Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 22:54, 07 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Kim napisał(a)
Elu , bardzo urokliwa ta jesień u Ciebie kolory jeszcze czarują a różyczka ślicznie kwitnie

Liści faktycznie masa jeszcze na drzewach robotę masz zapewnioną do zimy




Będąc na Śląsku na 1 listopada tam nie ma tyle liści na drzewach. Tam wcześniej były przymrozki u nas teraz trochę przymrozki ale tylko jeden dzień a dzisiaj fajna pogoda. Oby w sobotę dopisala.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:56, 07 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja planuję wiązać trawy w sobotę Kupiłam wstążeczki( co roku kupuję) i mam od razu ubrane na Święta




Te moje trawy to takie duże rąk mi już nie starcza.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 06:14, 08 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
To samo u mnie, we dwoje będziemy wiązać, a mniejsze może zaplotę, zobaczę, jak czas pozwoli
Też szmaragdy mnie zachwyciły, szkoda że kiedyś nie wiedziałam o cięciu, a teraz mam 10m, to już nawet głowy sobie nie zawracam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kim 06:20, 08 lis 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
ElzbietaFranka napisał(a)




Będąc na Śląsku na 1 listopada tam nie ma tyle liści na drzewach. Tam wcześniej były przymrozki u nas teraz trochę przymrozki ale tylko jeden dzień a dzisiaj fajna pogoda. Oby w sobotę dopisala.

Masz rację u nas dużo mniej liści i też jesień bardziej zaawansowana ostatnie przymrozki zrobiły swoje

Też liczę na pogodę w sobotę ,mam jeszcze trochę roboty a czasu w tygodniu brak ,tylko w sobocie nadzieja ale podobno ma być względnie to coś obie porobimy

Chociaż do Ciebie mi bardzo daleko,patrząc na Twój ogród,dojrzały i spory a mój jeszcze marnocina
No ale samo się nie zrobi
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
ElzbietaFranka 08:28, 08 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Kim napisał(a)

Masz rację u nas dużo mniej liści i też jesień bardziej zaawansowana ostatnie przymrozki zrobiły swoje

Też liczę na pogodę w sobotę ,mam jeszcze trochę roboty a czasu w tygodniu brak ,tylko w sobocie nadzieja ale podobno ma być względnie to coś obie porobimy

Chociaż do Ciebie mi bardzo daleko,patrząc na Twój ogród,dojrzały i spory a mój jeszcze marnocina
No ale samo się nie zrobi




Dorobisz się i ty. Rośliny rosną szybko. Teraz jakbym robiła ogród trochę bym zmienila. Przy domu powstały by większe rabaty jeszcze mogę to zrobić, ale eM nie da trawnika ruszyć więc dla świętego spokoju nic nie robię.

Uparł się że zrobi zaszklony zimowy taras dosyć duży może wtedy przemyce jakaś przeróbke.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 10:43, 08 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ojej, ale się zapowiada super
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eVka 10:51, 08 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Elu, przepiękna malownicza jesień w Twoim ogrodzie Brzozy bosko wyglądają, to jednak prawda, że te odmiany klasyczne są najpiękniejsze...
Szmaragdy jak pod linijkę!!!

Czytam, że zimowy ogród może u Ciebie powstanie, oj to moje marzenie!!!! Co ja bym w nim nie miała.... Trzymam kciuki
____________________
Aurelllia 16:52, 08 lis 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Pięknie się przebarwiają liście u Ciebie
To prawda w tym roku wyjątkowo długo na drzewach się trzymają, a jak spadają to dwa lub 5 a reszta wisi to się nawet nie opłaca grabić
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 20:47, 08 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Aurelllia napisał(a)
Pięknie się przebarwiają liście u Ciebie
To prawda w tym roku wyjątkowo długo na drzewach się trzymają, a jak spadają to dwa lub 5 a reszta wisi to się nawet nie opłaca grabić




Ja Aurelia grabie. Już raz nie grabilam dokładnie 3 lata temu deszcz padał non stop potem śnieg padal (zob początek mojego wątku). Znalazło się okienko pogodowe ok 15 listopada grabienie mokrych liści nie do pozazdroszczenia w wysokiej trawie.

Mam nauczkę i teraz zbieramy liście traktorkiem ja ograbiam na bieżąco.
Wczoraj był dzień bezwietrzny więc w ogóle nie spadały. Dzisiaj wiało może trochę obawiało.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:01, 08 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
effka napisał(a)
Elu, przepiękna malownicza jesień w Twoim ogrodzie Brzozy bosko wyglądają, to jednak prawda, że te odmiany klasyczne są najpiękniejsze...
Szmaragdy jak pod linijkę!!!

Czytam, że zimowy ogród może u Ciebie powstanie, oj to moje marzenie!!!! Co ja bym w nim nie miała.... Trzymam kciuki




Moim marzeniem jest taki oszklony duży taras, ale równie cieszyla bym się typowo drewnianym. Mamy po 10 latach łysy taras bo nie możemy dojść do porozumienia. Zresztą jest to duży koszt.
To co eM chce oszklic to kosztuje od 50-70 tys. Zł mój projekt góra 10 tys.
Szklany ma zalety bo otwierany. Można siedzieć na nim nawet zimą
Można kupić gazowy piec taki jakimi są ogrzewane restauracje na podwórzach.
Można przechować rośliny wczesną wiosną i pozna jesienią.
Trzeba się dogadać bo już nie mam cierpliwości do tego co zrobić.

Taras od południowej strony z każdej strony słońce wschód, południe, zachod widok na ogród.
Jak coś będzie się dziać to dam znać. Jeszcze chce zrobić ogniwa woltaniczne na dachu, mam solary, ale jemu mało. Inwestor całą gębą.
Chyba ręką machnę na to wszystko niech robi co chce.




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies