Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 16:28, 15 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Aurelllia napisał(a)
Elu miło, że do mnie zajrzałaś, pomimo braku wpisów
Nadrabiam trochę zaległości
Róże masz przepiękne - ostatnio chyba w roku w ogrodzie extra właścicielka podpowiedziała o naturalnej metodzie na czarną plamistość, żeby ciągle chemii nie stosować - sypie na ziemię cynamon i on jako, że ma właściwości bakterio i grzybobójcze rewelacyjnie chroni podobno
Juki w tym roku Ci oszalały - ile kwiatów będzie





Aurelia zaglądam i wpisuje się dużo nie non stop bo muszę coś robić mam obowiązki inne.
Miałam ładne róże, ta ulewa która nocna wytrzaskala kwiaty trzeba czekać na rozkwit pąków. Musiało nieźle padać jest mokro mam odpoczynek od podlewania.

Biosept też dobry na grzyby.
Juki w zeszłym roku ani jedna nie kwitła w tym roku szaleństwo.
Cynamon sypki ile trzeba tego cynamonu na ok 100 róż no nie na wszystkie.
Goździki też antybakteryjne
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 17:19, 15 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Róże mam potrzaskane z kwiecia trzeba czekać na rozwinięcie pąków których jest sporo.







nie
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 21:57, 15 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Oczko jak zwykle mnie zachwyca, róże piękne. Szczególnie piękna Laguna, też ją mam, ale u mnie słaba i mdleje na słońcu. Nooo a trawnik masz jak marzenie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 23:29, 15 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
CD fotek

Przepiękna róża tamollise kwitnie obficie u mnie drugi sezon. Polecam obserwuje będzie kwitła dalej może dokupie. Posadzona w pełnym słońcu nie smaży się.








____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 01:32, 16 cze 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Śliczne zdjęcia

Jakiego masz tamaryszka, że jeszcze kwitnie?
____________________
Kasia
Kasiolaaa 07:39, 16 cze 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Eluniu jakie ty masz przepiekne roze ty wiesz ze ja najbardziej kocham roze i hortensje a twoje roze sa tak obficie oblane kwieciem clematisy tez sa piekne u mnie niestety wypadly
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
ElzbietaFranka 08:18, 16 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
pestka56 napisał(a)
Śliczne zdjęcia

Jakiego masz tamaryszka, że jeszcze kwitnie?





To jest tamaryszek francuski. Jak ten zwykły okwita to ten dopiero kwitnie.on kwitnie całe lato i jesienią.
Na Ursynowie przy SGGw jest obsadzony pod między pasami z Ursynowa do Dolinki Sluzewieckiej jak wyjeżdżasz przy kościele sw Katarzyny
Bardzo ładnie to wygląda.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 08:25, 16 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kasiolaaa napisał(a)
Eluniu jakie ty masz przepiekne roze ty wiesz ze ja najbardziej kocham roze i hortensje a twoje roze sa tak obficie oblane kwieciem clematisy tez sa piekne u mnie niestety wypadly





Ja nawet nie chce pisać o clematisach, żeby sos nie spadło na nie

Była burza u nas i je otrzepało, ale są jeszcze pąki więc będą jeszcze kwitły mowa o różach.
Hortensje w tym roku będą piękne aby nie zapeszyc.
Nawiezione dobrym nawozem . Wypuściły dużo pędów. Na niektórych pędach zalążki kwiatostanów więc trzeba czekać.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 09:10, 16 cze 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Jakoś nigdy nie wpadłam na to, że one różnią się terminami kwitnienia. Idealnie byłoby posadzić obie odmiany do jednego dołka. Kwitnienie zapewnione przez cały sezon
____________________
Kasia
Kamcia 10:14, 16 cze 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Piekne te roze Elu.

A Tamaryszka zazdraszczam.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies