Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 16:21, 10 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
CD



To wyschnięty rów odwadniający wiosna dużo wody teraz może służyć jako wąwóz



Brama wejściowa od wschodu



Wąwozy też są

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:25, 10 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
greg66 napisał(a)
Elu a czy te chryzantemy ogrodowe to liście mają ładne, bo tu mi mama mówi że one kwiaty mają ładne ale doły brzydkie. Czy tak jest a jak tak jest to co posadzisz pod nimi żeby tego nie było widać?




Grzegorz teraz można kupić różne wysokości chryzantem zimujących. Nie koniecznie trzeba kupować re wysokie. Można posadzić wysokie a w nóżki niższe re pod nóżki wysokich niskie trawy.
Jak twoja mama sądziła to były tylko białe i fioletowe a teraz każdy kolor od białego do ciemno bordowego.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anabell 19:37, 10 lis 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Elu! brzozowy z listkami na trawniku zjawiskowo wygląda.

masz dobre źródło zimujących chryzantem do kupienia jeszcze teraz.

Ja kupowałam od 'Chryzantemy zimujące' 3 lata temu ok 18 listopada rozmawiałam przez tel upewniałam się czy dadzą radę.

Zamówiłam 20 odmian b. się cieszyłam, myślałam że to będą ukorzenione karpy. Tak kupowałam astry były w małych doniczkach zbita karpa.

okazało się oderwała z ziemi od karpy matecznej i przesłała, kilka korzonków.
Posadziłam jak mówiła przez tel. okryłam gałązkami jak polecała.

Sprawdzałam zimą, ziemia nie była zmarznięta w koło, ale i tak nawet jedna sadzonka nie przeżyła.
Upewniałam się kilka razy czy nie lepiej wiosną.

Czerwone które mam, dostałam już ukorzenione w ubiegłym roku i w czerwcu posadziłam, przeżyły ubiegłoroczną zimę okryłam świerkiem i w tym roku zetnę i też okryję.

Od tej Pani Tereski już nie kupię, wydaje mi sie że Halinka kupowała od tej samej tylko wiosną.
płaciłam po 10 zł razy 20 szt
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
greg66 20:26, 10 lis 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
O no właśnie myślałem o Pani Teresie, dobrze wiedzieć, Haniu dzięki

Elu powiedz gdzie Ty chcesz kupić?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Aurelllia 20:28, 10 lis 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu dziękuję za fajny spacer po rezerwacie Obejrzałam zdjęcia z przyjemnością Apropos wąwozów to ostatnio byłam w Kazimierzu i oglądałam ten słynny Wąwóz Korzeniowy
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 20:35, 10 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Haniu zadałam sobie trochę trudu i przed chwila szukałam chryzantem gdzie można jeszcze kupić. Ja rozmawiałam w połowie października pod taki telefon chryzantemy zimowe tel 690 049 160 rozmawiałam z właścicielem szkółki.

Miałam zamowic ale jak zobaczyłam, że to są takie małe sadzonki wolałam na zimę nie ryzykować. Jeszcze przejrzałam na allegro różne opisy są tak piękne jak jezowki.
Jeszcze po twoim powyzszym wpisie wiedząc jak dbasz o to aby sadzonki się przyjęły to ja tym bardziej nie będę ryzykowała kupna teraz.

Każdacszkolka zapewnia, że można że wszystko będzie dobrze ale w realiach jest inaczej.

Chryzantemy są piękne bardzo kuszą mnie od wielu lat i jakoś nie mogę się zebrać do kupna tak samo było z jezowkami.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:46, 10 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Aurelllia napisał(a)
Elu dziękuję za fajny spacer po rezerwacie Obejrzałam zdjęcia z przyjemnością Apropos wąwozów to ostatnio byłam w Kazimierzu i oglądałam ten słynny Wąwóz Korzeniowy




Ostatnio byłam w Kazimierzu bardzo dawno.
Wybieramy się co roku, teraz czekam na nową trasę do Lublina nie wiem czy już gotowa. Zawsze byłam to duży upał ludzi od groma nie mogę trafić na.luz
O mały figiel bym kupiła działkę w Kazimierzu, ale po przemysleniu projekt odpadl nad Wisłą w stronę kamieniolomow.

Wąwóz piękny wychodząc z wąwozu w lewą stronę niedaleko Lipko ma chałupę i wielu innych znanych i nieznanych.
Może w przyszłym roku się wybierzemy na kilka dni bo Lubelszczyzna piękna jest.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:49, 10 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
greg66 napisał(a)
O no właśnie myślałem o Pani Teresie, dobrze wiedzieć, Haniu dzięki

Elu powiedz gdzie Ty chcesz kupić?




Grzesiu przeczytaj powyższy post do Hani dot chryzantem tam telefon i reszta moich przemyśleń.
Kto jest ta pani Tereska - można namiary.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anabell 21:33, 10 lis 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Pani Teresa ma na O wątek już nie zagląda, to 'Chryzantemowy ogródek' Jatra

na Allegro jest w kilku miejscach i kilka tel. też syn założył stronę. Są z miejscowości Blaszki.
to 'chryzantemy zimujące' znam też nazwisko tej Pani.

miała kiedyś wpisy że nie wszystkie prezentowane jej odmiany przetrwały zimę.

W tym roku też szukałam zimujących chryzantem w info nic nie znalazłam więcej.

chodziłam po targu przed świętami i mówili mi że samokrzewiące drobne nie nadają się do ogrodu.
Przeszukałam , czytałam o nowościach w Bydgoszczy nie piszą o zimujących.
Mam dwie doniczki drobnych kupiłam przed 1 listopada, zakopałam je do gruntu bez doniczki.
Tak już praktykowałam wcześniej i wiosną nic nie było.

teraz zastanawiam się czy nie wyjąć, przechować w piwnicy i wiosną z odbić zrobić sadzonki. tak robi się z każdą chryzantemą.

Jesienią zawsze chcę więcej chryzantem, bo b. zdobią kiedy już mało co zostaje w ogrodzie, wiosną zapominam.

Wiosną próbować trzeba jest szansa dobrze się zakorzenią i mogą przetrwać zimę.


____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
greg66 21:46, 10 lis 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
O już Hania odp. dobrze wyczułem u siebie podałem stronę.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies