyprószyłco nieco przed mrozami u nas sam mrozik był, ale nie taki duży licze, że nic nie uszkodził. Teraz znowu ciepełko zapowiadają, z roku na rok coraz bardziej zaskakująca pogoda. U mnie też morninght light kwitł i potwierdzam nie byłam zadowolona, a zaskoczona na maxa, to świadczy o tym jak nam temperatury podskoczyły. Al, ale ma to też swoje plusy bo coraz to wrażliwsze rosliny, które do tej pory szanz na zimowanie u nas nie miały być może będziemy mogli bez obaw posadzić.....z drugiej strony wiedza o ich uprawie w naszym klimacie znikoma....więc to zawsze są eksperymenty Debecja , która podobno w naszym kraju nie zimuje u mnie zimowała bez problemu już trzy zimy, tyle, ze zachowuje się częściowo jak bylina, a nie krzewinka i od korzeni w dużej mierze odrasta, a co nie zmarznie odbija z gałązek.




U nas z czwartku na piatek popadalo.
O godz 22 wieczorem w czwartek bylo 6 stopni na plusie deszcz lał jak z cebra kaluze jak jeziora. Obudzilsm sie o godzinie 2 w nocy snieg sypal i juz bylo -2 a nad ranem o 6 godz -5.
Taka to zmienna pogoda. Teraz to slonce na zmiane ok 4 na plusie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 13:37, 24 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
A u nas dziś pochmurno
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 13:56, 24 lut 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Elu u Ciebie masz o ile dobrze pamiętam fajne rozwiązany problem z wodą zalegającą na działce. Podpowiesz mi w sprawie odprowadzenia wody z rynny? Z jednej poprowadziłabym na rabatę a z drugiej nie za bardzo mam gdzie. Wymyśliłam ścieżkę kamienną i chciałabym pod nią wkopać może jakąś beczkę by zbierała wodę. Nie wiem tylko czy to starczy.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
adkawi 19:20, 27 lut 2019


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witaj Elu mam pytanie do Ciebie.Gdzieś czytałam że wysiewałaś werbenę.Mam pytanie ,bo kupiłam przez al.Jak mam się do tego zabrać?.Podobno nasiona trzeba przed wysiewem przetrzymać w lodowce,są rozne szkoły.Jak ty siałaś?
____________________
Adrianna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies