Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Milka 05:47, 07 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)




Waldek przed rozniesienie wiąże, zahartowane zima im nie straszna.
Lubię porządek w ogrodzie.
Moje trawy sądziłam to miały ok 5 cm ziemi nad korzeniem po kilku latach tak im korzeń urósł, że są ok 15 cm nad ziemia. Korzenie siekiera trzeba rąbać. Nie raz bym chciała rozsadzić w inne miejsce posadzić cholewcia nie da rady wyrąbać.
Idę do ogrodnika i kupuje nowe po 15 zl - szkoda zdrowia.

Pozdrawiam

Też się nie bawię w dzielenie, szkoda zdrowia. Ale ja już traw nie kupuję, mam i tak chyba za dużo.
Pięknie powiązałaś, my może rozplenice zwiążemy w weekend, ja cebulowe muszę posadzić, nakupiłam i czekają.
Też lubię porządek w ogrodzie, ale trudno mi go utrzymać, ale staram się.
I chyba zgłupiałam, bo kupiłam kolejną magnolię, posadzę przy pergoli, kwiaty ma różowe, nazwy nie pamiętam, ale pokażę. Ona wysoka na pniu, a góra kulkowana, czyli po kwitnieniu będę ją ciąć, aby fajna czapa była. Nie wlazła mi do auta i przywiózł mi kierownik sklepu. Przy okazji obejrzał ogród, był pod wrażeniem, ale jedno stwierdził, że pracy tu tyle, że 2 ludzi na etacie powinnam zatrudnić, no i tyle w kwestii utrzymania stanu porządku, ale chyba i tak jakoś sobie radzę, póki co. Fajna cenę mi dali z 260 na 130
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 07:38, 07 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Miluś

Moje cebulki już posadzone jeszcze bym posadziła, ale w pobliskich sklepach już nie ma. Może jutro się wybiorę trochę dalej do centrum ogrodniczego.
Jak nie ma mrozu to można sądzić.

Milka każdy się zakochał w twoim ogrodzie. Jesienią jest dobrze kupować bo jak centra mają gdzieś składować i nie wiadomo co po zimie im zostanie żywe to woli sprzedać. Kierownik jesienią wpadł w zachwyt a co dopiero w pełni lata.
Do mnie jak przyjeżdżają z zieleniną to proszą czy mogą zrobić fotki bo pokażą albo żonie albo w szkółce.

Mnie też nikt nie wierzy, że sama z eM robimy to wszystko. Zawsze każdy pyta czy mam ogrodnika zatrudnionego. Odpowiadam tylko do przycięcia Tui bo tam nie dosięgnę ani z drabiny.

Jadę dzisiaj zobaczyć co się dzieje muzę już liście opadły.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 07:48, 07 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witaj Elu ,

Te wszystkie cebulki sadzisz w pojemniczkach ?

I co z liliami , jeszcze mogę posadzić
____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 10:14, 07 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Ania111 napisał(a)
Witaj Elu ,

Te wszystkie cebulki sadzisz w pojemniczkach ?

I co z liliami , jeszcze mogę posadzić




Aniu sądzę niektóre w pojemniku/koszyczku niektóre bezposrednio bez koszy do ziemi. Ja mam kłopot z bażantami które się panoszą u mnie na działce jak mnie nie ma i potrafią obskubac zielona górkę później brzydko to wygląda.

Odnośnie lilii pewnie też można, ale dla pewności napisz jeszcze do "dorotka123" do Dorotki ona jest specjalistka od lilii.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:23, 07 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Dzisiaj ładna pogoda można było coś zrobic. Wycielam wszystkie suche zmarzniete rośliny. Był przymrozek co niektóre chwasty zmarzły oprócz gwiazdnicy ta to nawet przy -10 żyje.
Trochę zagrabilam, ale liście się trzymają wyjątkowo długi okres grabienia.






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ewsyg 21:26, 07 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ależ równiusieńkie Szmaragdy
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ElzbietaFranka 21:31, 07 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Modrzewie zawsze ładnie się przebarwiają






Tym różom pomylily się miesiące ta po prawej w lecie nie kwitła po lewej ma kilkanaście pąków kwitnie bez przerwy od czerwca



Na koniec berberysy - ale i tak nie mają takich kolorów jak w 2016 r na pierwszej str mojego wątku może jeszcze żółkną.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:40, 07 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
ewsyg napisał(a)
Ależ równiusieńkie Szmaragdy



2 lata temu przycinane w przyszłym roku będę znowu cięła bo to konieczność.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kim 22:07, 07 lis 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Elu , bardzo urokliwa ta jesień u Ciebie kolory jeszcze czarują a różyczka ślicznie kwitnie

Liści faktycznie masa jeszcze na drzewach robotę masz zapewnioną do zimy
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
sylwia_slomc... 22:36, 07 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Ja planuję wiązać trawy w sobotę Kupiłam wstążeczki( co roku kupuję) i mam od razu ubrane na Święta
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies