Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Magleska 22:52, 08 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18284
Ela facetów się nie przegada zawsze robią jak chcą
ja cały czas swojemu mówiłam ,że wiata lepiej tak ,a nie tak jak on chce …..długo się upierał na swojej myśli …..w końcu odpuściłam na długi czas ….…

.a on dziś do mnie ,że wiatę chce tak jak ja na początku wymyśliłam …..uśmiechnęłam się pod nosem tylko ….i nawet już słowa nie powiedziałam ,a nie mówiłam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ElzbietaFranka 19:15, 09 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Madziu ja tutaj rządzę. Pewnie bym postawiła na swoim, ale nie staram się aby na moim stanęło. EM dużo pracy ledwo dyszy a ja zajmuję sie tym co mi przynosi ukojenie. Bez oszklonego czy drewnianego można żyć. Kiedyś tam powstanie coś.

Byłam przed chwilą wróciła trochę padało więc praca z przerwami. Pozbierałam liście klonów czerwonych nie lada wezwanie przed domem w jukach i cisach. Usunęłam przekwitłe rozety juk trzeba było użyć siekierki.
No i przycielam nie wszystkie róże. Odkurzania nie było bo liście wilgotne.
Jutro odpoczywam w poniedziałek resztę zrobię.

Może często pokazuje, ale bardzo lubię ten widoczek z brzozsmi a pod nimi liście. Rosną tam 3 szt derembosy. Jak je kupiłam później sądziłam nie mając pojęcia że takie piekne. Rosną w cieniu i się wyciągają do slonca. Zebrałam nasiona zasieje wiosna może się doczekam własnych sadzonek.

nie
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:43, 09 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Wczoraj będąc na spacerze widziałam piękna sosnę.
Prawdopodobnie jest to sosna drobnokwiatowa "Glauca", ale może ktoś ma inne zdanie.





Rybki zimy nie czują poruszają się jak w lecie



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:46, 09 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Krety pracują







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 07:58, 10 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Piękne jesienne spokojne widoczki
Zwłaszcza te z brzozami
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 09:10, 10 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Rzeczywiście tej jesieni mamy spokój aby nie zapeszyc. Czekałam na wschodni wiatr i się nie do czekalam. Miałam do spalenia suche obcinki z września spaliłam, ogień rowno w górę płoną.

Wczoraj kiełbaski nad ogniskiem piekliśmy też to samo dym nie kręcił w każdą stronę. Oby jak najdłużej taka pogoda 10 i powyżej stopni była.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
KasiaLangier 10:26, 10 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689


Elu, masz śliczny brzozowy zagajnik, ale rzeczywiście liści do odkurzania dość sporo. Pozdrawiam
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
ElzbietaFranka 16:06, 10 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Dzisiaj dosyć cieplo, ale pochmurno poszliśmy na spacer zwiedzać stare już dawno nie odwiedzane miejsca. Z balkonu patrzę na rezerwat przyrody pod ścisłą ochroną. Na działce rosną dęby pomniki przyrody. Rezerwat Natoliński ma ok 100 ha.









Obeszlismy prawie cały jedynie z jednej strony przeszkodziła nam autostrada w budowie i trzeba było wrócić i znaleźć inna ścieżkę.
Poniżej rury pewnie odwadniające bo teren dosyć grzeski. W rurach stały wiadra ile takich wiader wejdzie na wysokość pewnie dużo
Nie mierzyłam, ale średnica ok 2 m


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 16:08, 10 lis 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Elu a czy te chryzantemy ogrodowe to liście mają ładne, bo tu mi mama mówi że one kwiaty mają ładne ale doły brzydkie. Czy tak jest a jak tak jest to co posadzisz pod nimi żeby tego nie było widać?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 16:14, 10 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Cały rezerwat ogrodzony mozna wejść w lecie organizowane są wycieczki z przewodnikiem. Więc też mam mały skrawek Białowieży.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies