Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 15:53, 14 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
danuta_szwajcer napisał(a)
A ta pnąca pełna blady róż to jaka to? Piękna jest. U nas niezła nawałnica była ale jeszcze bardziej parno jest, piękne te Twoje oczko z liliami wodnymi Pozdrawiam




Danusiu na ostatnich fotkach powyżej po lewej 4 różyczki - to new Down ona rośnie w półcieniu i ma trochę inne róże w rozkwicie nie są takie rozciapkane.
Jednak upały dają się każdemu we znaki.
Po prawej ta różowa nie znam nazwy, ale też bardzo ładna pełne gęste pąki, lśniące liście kwitnie długo i powtarza kwitnienie warto ją mieć. Zrobię fotkę z bliska iozna szukać nazwy. Już ją kiedyś poszukała m nie zapisałam nazwy. Nie jest wysoka ok 1,8 m.
Chciałam ją wywalic, ale od 2 lat pięknie kwitnie bardzo ładny zapach.

Przyjeżdżam po południu kwiaty lilii już zwinięte bo cień może jutro uda mi się zrobić otwarte są piękne.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 15:58, 14 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
anabuko1 napisał(a)
No cudne, cudniaste róże
i lawendy już kwitną.Moje jeszcze nie.



Aniu nie wszystkie kwitną ta akurat ma cały dzień słońce. To samosiejka zostawiłam i tak sobie pęcznieje w bardzo suchym gruncie.
Aniu cieszę się, że tak ładnie kwitną jeszcze nie wszystkie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:11, 14 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
jolanka napisał(a)
U mnie tez była nocna nawałnica, nieprzyjemnie było
Kwitnie Ci wszystko jak na drożdżach, wcale nie widać suszy




Jolu na Ursynowie sporo lało. Na działce 30 km od Ursynowa był syn i do wiadra sporo napadało.
Cieszę sie że z podlewaniem będzie lżej, ale ukrop i tak z nieba się leje.
Jolu rośnie bo nawozenie ważne i podlewam. Mam rurki kupione do podlewania kropelkowego ten upał wszystko krzyżuje. A z drugiej strony jak podlewam sama wiem, że podlałam dobrze a te rurki nie mam pewności.
Mam nawodnienie kropelkowe pod wszystkimi tujami i nie padają więc trzeba się przełamać.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:21, 14 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Trochę fotek z wczoraj



To ta sama róża takie ma kwiaty





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:29, 14 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854






Pobliską szkółka jak tu nie kupować



Ta ładna "Capri"

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
karlos 16:36, 14 cze 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
ElzbietaFranka napisał(a)




Staram się Karłów. Najważniejsze jest nawożenie róż, później oprysk jak tylko zaczynają startować aby grzyb się nie rozpanoszył. Opryskuje miedzianem, później sporadycznie pryskam substralem 2w1 do róż.

Miałam mszyce opryskalam 2 x kniejówka z wrotyczu. Zresztą ten rok obfituje w robactwo.

Dzięki że zajrzsłes.


Czym nawozisz i ile razy ??? Czy w te upały, też tak szybko ci kwiaty róż przekwitają ??? U mnie normalnie kilka dni i po kwiatach.
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
sylwia_slomc... 16:40, 14 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794
Poogladałam oczy nacieszyłam, też się nosze dzisiaj z dolewaniem wody w oczkach bo paruje niesamowicie na tym upale
Ale dzięki temu roślinom i zwierzętom lżej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 19:06, 14 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
karlos napisał(a)


Czym nawozisz i ile razy ??? Czy w te upały, też tak szybko ci kwiaty róż przekwitają ??? U mnie normalnie kilka dni i po kwiatach.




Tak to nie sa dobre warunki dla roz. Jasne roze nie, ale ciemniejsze sie spiekaja. Ja podlewam i moze tak szybko nie przekwitsja tez paczki roznie sie rozwijaja.
Tez niektore z natury szybko przekwitaja. To zalezy od scislosci kwiatu ilosci platkow.
Nawoze 2 razy i ew podlewanie nawozem w plynie. To wszystko zalezy od kondycji do sierpnia. Bo jak pozniej nawozimy pedy nie zdrewnieja i wtedy przemarzaja.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 22:13, 14 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Elu pięknie i już się nie dziwię, że tyle róż u ciebie. Jak im się oprzeć.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Aurelllia 14:39, 15 cze 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu miło, że do mnie zajrzałaś, pomimo braku wpisów
Nadrabiam trochę zaległości
Róże masz przepiękne - ostatnio chyba w roku w ogrodzie extra właścicielka podpowiedziała o naturalnej metodzie na czarną plamistość, żeby ciągle chemii nie stosować - sypie na ziemię cynamon i on jako, że ma właściwości bakterio i grzybobójcze rewelacyjnie chroni podobno
Juki w tym roku Ci oszalały - ile kwiatów będzie
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies