Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 15:20, 13 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Nas pada i to solidnie od 40minut najpierw grad a teraz deszcz. W tym roku jeszcze takiego deszczu nie było więc się cieszę.
Gradzina dosyć duża bo jeszcze lezy w trawie



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kim 15:32, 13 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
ElzbietaFranka napisał(a)
Nas pada i to solidnie od 40minut najpierw grad a teraz deszcz. W tym roku jeszcze takiego deszczu nie było więc się cieszę.
Gradzina dosyć duża bo jeszcze lezy w trawie




O jejku ale kule ,mam nadzieję że żadnych strat nie narobił u Ciebie

U mnie też pada z przerwami na chwilowe rozpogodzenia ,cieszy mnie to bardzo ,w końcu wszystko odżyje
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
ElzbietaFranka 15:38, 13 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Pada już ponad godzinę. Straty nie wiem bo nie da się wyjść. Następna chmura nadchodzi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 17:11, 13 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
U mnie pada drobny, rzęsisty deszczyk, już ponad 300litrów napadało.
Elu to na ligustrze u mnie to wiciorek.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
anka_ 19:57, 13 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Elu deszczu zazdroszczę. Mam tylko nadzieję, że grad nie narobił szkód. U mnie ani kropelki. Chodzi podlewanie na kwaśnej bo już rodki zaczynały padać z suszy.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mirka 19:59, 13 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Elu u mnie też padało i nadal pada ale bez gradu.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 19:59, 13 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
greg66 napisał(a)
U mnie pada drobny, rzęsisty deszczyk, już ponad 300litrów napadało.
Elu to na ligustrze u mnie to wiciorek.



Co to znaczy 300 litrów masz jakieś pojemniki na deszczówkę?

Grzegorz przędziorki a nie wisiorki. Zaraz odpiszę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 20:07, 13 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Mam duzy pojemnik 1000 litrów do którego leje wodę ze studni jak deszczu brak, a jak leje to leci z rynien z dachu domu.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 20:12, 13 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
anka_ napisał(a)
Elu deszczu zazdroszczę. Mam tylko nadzieję, że grad nie narobił szkód. U mnie ani kropelki. Chodzi podlewanie na kwaśnej bo już rodki zaczynały padać z suszy.





Tak się cieszę, że popadało jak widać na fotce grad nie narobił szkod, ale trawy prosa się położyły.
Już przyjechałam do Wawy i w połowie drogi za Zalesiem sucho do samej Warszawy tutaj ani kropli. Teraz coś tam siąpi jakaś mrzawka.

Wyszła chmura od Tarczyna pogrzmialo lekko, stoję z wężem i podlewam bo nie pada za jakiś czas słyszę łomot wychodzę spod brzóz i patrzę ściana gradu w moją stronę. Połozylam węża i do domu. EM z kocami leci aby samochód okryć bo mogl lecieć wielości jajek. Grad go obil klął jak cholera.

Wyjeżdżaliśmy jeszcze padało miarka wiadrowa zostawiona.
Podlane jest, ale korzenie i tak sucho mają. Dobre i to.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:19, 13 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
anka_ napisał(a)
Elu deszczu zazdroszczę. Mam tylko nadzieję, że grad nie narobił szkód. U mnie ani kropelki. Chodzi podlewanie na kwaśnej bo już rodki zaczynały padać z suszy.



Ja podlewam rododendrony 2 razy w tygodniu tak samo hortensje. Leje bardzo dużo i za każdym razem co przyjadę są lekko oklapnięte.
Dzisiaj przed opadem wolałam pod każdego wiadro tak myślę może mało podlewam i zobaczę w środę jak będą wygladac.
Kropelkowe podlewanie u mnie by musiało chodzić cały dzień a to jest nie możliwe więc podlewam ręcznie krzaki.

Rododendrony, azalie teraz trzeba podlewać bo nawiązują pąki kwiatowe i potrzebują dużo wody. Tak samo bzy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies