Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 23:13, 09 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Laguna zbiera się do kwitnienia chciałam ją wyrzucić dobrze, że nie zrobiłam tego. Przez 3 kolejne zimy mi przemąrzała ma długie przyrosty nie potrafiły zdrewniec. Od 2 lat nie mam kłopotów.



to początki kwitnienia



Tj o ile się nie mylę Królowa Szwecji Queen od swidow.



Po prawej o ile się nie mylę to pnąca Aloha dopiero pierwszy kwiatek sporo pąków ma


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Efffa 19:26, 11 cze 2019


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Pokaż jak wygląda Twoje wejście do domu, od furtki do drzwi,
Masz jakieś kolorowe w donicach przy wejściu ?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Kasiolaaa 20:21, 11 cze 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Eluniu u mnie dobrze praca dom i tak w kolo piekne masz oczko wodne i roze ktore kocham
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Kim 21:25, 11 cze 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Elu masz piękne róże podziwiam wszystkie widoczki z Twojego ogrodu
U mnie pogoda nie sprzyjającą pracy ogrodowej upał nie do wytrzymania nie dawno przeszła burza z ulewą i drobnym gradem do tego porwisty wiatr
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
anabuko1 21:40, 11 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
ElzbietaFranka napisał(a)
Laguna zbiera się do kwitnienia chciałam ją wyrzucić dobrze, że nie zrobiłam tego. Przez 3 kolejne zimy mi przemąrzała ma długie przyrosty nie potrafiły zdrewniec. Od 2 lat nie mam kłopotów.



to początki kwitnienia



Tj o ile się nie mylę Królowa Szwecji Queen od swidow.



Po prawej o ile się nie mylę to pnąca Aloha dopiero pierwszy kwiatek sporo pąków ma



Ale przyjemność dla oczu.
Takie cudne różę.
I nawet w wodzie tez pienne lilie ci kwitną.
Ja nie mogę ich posadzić,Roche rybek zostało wpuszczone.To zjadly by je.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gardenarium 22:12, 11 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ela, jak głębokie masz oczko wodne? Jaka temperatura wody jest teraz w te upały?
Zrobiłam oczko w miedzianej kadzi i ciepła woda jest w tym kotle
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 11:48, 12 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Moje oczko na środku ma 1,5 m. Budowa schodkowa. Ciepła woda jest ale nie mierzyłam termometrem. Dolewamy zimnej ponieważ paruje.
Nie wiem co lepsze guma tpd czy blacha miedziana. Unie na dnie sporo kamieni otoczakow.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:53, 12 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Kim napisał(a)
Elu masz piękne róże podziwiam wszystkie widoczki z Twojego ogrodu
U mnie pogoda nie sprzyjającą pracy ogrodowej upał nie do wytrzymania nie dawno przeszła burza z ulewą i drobnym gradem do tego porwisty wiatr




Bożenka wszędzie tak samo skwar nie do opisania. Jednym podlewa u mnie nie i podlewam bo rośliny mdleją.
Trawy na lace nie kosimy bo patelnia wypali. Przed domem też powinna być skoszona ale też patelnia lepiej niech będzie wyższa ziemia nie wysycha.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:04, 12 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
anabuko1 napisał(a)

Ale przyjemność dla oczu.
Takie cudne różę.
I nawet w wodzie tez pienne lilie ci kwitną.
Ja nie mogę ich posadzić,Roche rybek zostało wpuszczone.To zjadly by je.




Aniu róże mam rozsiane po ogrodzie nie ma jeszcze pełnego rozkwitu, ale co dzień więcej kwiatów na krzakach.

Wczoraj byłam podlewać i lilie były zamknięte naliczyłam 23 kwiaty. Nie tylko kwiaty są ładne liście Lilli lśniące duże jak talerze do drugiego dania. Miałam je wiosna jeszcze niżej przełożyć, ale było zimno teraz za duże. Muszą czekać do następnej wiosny.
Mialam lilie pomarańczowe i niebieskie piękne kwitły lato 2016 nie przeżyły zimy były za płytko posadzone. Miałam je dać nizej, jesień była byle jaką miałam siatkę od liści rozciągnięta później przyszedł śnieg.
I zmarzły.
Jeszcze kupię może w przyszłym roku.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:11, 12 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Efffa napisał(a)
Pokaż jak wygląda Twoje wejście do domu, od furtki do drzwi,
Masz jakieś kolorowe w donicach przy wejściu ?




Ewka nie mam fotek, ale mam z przodu jeziorek i wysepkę obsadzone cisami, niskimi tsunami, juki które mają 6 pędów kwiatowych wypuszczonych.

Na języku tak samo jeszcze lawenda dochodzi.

W donicach juki wyniesione z domu. I takie tam różne w donicach
Pelargonie (cholewcia wyleciały mi nazwy z głowy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies