Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 10:15, 03 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
danuta_szwajcer napisał(a)


Piękny ten zakątek Najbardziej lubie ogród o poranku takim wrecz świcie Dużo sadzisz Elu a to tez duzo czasu zajmuje nawet to sadzenie. Roze masz mocno zapączkowane, chyba dobry rok na róze byle tylko grad omijał. Pozdrawiam U Was juz tez taki upał?






U nas bardzo gorąco upał. Słoneczne poranki najładniejsze jak rosa wszędzie od trawy oo rośliny.
Ten zakątek jeszcze w zeszłym roku bardzo zaniedbany to jest lewa strona a poniżej prawa. Poranne przebłyski słońca wyglądają ładnie i ten chłód pod drzewami.
Rabata pod sosnami więc dużo igliwia spada. Bardzo lubię tutaj zaglądać, rodki, funkie, swiecznice i tawuły arendsa, cisy, w tym roku posadzilam rudbekie i żurawki. Bluszcz płozy się po ziemi i drzewach dobry efekt


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kamcia 08:41, 04 cze 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Twoj trawnik mnie powalil, Elu .

Ale korzystam z Twoich rad Co so mojego.

Pozdrawiam
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
ElzbietaFranka 09:35, 04 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Kamcia napisał(a)
Twoj trawnik mnie powalil, Elu .

Ale korzystam z Twoich rad Co so mojego.

Pozdrawiam




Korzystaj korzystaj dobrze mu zrobi to nie żadna filozofia tylko trzeba przestrzegać pewnych zasad - wertykulacja, nawożenie, podlewanie i koszenie to wszystko.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
paradas 07:53, 05 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
A masz jakąś skrócona instrukcje dotyczącą trawnika?
Te funkie takie małe, urocze.
Co to za trawy pod zdjęciem z pociechą?
Pozdrowienia dla was.
anabuko1 13:04, 05 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
ElzbietaFranka napisał(a)






U nas bardzo gorąco upał. Słoneczne poranki najładniejsze jak rosa wszędzie od trawy oo rośliny.
Ten zakątek jeszcze w zeszłym roku bardzo zaniedbany to jest lewa strona a poniżej prawa. Poranne przebłyski słońca wyglądają ładnie i ten chłód pod drzewami.
Rabata pod sosnami więc dużo igliwia spada. Bardzo lubię tutaj zaglądać, rodki, funkie, swiecznice i tawuły arendsa, cisy, w tym roku posadzilam rudbekie i żurawki. Bluszcz płozy się po ziemi i drzewach dobry efekt



Ale fajna rabata,Bardzo ladne hostki.
Mam pytanie co do igliwia .Czy w innych rabatach tez ono może byc ??
Sąsiadka ma sosny przy granicy mojej siatki.I na wiosnę tego tam pełno.Czym się martwiałam.a może nie potrzebnie ?
Ja zawsze je usuwałam Tam rosną horki, róże, byliny..
A może je zostawia ??
Pozdrawiam Elu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 14:00, 05 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
To co wyczytałam to igliwie dobrze służy kwasolubow. Zresztą Toszka też miesza podłoże pod np hortensje, rododendrony z igliwiem, reszta nie wiem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 14:04, 05 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
ElzbietaFranka napisał(a)
To co wyczytałam to igliwie dobrze służy kwasolubow. Zresztą Toszka też miesza podłoże pod np hortensje, rododendrony z igliwiem, reszta nie wiem.

No właśnie.. kwaspluby...
Czyli pod horki mogę podrzucać.A a rabaty wybierać.
Bo róże tego raczej nie lubią.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 14:23, 05 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Aniu raczej pod róże nie, ale igły możesz śmiało sypać pod inne horty i rododendrony. Trzeba jeszcze przeczytać może któreś z bylin lubią kwasy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 16:23, 05 cze 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Ela jak masz tam miejsce na więcej host to polecam praying hands, teraz żałuje że tylko jedną kupiłem muszę jeszcze poszukać.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 22:50, 05 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
greg66 napisał(a)
Ela jak masz tam miejsce na więcej host to polecam praying hands, teraz żałuje że tylko jedną kupiłem muszę jeszcze poszukać.




Zaraz zobaczę jak wyglada.

Wiesz, że miałam ją w koszu jak poprzednie kupowałam, ale odstawiłam jakaś pokręcona. Piszą, że to rarytas wśród host. Może podjadę i kupie.

W tej szkółce mam do odebrania dęby błotne grin piłkarzy więc zobaczę czy są.

Kupiłam hoste najmniejsza z host i 2 trawy o kolorowych liściach nie mam pamięci do nazw jutro zobaczę są w altanie.

Jutro pielę skalniak i skrzyp pedzelkuje środkiem na niego.
Mam jeszcze trochę robótek szczególnie cięcie. Jalowce przyrosły po pół metra.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies